CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Report: BARVY LÉTA, DŽBÁN, PRAHA

BARVY LÉTA, DŽBÁN, PRAHA

Druhý den po jedinečném zážitku z Adicts sem byl již domluvený s kamarádem, že mrknem na Barvy léta...no, snad sem měl radši bejt doma... Stavili jsme se odpoledne ještě v Londonu a pak jeli na Džbán, náš Ford prosvištěl Prahou jak nic a byli sme na Džbáně, přišli do areálu a dali pivko. Akorát začali hrát SPS, my sedli do stanu a kecali s kámoškou co jsme potkali. Prudukce SPS byla jedním slovem příšerná. Do značné míry i proto, že pan zvukař se opravdu nevytáhl, protože to, že kapela má dvě kytary, by nepoznal asi nikdo. Vlastně byla slyšet jen basa a kytara tak nějak lehce v útlumu v pozadí. Produkci jsme po očku sledovali z onoho stanu z povzdálí a celkem jen kroutili hlavou... Navíc kapelu stíhaly i technické problémy na pódiu, netuším kolik písniček kapela nakonec zahrála, ale víc jak 10 jich dle mě nebylo. Nic, co by stálo za nějakou aktivitu. Po nich přišli na řadu Fast Food Orchestra - odebral sem se pozdravit Mucha a nechal skáčko skáčkařům, nebaví mě moc tento styl muziky, ale nebylo to až tak zlé, zvuk už byl poměrně dobrý a hlavně druhý zpěvák kapely měl perfektní hlas. Chlapci hrát uměli a produkce nebyla opravdu zlá, nicméně na sólo koncert bych určo nešel a očividně ani moc lidí to nebralo... Při bližším pohledu zde byli jen tzv.ultrapunx, někteří velice komičtí - osobně mě nejvíc pobavil týpek celý v maskáčovém, včetně kanad a zeleným čírem:-) Nicméně punkerky byly hezké a tak jsem se díval na holky a povídal s kamarádkou Moničkou.

Pak měli hrát Plexis, na které sem si koupil pivko a šel si je poslechnout. Překvapil mě Zdenál, že zde byl, ale jen dobře řekl sem si. Zvuk byl víceméně průměrný, takový klasický syrový ve stylu "ono to nějak dopadne, hlavně, že nahlas a rychle" jak říká Předseda čuráků Dugan:-) Nicméně jsem od kapely slyšel už o dost lepší vystoupení... koncert byl i na punkové poměry celkově hodně průměrný, Mucho tomu zpěvu moc nedával, zvuk průměr, Zdenálova kytara nebyla prakticky slyšet a tak mě to ani moc nebavilo.... Nicméně lidi pařili, ikdyž si myslím, že ti, co pařili, by tak činili, ikdyby tam hrála muzika z kazetáčku (což se prakticky potvrdilo o hodinu déle). Nové tři songy od Plexis jsem očekával se zvědavostí, ale byl sem jimi velmi zklamán. Hudebně zcela nevýrzaný songy, ničím nápadité, textově velmi slabé, bída. Zpívat v refrénech "Co čumíš jako péro z gauče", nebo "My pijeme pívo..", no, nevím pánové, ale tohle je natočený prostě jen proto, aby něco bylo, tohle je totiž jen za účelem kvantity, nikoli kvality. Zklamání.

Od Visacího zámku sem opravdu nečekal nic zásadního...Nicméně první tři písničky byly celkem slušné, až jsem se divil, zvuk fakt super a docela mě to i bavilo - chvíli - od 4. skladby už to začla bejt nehorázná nuda. Skladby, co byly zvolený dál, už byly už hraný s dosti chybama a nikterak výrazně, navíc i potenciál těch písniček sám o sobě byl nulovej, shrnul bych to však slovy kámoše: "To je tak strašně špatný, až je to dobrý." No, něco na tom asi bude, lidi se bavili dobře, ale já jen čuměl, jak je možný si vydělávat takový prachy za takovouhle bídu:-) Pro náročnějšího posluchače tohle oprvadu neni, pro pankáče, co o víkendech tvrdě rebelujou, je to ale výborný. Co na tom, že kapela je jedna velká fabrika na prachy, to punx, co nemaj rádi komerci, nevadí a paří si, ale proč ne. Deset minut před koncem kapele vypadl zvuk - dodnes nevím, co se stalo...??? Takže fungovaly jen odposlechy, nicméně kapele to nevadilo a hrála dál a lidem to taky nevadilo - teda těm vepředu a pařili na odposlechy. Tomu jsme se jen zasmáli a řekli si, že úroven českých kapel a českého mladého publika je opravdu na nulovém bodě a že tihle fanoušci by opravdu pařili na cokoli, hlavně, že to má nálepku punk... Pak je má někdo brát vážně a nesmát se že:-) Radši jsme odjeli na Dejvickou do baru na Stellu:-)

