S.N.A.D., LOVE´S NOT DEAD!

S.N.A.D.,  LOVE´S NOT DEAD!

".... Vylízej jí peckovici dosucha, ať už jsi v břiše, romantice odzvonilo, dneska se prcá."


No, zdá se, že to nebude nic pro bojovnice proti sexismu, či asketické vyznavače velkého "X"  a tak, ale kdo chce kam, pomozme mu tam :-)))))  Takže, není co řešit, cédo mě zaujalo na první poslech. Svižná hc/punk palba, chlápci ze S.N.A.D. se do toho opřeli bez zbytečného sraní a Cecek neváhal a hned jim to vydal. Na desce je naskládaných dvanáct válů, z nichž třetí je vysloveně hitový "Teleshocking" a dvanáctý "Hurá za sluncem" je překvapivě jiný než všechno ostatní. Co se týče textů, tak jsem zaznamenal, že se točí hlavně kolem sexuální výchovy mladých mužů, i když můžeme najít i poněkud tradičnější punková témata. Mám dojem, že fanatický feminismus, jenž silně poznamenal minulé století, začíná přinášet své plody. Chci tím říct, že láskyplné milostné předehry plné něžné romantiky jako za časů, kdy klečící Romeo zpíval na kolenou pod balkónem operní kantáty dívce svého srdce, nebo jakoby vyhřezlé z filmů typu Sněhurka a sedm trpaslíků, kdy princ pěje sladký lovesong jsa radostně obletován bílými hrdličkami, zatímco Sněhurka se stydlivě schovává za oknem zámeckého pokoje, jsou nenávratně za námi. Dnes týpek patrně neztrácí čas s podobnými cypovinami a jde hned natvrdo na věc styl: "Nešla by sis zamrdat?"


Vypadá to, že jsem se dožil jedné z dalších hlubokých společenských změn. Asi jo, - - - - - nebo co :-)))) V době gendru, pozitivní diskriminace a zběsilého boje politicky korektní většiny za speciální práva a výjimky kdejaké prapodivné menšiny se nedivím, že to všechno dospělo až do podobného stádia. Nedá se nic dělat, v dnešním světě musí být člověk flexibilní a bez umění adaptace na kdejakou prekérní situaci je navždy ztracen a odsouzen k bydlení ve spacáku pod mostem a k chlastání levné vinné kejdy z kartónových krabic. Ufff. Tak tady to máš, ty vole, fakt nekecám.


Orální


Nešeptej jí sladký kecy do ucha, to nechce slyšet,

stejně na to nikdy nejseš a nebudeš sám.

Vylízej jí peckovici dosucha, ať už jsi v břiše,

romantice odzvonilo, dneska se prcá.


Zájem o orál ne a ne upadá, to se nestane,

vyhovte si, vylízej jí, jazykem ji suď.

A že máš někdy chloupek mezi zubama, i to se stane,

vždyť to se dá překousnout, tak přeju dobrou chuť.


Ref:


Lízej jí .........

Ona ti to taky ráda oplatí,

udělá tě do pusy a do dlaní,

a ty si potom můžeš plácat na záda,

ona tě bude mít o to víc ráda.


