Recenze: Covers For Lovers - Do Not Cover!

V našich končinách se vyskytuje ohromné množství různých revivalů a plagyátorů od těch nejhorších a nejpitomějších (Maxim turbolenc, Morčata na útěku) až po ty nejkvalitnější a nejoriginálnější (The radiostars, Špejbl’s helprs). K jedné z těchto dvou skupin se teď přidala i kapela Covers For Lovers se svým debutovým EP, nazvaným Do Not Cover.

Na tomto sedmipísňovém albu se ale neobjevují jen covery. Kapela doplnila písně převzaté i o dva songy vlastní výroby. Jak už se tu psalo, jedná se o covery, ale jak se tu ještě nepsalo, jedná se o covery do punkrockové podoby. Můžete si tak poslechnout třeba píseň My heart will go on, při jejímž zaznění v superdojáku Titanik jste promočili všechny své kapesníky, v takovém tempu a provedení, že si na ní prostě musíte zapogovat Titanik netitanik.

Už jen to slibuje velmi zajímavý poslech. Ukazuje to ale také zálibu kapely ve filmech. Rozhodně to tak vypadá, protože i další písně se v nějakém tom snímku objevily: Leaving on a jat play si jistě všichni pamatují z nesmrtelného Armagedonu, Never ending story je zase titulní píseň k filmu Nekonečný příběh, no a I'll be there for you slyšel každý snad už tisíckrát u jedné z tísíce epizod seriálu Přátelé.

Do tohoto „filmového“ CD se nějak dostala i píseň Promised myself, která se nikdy v žádném filmu ani seriálu neobjevila. Samozřejmě jsou zde také ony dvě zmiňované vlastní skladby. Nejedná se o nic převratného. Je to prostě jen dobrej punk-rock, zvláště pak píseň Nashledanou, která je hodně povedená hlavně díky své energičnosti, která musí dostat do varu snad každého.

Stejně se mi ale líbí více ta coverová stránka alba. Kapela Covers For Lovers se u mě tudíž zařadila na seznam kapel, které chci vidět naživo a určitě vám také došlo, že je řadím do té lepší kategorie.

Šrája


29.7.2011   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 2   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,1
PUNK 1,1
 

Diskuse ke článku - Recenze: Covers For Lovers - Do Not Cover!

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
zefv
zefv - 29.7.2011 14:46

První recenze po LETECH, která mě fakt donutila si to poslechnout. Good job.

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 29.7.2011 14:20

Kuwa si mě předběhl, mám to rozepsané už asi měsíc:=)

Nicméně live na ně určitě jdi a doporučuju všem, parádní věc live! Navíc krom songů co zminuješ hrají kopu dalších, z nichž nejradši mám jednoznačně Lean on Sheena od Bouncing Souls.
Kapela se skládá z ex.členu Jaksi taksi, čili záruka kvalitního punkrocku! Doporučuju téžsmajlik - 5