CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

CO JE KAMPAŇ GNWP?

CO JE KAMPAŇ GNWP?

Good Night White Pride

Co se děje ?

Ultrapravicová scéna prodělala v poslední době néjen organizační, ale i optickou proměnu. Na scénu nastupuje nejen nová taktika působení na veřejnost, ale i nová móda, symbolika a značky. Trend posledních let se nevyhnul ani České republice. Naopak, náckové jsou čím dál tím více aktivnější, organizují provokativní pochody, pronikají mezi subkultury a šíří štvavé myšlenky prostřednictvím hudby. A právě hudba je často hlásnou troubou neonacistické propagandy, kvůli které se obrací k myšlenkám nacismu mnoho mladých lidí.

Good Night White Pride!

Tolerance a benevolence k aktivitám neonacistů jsou pověstnou vodou na čím dál tím rychleji se točící hnědý mlýn. Nacismus má ve své historii na svědomí miliony obětí. Ani to ovšem nebrání novodobým Hitlerovým příznivcům propagovat tuto zvrácenou ideologii. Kampaň Good Night White Pride (GNWP) říká: "Je potřeba dát neonacistům jasně najevo, že mezi námi nemají místo. A to nejen v hudbou a na poli kultury, ale kdekoliv na veřejnosti." Myšlenka kampaně je neoddělitelně spjata s angažovanými postoji a přístupem k životu. Už od svého vzniku je o rázném odmítání určitých názorů a vyjadřování se ke společenským problémům současnosti jako je nacionalismus, rasismus, diskriminace kvůli barvě pleti, či sociálnímu postavení, fašismu, nacismu a všem snahám svázat životy lidí pod dohledem všudepřítomných kamer, či pravidel chování i myšlení. GNWP původně vznikla v prostředí hudebních subkultur jako jsou hardcore a punk. Postupem času se však vyprofilovala a dnes jí podporuje široké spektrum hudebních skupin subkultur, labelů, promotérů. Je proto zcela otevřená všem, kteří chtějí její myšlenku podpořit a uvést ji v praxi!

Jak na to ?

Kampaň GNWP není žádnou centralizovanou organizací s pevným vedením. Je to tzv.DIY (Do It Yourself - Udělej si sám) projekt, který není svázán žádnými pravidly a omezením. Kampaň je proto přístupná naprosto každému a bude vypadat tak, jak si ji my všichni uděláme. Celý projekt vychází z myšlenky, že jej vytváří každý, kdo jej podporuje. Je jedno jaký způsob si vybere. Část aktivit vzejde ze strany správců webových stránek GNWP, samotná podpora a praktické naplnění kampaně je ale na nás všech. Webové stránky kampaně by tak měly fungovat jako informační server, kde se může kdokoliv dozvědět o konkrétních aktivitách. Posílejte proto správcům stránek informace o koncertech, které pořádáte pod hlavičkou GNWP. Posílejte vaše vlastní reporty z takových akcí, nebo z akcí, na kterých vystupovaly kapely podporující GNWP. Posílejte informace o všech aktivitách, které mohou mít nějakou spojitost s kampaní. Pište články. Dělejte rozhovory s kapelami - prostě bud'te aktivní a kreativní. Dělejte to, co vás baví.

Co můžete konkrétně udělat?

Propagujte antifašismus! Distribujte antifašistické materiály, popřípadě vytvářejte vlastní. Pokud pořádáte koncert, dejte na leták a plakát logo GNWP jako podporu této kampaně a antifašistických myšlenek. Stejně tak, pokud jste nezávislý zine, label a tvoříte tiskoviny nebo LP/CD. Stáhněte si náš leták nebo samolepku, nakopírujte je a rozdávejte na svých koncertech. Vytvořte si vlastní GNWP leták. Udělejte trička, nebo jiné hadry s logem GNWP a prodávejte je ve svém distru. Výtěžek potom věnujte do tvorby jiných antifašistických materiálů. Udělejte GNWP benefit a peníze věnujte nějaké antifašistické skupině. Skládejte písničky o tématech jako rasismus, neonacismus nebo nacionalismus. Vyzývejte během vystoupení z podia publikum, aby k těmto tématům nebylo slepé. Umístěte reklamu na projekt na svých stránkách. Používejte značku GNWP ... !!!