Druhý den jsme se vyspali u kámíka a jeli na oběd a pak zpátky na Džbán. Šokovala nás už v odpoledních hodinách několik desítek metrů dlouhá fronta na lístky, neuvěřitelný! Prošli jsme dál, akorát začali hrát Totální nasazení. První výsměch byla cena piva, oproti pátku se zvýšila o 2 korunky české:-) No, jo, vydělávat se musí, ale dejme tomu, že to ti lidi opravdu dělaj jen z lásky k muzice a pro lidi a opravdu na tom nechtěj rejžovat... Pak se ale ptám, co, že to těm punkáčům, co tak nenávidí komerci, nevadí a podporujou je dokonce...nevídané... Ony ty ideály nejsou až zas tak horké, ale hesla jsou to pěkný, že milí mladí punkoví přátelé:-))) No, nic, dali jsme pivko (celkem příšernej Gambrinus, ale co se dalo dělat) a poslechli Totáče. Hráli dobře, měli nejlepší zvuk, co byl zatím na fesťáku . Dle mého velmi chybí šukecova druhá kytara, ale i tak se to dalo. Tahle kapela ani neumí hrát špatně, maj svoje písničky skvěle nacvičené a nechybují při hraní. Pěknej koncert, lidi hodně pařili a bylo to fajn.

Mezitím se množili lidi a alkohol v krvi a začaly i první provokace. Někteří tvrdí punx začali machrovat na "obyč" lidi. Jiní začali chrápat všude možně po zemi, opilci na každém kroku, no, nic moc... Záviše a jeho produkci já nikdy nepochopim, tohle je dle mě dobrý 10 minut, ale poslochat 45 minut stejné věci postavené jen na sprostých slovech, je dle mě nuda. Po něm vystoupili E!E. Viděl sem je live cca po roce a půl, byl jsem zvědavej, jestli mě překvapí, ale... Hned, jak jsem zjistil, že zde není Bořek, jsem věděl , že je zle, a bylo... Zpěv Bakarova - strašná bída - zapříčíněná za (a) jeho opilectvim a za (b) tím, že prostě neumí. Produkce Eeček byla jedním slovem příšerná a po druhej písničce jsme šli s kámošem stát frontu na dobroty z mexické kuchyně v jednom stánku a stát frontu na pivko. Zvuk, zpěv, isntrumentální výkon, všechno na veliké podúrovni a fakt se divím, že někdo, kdo má rád muziku a drobet pozná rozdíl mezi kvalitně zahranou hudbou a totálním neumětelstvím, může na tohle chodit... Kdyby mi bylo 15-16, tak si tam asi zařádím, ale teď už jen kroutim hlavou... Nicméně pro věkovou skupinu náctiletých a několik punkerů, co striktně odmítají cokoli jinýho, co neni punk, Eečka hrajou, takže i jejich produkce byla oceněna....

Pak už byli Sestry, ty jako vždy velmi kvalitní. Sice jejich hudba není vůbec nic objevného, v dnešní době celkem průměr, ale pořád je to na Českou republiku vysoká úroveň. Zahrané skvěle, bez chyb a dobrý playlist, jiný, než když jsem je slyšel posledně, pěkný to bylo. Areál byl již zcela zaplněn a lidi zpívali a tančili po celém areálu - maličké srovnání s Futurem - ovšem zde bylo při pohledu na lidi jasné, že více jak polovina jsou pouzí pozéři, sedláci a sváteční lidi, co vyšli na kapelu, co hraje rock, páč jinou ani moc neznaj. Něco, jako, když vesničané a maloměštácký paničky jezdí na bigbeatové zábavy po sokolovnách s tím, že si užijí nějaký ten "rokec" :-) Nicméně to neni problém Sester, ty dělají, co se po nich chce a tak to má bejt. Po skončení jsme sedli do auta a hurá do KFC a párty na Andělu, pozdravuju Moniku..:-)

Celkově shrnuto, po vynikajicím koncertě ve čtvrtek přišel pád do reality českého punkového a festivalového prostředí...

Za 470 korun lidi mohli slyšet několik veskrze podprůměrných uměleckých souborů, nebo třeba dvě opravdu špičkové a kvalitní kapely. At si každej řekne, co je pro něj lepší. Ale pro mě rozhodně klubový koncert vyzrálé kapely, která nepřijde na pódium zlitá jak prase, aby zapomínala texty, akordy, mlela nesmyslný a trapný kecy do mikrofonů a tvářila se, jak je drsná. Z lidí na Adicts a z kapely samotné bylo vidět nadšení a radost, na barvách léta jsem viděl lhostejnost ze strany hudebníků, odfláknuté výkony stylu, "jim je to stejně jedno, nějak to odehrajem a jde se kalit" a lidi ve stylu "hlavně že pogujem voe a házíme po sobě pivo". Dvě zcela odlišné úrovně punku, ale naprosto reálné ztvárnění současné scény. Kde byli ti, co tak pařili na SPS, Visáče atd ve čtvrtek??? Kde byli, když tu hrála legenda legend? Doma, aby pak mohli hrozit pěstičkami a zpívat si fuck the systém, nu, i to je známka punku.