Nejvíce mě oslovily melodická pecky "Lovesong" a hlavně super vypalovačka "Teleshocking" se zpěvným a snadno zapamatovatelným refrénem, zaujala mě i smršť "A co teď?", ve které do toho bubeník mlátí jako o život. Vůbec, je to docela neobvyklé, ale jako první z hudebníků mě tentokrát zaujal bubeník. Nehraje nic zbytečně složitého, ale je to vysloveně strhující mašina. Myslím si, že kdybych slyšel několik různých kapel, bubeníka ze S.N.A.D. bych mezi nimi okamžitě odhalil, - - - - to určitě. Na albu je mimo dalších songů, které stojí za poslech, i docela podařená cover verze "Blitzkrieg Bop" alias "Ženský pop" od Rammones, kde slavné "Hey! Ho! Let´s Go!" je nahraženo povedeným nápadem "Hey hou, ženskou." No a přes další hc rachot "Bezmoc" o tom, jací jsou lidi svině a svět zlej se dostaneme k závěrečnému fláku, tedy "Hurá za sluncem", nebo-li k tzv. pasti na mrtvolu. Hned po desce od S.N.A.D. mám na přehrávači Yat-Kha, jurodivý sibiřský rock někde z pohraniční oblasti plné šamanů mezi Ruskem a Mongolskem. No a skoro dva týdny jsem to přeskakoval, páč jsem si myslel, že se to tam objevilo nějakým nedopatřením, natolik je to veselé ska odlišné od ostatní tvorby kapely. Jak tomu doopravdy je, mi došlo až při psaní recenze, když jsem se pozorněji podíval na zadní stranu cd a na seznam skladeb. Rázem mě osvítilo poznání o tom, jaký jsem kokot :-)))))))))))) Tak to je tedy gól, 1:0 pro S.N.A.D.


Co dodat? Deska je slušně nahraná, zpěv je přesný, kytara s basou je v poho a hudebně mě to oslovuje, takže, jak už jsem uvedl v úvodu, není co řešit. Dobrá práce.


Hodnocení: 8/10

 

S.N.A.D. na Bandzone

mrtvola


4.12.2009   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 31   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,8
jde to 1,8
 

Diskuse ke článku - S.N.A.D., LOVE´S NOT DEAD!

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-31
Pitr92
Pitr92 - 16.1.2010 10:42

Je fakt, že todle cedlo je naprostá vypalovačka:) Hooodně povedené :)

 
HippieHunter
HippieHunter - 6.1.2010 14:08

kačena: ne asi xD

 
kačena
kačena - 1.1.2010 14:26

Že by Kuba?????smajlik - 10

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 31.12.2009 18:52

Bazarov:Chleba má sociální náboj asi jako ten chlup mezi zubama:-)

 
HippieHunter
HippieHunter - 22.12.2009 10:05

kačena: ze by plesata kaca z kladna, ted uz ze pcher? xD

mobutu: jaky treba?

Bazarov: v tom pripade sorry, ja myslel, ze ho rad ;)

mrtvola: u nas doma to je spis naopak, ja jsem ten umrnenej a pritelkyne by porad nekde trajdala ;oD

 
Medvěd
Medvěd - 18.12.2009 23:22

kačena: Ty jsi ale kačenasmajlik - 1

 
kačena
kačena - 11.12.2009 18:00

Vy feministky . Nemáte smysl pro humor????
Všechny chlapce znám osobně a jsou to velice milí a citliví lidé!!!!!

 
mobutu
mobutu - 10.12.2009 12:29

hippiehunter:piraten sou sracka. totalni patos. nic zajimavyho stejne jako v pripade s.n.a.d. existujou skutecne zajimavy kapely se skvelejma hodnotnejma textama o necem. s.n´.a.d ani edelweiss piraten nebo jak se pisou mezi ne nepatri

 
Bazarov
Bazarov - 9.12.2009 22:46

Ty vo, konecne se to odeslalo, sem to zas psal skoro na trikrat.

 
Bazarov
Bazarov - 9.12.2009 22:41

mrtvola: Hele, vymírající gentlemane, :-) mě vulgarismy nevadí, zanadávám si často a rád, jen mě vadí, když to použije někdo jen pro jakési lacinné, prvoplánové zviditelnění. Pokud to není aspoň opravdu vtipný nebo nedej Bože inteligentní, tak mě to nebere. Jinak ať si pěje kdo chce, co chce. Zřeba od Zóny Chleba, celkem v poho, má to sociální náboj, ale tohle, nějaký chlupy mezi zubama, to mi přijde pubertálně trapný, fakt.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 9.12.2009 22:30

Bazarov: dokonce jsem z toho našel i jeden song na YouTube ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=RgheFQQEktg

 
mrtvola ©
mrtvola © - 9.12.2009 21:33

Bazarov: znáš songy od Lasici a Satinského ze silvestra 1968? Je to sice vidlácky hustě vulgární, dokonce mnohem více, než S.N.A.D., ale mně osobně to připadá jako docela prdel.

