RECENZE: Straight - V očích tma

RECENZE: Straight - V očích tmaJihlavští Straight nejsou z vydavatelského hlediska zrovna plodnou partou. Říká se ale, že na něco se čekat vyplatí a deska V očích tma je právě jeden z těch případů.

Po vydání alba Nejsem tvůj spasitel z roku 2008 Straight několikrát měnili sestavu a chvílemi se dokonce mohlo zdát, že už mají na kahánku. Loňská posila ve formě rappera Afarastafy se ale jeví jako ta správná adrelinová injekce, která kapelu posunula k novému zvuku i albu.

Po krátkém elektronickém intru se na to Straight ve skladbě Je to hra vrhnou na sto procent. Těžkotonážní zvuk, nekompromisně sekané kytarové riffy, dvojice zpěváků střídající rap i řev, přičemž Afarastafa si samozřejmě nemůže odpustit ani reggae vsuvku. Kapela v tomto tradičně kritickém opusu bez mrknutí oka střídá češtinu s angličtinu a obzvláště v rapovaných pasážích cedí slova rychlostí světla.

Následující Ostře nabroušenej den je o poznání melodičtější a připomíná zesnulé havlíčkobrodské Coca Core Company. Jinak se toho ale moc nemění a nasupená mašina Straight si to sviští ve stejných kolejích po čtyřicet minut trvání desky. To ale není úplně na škodu, protože hardcore rap v podání této jihlavské skvadry má velký náboj a i přes některá slabší místa si pozornost vynutit dokáže.

A i ta výjimka se vlastně najde. Je jí bonusová skladba I Gotta Go, čistě hip-hopová věc z připravované nahrávky rappera Afarastafy. Její zařazení na desku možná některé méně otevřené posluchače naštve a poslech jim zkazí, album tím ale získává na pestrosti.

Úplný závěr desky potom obstarává pět let stará nahrávka Reprezent, ve které si zahostoval i rapper Efko z jihlavských Pio Squad. Těžko hledat píseň, která by lákala k opakovanému poslechu desky více. V očích tma je solidní nahrávka, která výrazněji nepřekračuje hranice žánru, hranice jihlavského regionu ale určitě ano.

http://bandzone.cz/straight2

 

Petr Šrajer


25.11.2015   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Straight - V očích tma

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.


Anketa

Prezidentské volby 2018 koho by jste volili?

Miloš Zeman

Mirek Topolánek

Jiri Drahoš

Marek Hilser

Michal Horáček

Pavel Fischer

Petr Hannig

Jiri Hynek

Vratislav Kulhánek

 

Celkem hlasovalo 0.
Archiv anket.