Viva la revolution!

 

 

Lord.Alex


25.5.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 155   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,8
normálka 2,8

Související odkazy:

barvy léta džbán 2009 barvy léta džbán 2009 barvy léta džbán 2009 barvy léta džbán 2009 barvy léta džbán 2009 barvy léta džbán 2009 barvy léta džbán 2009 barvy léta džbán 2009  

Diskuse ke článku - Report: BARVY LÉTA, DŽBÁN, PRAHA

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-149
Houda?
Houda? - 27.5.2009 20:45

Andrew.X: jinze nerek bych ze autorovy slo o to ten dzban chvalit...at uz se mu libil nebo nelibil:).....on to taky takhle napsal zamerne:)

 
Andrew.X
Andrew.X - 27.5.2009 20:27

Medvěd: možná se pletu ale příde mi že nehodnotíš report ale názor autora :-)

 
Andrew.X
Andrew.X - 27.5.2009 20:25

Medvěd: to je věc názoru :-) a já si radši přečtu takovejhle report než něco ve stylu dojel sem prokec pár známých kapely vcelku ušli ani nevim vlastně pořádně páč sem byl nasračky atd kerých je na síti miliony :-)

 
Medvěd
Medvěd - 27.5.2009 19:07

Lord.Alex: Psát tak na své úrovni,to možná ano.Jinak je to marný,marný,marný...

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 27.5.2009 18:59

Medvěd:tak znova, pokud je možnost vidět tyhle kapely najednou, zajdu na ně jednou za rok poslechnout, potkám tak hafo lidí známejch a pokecám. Zásady v tom nevidim, jaká je tam někde záasada?
Neupíšeš se k smrti, stačí jedna.

Majkl-Klose:díky, snažim se, když už něco píšu, to psát na drobet úrovni. Dík

 
Majkl-Klose
Majkl-Klose - 27.5.2009 18:41

zajímavá diskuze :P
..mně se ten report třeba líbí už jenom proto, že je to jeden z mála článků tady, který mě nezačaly nudit už po prvních pár větách...

 
Medvěd
Medvěd - 27.5.2009 18:28

kristián: No jo.To mě nenapadlo :-)

 
Medvěd
Medvěd - 27.5.2009 18:26

Lord.Alex: Jsi prostě dobrej,to se musí nechat :-)

Né,mě jen zaujalo,že tady tlačíš keci na "zábavovky" a pak tam lezeš,tím si dle mě trochu protiřečíš,no nic...ty ale přece svejm názorům a zásadám nekonáš :-)))) Na Džbáně to byl tvůj dvojník,je mi to jasný !!! :-) ...ted' jsem si to přečetl,takže to bylo všechno kuli tomu,že je tam pěkně,ahá...to není hezčí místo v republice kam se dá zajít ? Ne,není.Na Džbáně to je prostě nej !!! Hele přiznej se,že si chtěl vidět dle tebe ty pozéry a pak si nám tu o tom chtěl napsat :-)))) Díky za to,že podporuješ tenhle web !!!

Tady nejde o nějakou větu,tady jde o to jak ty tady působíš jako celkově,kdybych měl vybírat ty věty,tak se tady upíšu k smrti :-)

 
kristián
kristián - 27.5.2009 18:26

medved:ptas se na co maj lidi chodit kdyz je vsechno komercni.co treba na miladu nebo na sedmicku?nikdo nikoho nenuti chodit na dzban na S.PS. kdyz chces neco jinyho tak si to najdes¨
Lord.Alex:legracni report.nenapsal si to nahodou jenom abys nasral spoustu lidi co na tyhle stranky leze?smajlik - 1

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 27.5.2009 17:28

Medvěd:no, plusminus píše normálně, jen má jinej názor. Nemám jedinej důvod si o něm myslet něco špatnýho. Na tobě se to, že chlastáš a moc nevíš bohužel pozná samo....