Kampaň GNWP není jen logo! Tím by to nemělo končit. GNWP nejsou jen další a další grafické modifikace loga "s panáčkem", ale především má inspirovat k netolerování nacionalistických, rasistických a xenofobích názorů a chování v běžném životě. Všude, kde se nacionalisté pokouší získat jakýkoli prostor pro svojí činnost a kázání jejich paranoidních a zvrácených názorů, vedoucích k teroru, je nutné dát jim jasně najevo, že tady pro ně není místo. Logo samo o sobě to ovšem nevyřeší. Řešením jsou vždy jen činny. GNWP má hlavně motivovat a inspirovat. Proto, pokud chceš GNWP podpořit, dělej to také svými činy!

Netoleruj ty, kteří tolerance sami nejsou schopni. Netoleruj naci(onali)smus! Je jedno, co posloucháš, důležité je, co děláš !!! Je nutné dát neonacistům jasně najevo, že mezi námi nemají místo !!!!

Kam pro podrobnější informace a kontakty?! GNWP nabízí několik míst, kde seženeš, co potřebuješ. Internetové stránky GNWP, které obsahují podrobnější informace, loga ke stažení a formulář pro nahlášení vaší činnosti podporující myšlenku GNWP najdete na: http://www.gnwp.cz/ 

 

Profil GNWP na Bandzone.cz :  http://bandzone.cz/fan/goodnightwhitepride

Email - info@gnwp.cz 

Přepsal Medvěd

 

ds

POZNÁMKA K TEXTU (mrtvola):

Jak už asi víte, nejsem zrovna vyznavačem toho, aby se na stránkách punk.cz objevovala nějaká politická propaganda (můj pohled na věc, nevím, jak se k tomu staví zbytek redakce). Hnutí GNWP je úzce spojené s naší hc-punkovou scénou a nejedná se o žádnou politickou stranu, ani organizaci, myslím si tedy, že má smysl podporovat jejich boj za dobrou věc. Koneckonců je na punk.cz propagujeme a zařadili jsme sem jejich reklamní banner.  I já mám obavy z rostoucího vlivu národního socialismu (nacismu) v ČR a z toho, jak jeho stoupenci inteligentně využívají mezery v našem právním řádu k tomu, aby se zviditelnili a oslovili veřejnost.

 

logo S článkem se dá až na některé faktické detaily souhlasit. Jen mi není jasné, jestli si jeho autor, či autoři uvědomují, že nejde dávat rovnítko mezi fašismem a národním socialismem. Jedná se totiž o dva rozdílné systémy. No a pak je tu ta skutečnost, kterou se vám již pár let snažím vysvětlit a doložit za pomocí nejrůznějších argumentů. Národní socialismus toho má málo společného s pravicí, protože se proti ní vymezuje např. bojem proti kapitalismu, a už vůbec nemá nic společného s ultrapravicí. No a nakonec bych chtěl podotknout, že nacismus není pouze nacionální, zkratka "naci(onali)smus" použitá v textu, se mi z toho důvodu zdá zavádějící. To, že má někdo rád svou vlast, ještě neznamená, že by okamžitě musel být náckem.  Vlastenectví je podle mne normální lidská vlastnost, což se již nedá říct o vypjatém nacionalismu, tedy ultranacionalismu.

K zamyšlení vám přikládám pár fotek z oslav prvního máje v Brně, které letos pořádala Dělnická strana (masmédii označovaná za ultrapravici...), a doporučuji vám, abyste si je opravdu pozorně prohlédli.

 

ultracelo

 

 

 

 


19.5.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 207   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,7
jde to 1,7
 

Diskuse ke článku - CO JE KAMPAŇ GNWP?

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana
Skunx
Skunx - 20.5.2009 12:12

Medvěd: A vy volíte Losnu nebo Mažňáka?? :-))))))))))))))))

 
Medvěd
Medvěd - 20.5.2009 12:02

Andrew.X: Já myslel,že po takovém odhalení se dáš k NÁM,a po tom co sníš chlebíček,podepíšeš SOUDRUHU !!!!!! ... Rozvahu soudruhu,rozvahu !!!!

