THE VIBRATORS: Energize

THE VIBRATORS: Energize

No, tak toto je taková sběratelská lahůdka. Nemá cenu to nějak dlouze rozmazávat, mám před sebou LP Energize od starých poctivých The Vibrators z roku 2002, které nedávno vyšlo v reedici u Papagáje, a navíc není černé, ale bílé a průsvitné, prostě jedna dobrá zpráva za druhou.

Na desce je šestnáct songů, žádná převratná bomba, pořád ten klasický a melodický punk, který Vibrators valí již po několik staletí :-))) Musím se přiznat, že zpěvák a kytarista Knox disponuje typem hlasu, který mám v oblibě. Sice nemá tak hluboký baryton jako Iggy Pop, ale není to žádný uječený výškař, jeho projev mi fakt sedne. Nic, vinyl jsem už sjel několikrát a je to, bez keců, fakt naprostá pohoda, zkrátka takový cool punk s občas angažovanými texty o údajném globálním oteplování zeměkoule, ochraně přírody a o lidských právech zvířat. Zní to občas poněkud legračně, ale chápu, že pánové se ve svých letech nepostaví do čela nějakého obskurního revolučního anarchokomunistického hnutí a nebudou buldozery demolovat McDonald v Londýně, symbol kapitalismu, tak se prostě vezou na módní All Gorově globální teplé vlně, - - - - chuj s tim  :-)))

"Tyto zvířata nemají žádné práva

Jako ty a já

Tyto zvířata slouží jen k jedné věci

Jsou dobrá k jídlu"

Ale tak to už na světě chodí. Mně také jako rostlinnému druhu vadí, že vegetariáni nezřízeně žerou mé bratry a sestry, ale nedělám kolem toho žádné divadlo a tak. Si říkám, tak to prostě v přírodě funguje, nebo co. Ale otočme list a vraťme se k hudbě. stopJak říkám, žádná brutalita, ale dobře zahraný a zazpívaný old school punk od kapely, která si za ty roky již vybudovala své pevné místo na scéně. Na desce naštěstí nejsou dnes již legendární kousky typu typu "Baby, Baby...", mně osobně nejvíc sedí pecky jako "New Brain", "Rock The Kids", nebo na B straně "Tears Are Falling", kde je na punkýše docela podařená sólová kytara, či "Shine", která spadá do podobné kategorie. Napadá mě, že sekat punkovou muziku na vinyly je docela dobrý počin a tato deska je rozhodně jedním z nich. Doporučuji ke koupi.

mrtvola


18.3.2010   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,7
jde to 1,7

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - THE VIBRATORS: Energize

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.