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 27.5.2009 17:26

Andrex X:díky! Také si mylsim tvůj názor, ale co čekat že, ještě, že jsou zde i lidi co maj nadhled.
Medvěd:MNE to nevadí, já nežvatlám o kapitalismu a komerci jak ty a další, já to podporuju rád, kyž mi to chutná - nebo se mi to líbí:-) takže JA proti svejm názorům a zásadám nekonám:-)
CO jsem team dělal? Já nevim, ale podle toho co píšu je to celkem pochopitelný ne? Nebo já nevim už co ti neni jasný zas:-)
Jak už jsem zde někomu psal, na solo koncerty tech kapel bych většinou už nešel a tak, kdžy je možnost si to poslechnout an pěknym místě najednou, tak si to dám, takže proto sem tam šel. že se mi to věsměs nelíbilo je už jiná věc, nejsem jasnovidec a nevidim dopředu jak co bude vypadat:-)
Ještě by mě zajímalo z jaké věty je vidět ta má nadřazenost...

plusminus:ultrapunx si říkám těm co vypadaj jak na těhle obrázkách a kvákaj právě tyhle nesmyslný kecy stylu fuck off všechno.
A že je to záležitost z 90 procent těhle náctiletejch sem psal asi milionkrát.

 
Medvěd
Medvěd - 27.5.2009 17:17

plusminus: Zachvilku to vypukne,páč Alex je napříjmu :-)))) Ty budeš šestnáctiletej a já zase dostanu vyčteno,že mám jenom základku :-))) No počkámesmajlik - 1smajlik - 14

 
plusminus
plusminus - 27.5.2009 16:55

Clockie-bOi!: ty woe ja se v prvni chvili lekl, ze tam mas jako ikonu znak delnicke strany :D

 
Clockie-bOi!
Clockie-bOi! - 27.5.2009 16:52

Asi tim ma na mysli "Ultra punk Droogs army" neboli fanaticke fanousky Hat Trickers, ke kterym se hrde hlasim! Ultra-punk Droogs FTW! :D :D

 
Medvěd
Medvěd - 27.5.2009 16:45

plusminus: Taky by mě to zajímalo,co tím tady expert myslelsmajlik - 10

 
plusminus
plusminus - 27.5.2009 16:43

Lord.Alex: O punkerech rikas jak strasne nadavaj na komerci a jiny sracky. To je mozna pripad kindrosu co je jim 13-14 a nevijou ani co to slovo znamena smajlik - 17 Incu co uz . Na jednu stranu report dobrej,pekne napsany a vubec a na tu druhou naprosty sracky :) Ja hodne veci vidim jinak jak ty,ale to je jedno.Nebudu se s tebou hadat, od toho tady mas medveda. smajlik - 10
A jeste otazka, co sou teda ti ultrapunx ? :D

 
Medvěd
Medvěd - 27.5.2009 16:35

Lord.Alex: Hele ty rozumbrado,řekni mi co bycht tam měl třeba podle tebe pít,když i to pivo je jak ty říkáš komerční :-) Co vlastně dnes není komerční že :-) O komerčních kapelách se tu taky nemá cenu rozepisovat,ale jen tak na okraj,ty Angláni přijeli zahrát zadarmo ??? To bych chtěl vidět :-))))

Jinak co jsi tam vlastně dělal,když tady celou dobu na tyhle "zábavovky" máš keci ? To jsi neměl jinej program,že jsi vyrazil na jak ty jsi tu asi milionkrát řekl,podprůměrné kapely ? Heh,punkáči pařej na komerční kapely,tak tím jsi mě taky pobavil.Ty jsi přece taky den předem pařil na komerční kapelu né ? :-))) ...vlastně ty nejsi punker,já zase hlava to děravá zapoměl :-).Dál by mě zajímalo na co by v dnešní době měli tihle lidi hodit,když je de facto komerční úplně všechno.To maj jako ty lidi co byli na tomhle festu sedět doma?Asi podle tebe ano :-) Komerci se dnes jen horko těžko ubráníš.No nic serem na to :-) Všichni jsme to strašný komerčáci :-)))

Andrew.X: Ten report je i místama dobrej,to neztvrdím.Ale taky je zněj opět cítit z některých vět autora ta jeho tady už totálně profláknutá nadřazenost,povyišování a tak podobně,nic,on už jinej nebude...

 
Andrew.X
Andrew.X - 27.5.2009 12:06

krishniczka: ano asi opravdu někdo neumí číst a nevšim si tam toho KDYŽ TO HODNĚ PŘEŽENU smajlik - 14

 
krishniczka
krishniczka - 27.5.2009 11:26

všichni byli dobří?? tady někdo asi neumí číst.. ale to je jedno... co hlava to názor..

 
Andrew.X
Andrew.X - 27.5.2009 11:03

mě se tenhle report líbí a přijde mi to že většina reagujících je jen nasraná že si autor dovolil "vztáhnout ruku (potažmo klávesnici)" na jejich "punkový modly" naopak na tom music serveru je to takový nemastný neslaný když to hodně přeženu něco vy stylu všichni byly dobrý...

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-149