"Mrdal otec mrdal syn, urobili z piči mlýn...." a tak, no, sorry, pokud se to dotklo tvého distingovaného estétství, hmmmmm, jako, to víš, nikdo není dokonalý :-)))

 
mrtvola ©
mrtvola © - 9.12.2009 21:00

HippieHunter: no, to taky není špatná situace, užívej si svobody. Pak to přijde a bude vymalováno :-))))) Tak jako v songu "Majolenka" od Jasné páky:

Počkej za rok, za dvě leta, zapomeneš na hospodu
a budeš doma u svý ženy, budeš doma u svý ženy
zunkat vodu ...
Počkej za rok, za dvě leta, zapomeneš na muziku
bude ti ji žena cinkat, a bude ti ji žena cinkat
na jazyku

 
Bazarov
Bazarov - 9.12.2009 16:40

Kdysi jsem tu už tvorbu Záviše komentoval, a jak se dalo vyčíst, tak to nebyla nikdy moje krevní skupina, i když neříkám, že všechny jeho věci jsou špatný včetně sprosťáren. Asi jsem zapšklej komanč nebo katolík a třeba to sobě nevím :-) ale zhudebňování pornoscén mě nikdy moc extra nebralo. Jinak je mi to jedno, každý má asi právo zpívat o čem chce

 
HippieHunter
HippieHunter - 9.12.2009 15:31

mrtvola: svaroguzel, porad zadna :( ale snad to jednou prijde ;oD

mobutu: juchuuu, jsem vidlak, porad radsi si poslechnu tohle, nez treba agitacni pisne od piraten :-p

Bazarov: nevim, jestli me pamet neklame, ale nejsi jeden z tech, kterym se libi zavis?

 
mrtvola ©
mrtvola © - 8.12.2009 21:22

Oprava: Argo je nakladatelství, sorry, samozřejmě, že jsem měl na mysli argot, tedy jazyk společenské spodiny.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 8.12.2009 20:28

mobutu: čeština je krásný a bohatý jazyk a osobně dávám přednost tomu, když se používá v celé své rozmanitosti, tedy nejen ve své spisovné podobě, ale i okořeněná argem a vulgarismy. Myslím si, že to všechno k sobě patří.

Co se týče témat k psaní prózy, poezie a podobně, jsem otevřený skoro ke všemu. Je jasné, že texty typu "Orální" nedosahují kvality třeba takového J.H.Krchovského, jenž se zabývá podobnými tématy, ale neřeším to, je to jenom rokenrol.

Ostatně, máte, co jste chtěly. Mám dojem, že po století feministického běsnění muž gentleman vyhynul, nebo, lépe řečeno, uvědomil si, že jsme dnes rovnoprávní a jedná s vámi se stejným cynickým humorem jako s ostatními chlapy.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 8.12.2009 18:21

Bazarov: z principu takřka všechno ;-)

 
Bazarov
Bazarov - 8.12.2009 16:11

mobutu: Mě to spíš připomíná nějaký Morčata na útěku nebo co. Takový laciný texty o hovně, teda některý, něco se poslouchat dá. Ale asi si i tyhle texty o šukání, chlastu, flákání se za školou apod. svý publikum najdou. Možná bohužel.
mrtvola: Co ti vadí na genderu? smajlik - 16

 
mobutu
mobutu - 8.12.2009 11:22

je hrozna sranda ze jakmile se nekomu nic nerikaj dementni texty o mrdani a chlastani tak je hned socan ackar komous a radikalni anarchofeminista.

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-31