Dilemma in Cinema předtsvauje debutové CD

Dilemma in Cinema předtsvauje debutové CD

Dilemma in Cinema je kapela, kterou nám již v rozhovoru drobet představil její bicmen Pípa a tak je čas podívat se na jejich dílko zblízka.
CD obsahuje celkem třináct vcelku svižných a melodických písniček, v kterých jistě poznáte duch Totálního nasazení. Nečekejte žádný politický, infantilní punk, tohle je o něčem jiném! Desku otvírá hned jedna z nejpovedenějších skladeb „Jsem jak“, která mi naprosto dokonale připomněla časy „Souhlasíš se vším…“ od zmíněných Totáčů… Svižná písnička s tvrdou kytarou a jednoduchým rytmem je na úvod to pravé a určitě vás donutí pustit si další věci (právo prvního úderu na CD se zdá, dle průzkumů, stále více a více stěžejní) :=)


Druhý song v pořadí nijak nevybočí z řady, avšak už teď vám bude jasné,  jak celá deska bude doopravdy znít a že zvukové experimenty v jednotlivých songách se zde nekonají. Třetí písnička má opět ambice stát se hitem desky, příjemná kytarová melodie s výborným refrénem vás donutí si jí pustit ještě minimálně jednou… Další věc v pořadí vás naopak asi nechá chladným a můžeme směle překročit na další hitovku s názvem „Holka šla“ . Tenhle song mi z nějakého důvodu připomíná staré pecky ZNC.. Píseň „Jedu“ projede přehrávačem bez nějakého hlubšího zásahu do paměti, avšak nikterak nevybočí z linie alba. Následuje „Barová noc“ a opět si umím tuhle věc představit jak v jukeboxu na baru hraje k panáku Jamesona a lidi si podupávají do rytmu. Následuje nejdelší skladba a to více jak čtyřminutová věc „rozdělená“ na tři části s názvem „Večírek pro Joea“. Nejsem moc velký fanda těchto kotrmelců a „částí“ v písničkách (snad jen Jesus of Suburbia je udělanej dobře), nicméně song neurazí.  Následuje „Čínská holka“ s pěknou hudební aranží, avšak textově slabá písnička. „Eric“ je další věc, co mě po několika vteřinách myšlenkou vrací k „Souhlasíš se vším…“ od TN,  prvky reagge s přímočarým refrénem a přímým tahem na branku. „Neděle“ je takřka obdobná písnička, jen s poněkud temnější atmosférou ponurého šedivého odpoledne za sychravého počasí a poletujících listů podzimu…


Závěrečnou věcí je song „Zpátky do zkušebny“, který vznikl asi při dlouhé chvíli muzikantů ve zkušebně:=) Jinak si to neumim moc vysvětlit, jelikož je to asi jediná věc, co se mi tak nějak vymyká… Celkově vám však těch 33 minut muziky příjemně uplyne a jsem si jistý, že si tohle CD pustíte znovu a nebudete z toho mít vůbec žádné dilemma. Pro ty, kteří stále volají po návratu starých časů TN je tohle dobrá volba, pro ty, kdo mají rádi kytarovou svižnou muziku pak také. Pro ty ostatní a náročnější tohle nebude.


Nejedná se opravdu o nic vyjimečného ani objevného, ale „pouze“ o nálož poctivých písniček z čeledi „bigbeat“

Stránky kapely na Bandzone

Lord.Alex


6.3.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 1   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,9
jde to 1,9
 

Diskuse ke článku - Dilemma in Cinema předtsvauje debutové CD

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Medvěd
Medvěd - 7.3.2011 10:28

Ale jo,ujde to.Mně se třeba líbí skladba Barová noc,ikdyž spíš jen začátek.Pak to změkne.Jedu taky není špatná...