LOS PERDIDOS - Somos Los Perdidos

LOS PERDIDOS - Somos Los Perdidos

LOS PERDIDOS - Somos Los Perdidos   -  Indies MG

... Psanci hudby a lásky. Česká kapela zpívající Španělsky. Už tušíte ? Ano 7 muzikantů z Holešova hledá inspiraci především v Mexiku. CD obsahuje 11 písniček se stopáží kolem 46 minut. Nahráváno bylo ve studiu U.fon FaVU VUT Brno. O mix a produkci se postaral Pavel Fajt ( duše akce Slet bubeníků, avantgardní hudebník, člen kapely Pluto a také producent ). O mastering se postaral
Ondřej Ježek ( člen kapely OTK, producent řady HC / Punkových desek ). Obal CD obsahuje překlady textů jak v domácím jazyce tak i v jazyce Španělska. Graficky se jedná o dobré provedení, které však ničím nevybočuje z řady podobných obalů.

Hudba nabízí poměrně dlouhé skladby, které mě osobně po 2 - 3 písničkách docela nudí. Spíše se drží ve středním tempu a potřebné osvěžení dodávají trubka a saxofon. Co se týká instrumentálních schopností tak na tom kapela LP není vůbec špatně. Občas mě to připomene slavnější kolegy Ska - P. Jenže ti mají na rozdíl od LP potřebný nápad, dynamiku a šmrnc. Pokud bych to měl nějak zaškatulkovat pro lepší orientaci čtenářů tak mě napadá přirovnání Ska / punk nebo Chiapas punk. Každopádně obě přirovnání celkem dosti pokulhávají, protože k punku mají LP hodně daleko a to skáčko jim také úplně nesedí. Spíš se jedná o bigbít s kořením z více stylů.

Texty kapely se točí jak jinak než kolem státu o kterém v našich médiích slycháme většinou bohužel jen v souvyslosti s drogovými kartely. Mexiko je každopádně země velmi zajímavá. LP zpívají: o slunci, kasinech, indiánech z Chiapasu, srdci, perónech, orlech, pouličních prodavačích, barech, řekách, amigách... Texty nejsou konkrétní, nikoho nekritizují na nikoho neútočí. Týkají se spíše života klasického obyvatele Jižní a Střední Ameriky. Myslím, že textově by to nějákou přestřelku nebo rvačku v baru určitě chtělo.

Tohle album nikoho neurazí, ale bohužel také ničím nezaujme.  Chybí zde zapamatovatelná písnička, jasný rukopis, schopnost riskovat a přitlačit pořádně na pilu. Ska je momentálně v kurzu a plno různých souborů se ho pokouší hrát. LP bych zařadil do průměru. Na koncertě to může být docela zábava včetně energického vystoupení kapely. Na desku se, ale koncertní energie bohužel nedostalo mnoho.  

Hodnocení: 5/10      

        
www.losperdidos.net

Autor: Cecek


27.11.2009   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,4
PUNK 1,4
 

Diskuse ke článku - LOS PERDIDOS - Somos Los Perdidos

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.