Recenze: Werglův Pjos - Memento doby

Verglův Pjos cd 2012V srpnu roku 2012 vyšlo druhé album stálice tuzemského punku, skupiny Werglův Pjos. Deska vyšla u Cecek records, obsahuje jedenáct nových pecek a jmenuje se Memento doby.

Čtyřicetiminutová kolekce s názvem Memento doby obsahuje to, co jde kapele nejlépe. Najdete tu totiž silné punkové protestsongy, které se občas mísí s metalem, ale hlavně s originálním hudebním doprovodem, ve kterém vykukují i folklorní motivy nebo dokonce latinská hudba

Pjos má cit pro silné melodie, které opepří také souzvukem všech zpívajících členů kapely (Strůjce času, Cesta) a samozřejmě také nezbytnými houslemi. Ty totiž dostaly na Mementu doby větší prostor, než tomu bylo dřív. Navzdory svému stylu působí hudba na nové desce hodně propracovaně. Kapela tu tvoří hodně zajímavý mix spousty vlivů, který z přehrávače nemůžu dostat už pár týdnů a nejspíš to tak ještě chvíli bude.

Kapitolou samou pro sebe jsou texty, které zde rozhodně nestačí odbýt jedním poslechem, protože to by vám toho dost uniklo. Navíc se jim také daří vyhýbat se klasickým punkovým tématům.

Deska je to více než povedená. Stačí si poslechnout skladby jako Cesta, Volba nebo Strůjce štěstí a přesvědčíte se o tom sami. To si potom možná koupíte i celou placku, kterou seženete u Cecka za krásných 100,-

ŠRÁJA


6.10.2012   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,6
jde to 1,6
 

Diskuse ke článku - Recenze: Werglův Pjos - Memento doby

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.