 
Andrew.X
Andrew.X - 20.5.2009 11:56

Medvěd: jestli se k tomu obrázku hlásí většina tady tak sem asi přestávam chodit :D :D :D :D

jinak nechápu co třesk chválí a za co děkuješ dyk je to obšlehlý smajlik - 24

 
Medvěd
Medvěd - 20.5.2009 11:32

Třesk: Hochu,to musíš tady na Mrtvolu,nebo tady Kilča,já jsem malá kapacita :-))))

Jinak dík,žes mě to pochválil :-)

 
Třesk
Třesk - 20.5.2009 11:30

mno to byste mě museli nejdřív vzít do redakce a podplatit braníkem. ale jak sem psal, tohle je dobrej článek. čím víc infa tím líp

 
Medvěd
Medvěd - 20.5.2009 11:28

Pro zdejší většinu,naštěstí....smajlik - 1

obrázek - maly_1188291787.jpg

 
Medvěd
Medvěd - 20.5.2009 11:24

Třesk: Nazdar ty A-punkere !!! Přěšel si ke konkurenci,co ty klacku ??? :-)))))

 
Třesk
Třesk - 20.5.2009 11:19

Štěpán: ty vole, kdo z nás nosí raf? už si nějak nevzpomínám, že bych někoho v tomhle viděl. mimochodem nedávno bylo na Miladě promítání filmu o týhle bandě.

tenhle článek vám chválím. gnwp se nemusí brát jen jako politická, ale spíš jako společenská akce. i mě můžete potkat s timhle logem

 
Squat_the_world
Squat_the_world - 20.5.2009 10:38

A co takhle GOOD MORNING EVERY SIDEsmajlik - 10

 
Andrew.X
Andrew.X - 20.5.2009 10:27

Evžen: spíš takhle bych to viděl obrázek - gn.JPG

 
mikesh
mikesh - 20.5.2009 9:27

obrázek - love_football.jpg

 
Evžen
Evžen - 20.5.2009 7:52

pro zdejší většinu, naštěstí....
obrázek - spolecne_proti_rasismu2.gif

 
Evžen
Evžen - 20.5.2009 7:51

Pro pár zdejších mamlasů
obrázek - 1_gnls.jpg

 
fuckingSID
fuckingSID - 20.5.2009 7:00

Lord.Alex: Ty seš občas fakt trochu mimo... jinak klidně tu ten odkaz GNLS.cz dej, myslim že si moc nepomůžeš :D

 
Medvěd
Medvěd - 20.5.2009 6:22

Lord.Alex: Aha,kampaň proti rudej špíně,kde jí prosím tě máš a jak si na to přišel,ty chytráku ? :-)))))

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 20.5.2009 6:03

Když už tu je nějaká kampan na GNWP, tak by tu mohla i bejt kampan proti rudej špíně z CSAF třebas ne? GNLS hmmm....smajlik - 5
Zas s epunekři serou do politiky a podobnejch sraček aby zas pak brečeli, že dostali někde od zlejch nácků přes držku.-)

 
Medvěd
Medvěd - 20.5.2009 5:24

Tak se na ty bannery vyserte.Ono když čteš jak by to tu někteří nevydejchali,tak to snad ani nemá cenu to sem dávat,že :-)

 
Bazarov
Bazarov - 20.5.2009 1:52

Jen dodám Mrtvolo, co asi tu už kdysi zaznělo. To dělení na levici a pravici už dnes není občas aktuální, je dvě stě let staré a ve 20. st. se s ním dost zahýbalo.
A ano, DS má socialismus jako část svého programu v kampani, jako státem řízeného hospodářství s dávkou drobných podnikatelů, bez nadnárodních firem atd. Ale jde tam i o jiné hodnoty které vyznávají, tedy konzervatizmus. Třeba tradiční uspořádání rodiny (žena "dole" - muž "nahoře" - nejen v pod peřinou) :-), převážně křesťanství, i když teď jsou tam i různí pohanští blázni, proti homosexuálům atd atd. a ano, jistě, i rasizmus hraje u nich nemalou roli. Ještě ty monarchistické tendence jim chybí :-) ale to zase dohání jiní národovci.
V čem ty vidíš vlastenectví?

http://www.youtube.com/watch?v=N7qpq6I5zO4

 
Skunx
Skunx - 19.5.2009 22:25

mrtvola: Ty vole tak to jsem se zase něco přiučil :-)....Sem nevěděl docela čumim smajlik - 10

 
mrtvola ©
mrtvola © - 19.5.2009 22:20

A taková malá třešnička na dortu, aby byla sranda, nebo co. Náglové i análové nenávidí Izrael a podporují Palestinu :-))))))

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana