CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

CO JE KAMPAŇ GNWP?

CO JE KAMPAŇ GNWP?

Good Night White Pride

Co se děje ?

Ultrapravicová scéna prodělala v poslední době néjen organizační, ale i optickou proměnu. Na scénu nastupuje nejen nová taktika působení na veřejnost, ale i nová móda, symbolika a značky. Trend posledních let se nevyhnul ani České republice. Naopak, náckové jsou čím dál tím více aktivnější, organizují provokativní pochody, pronikají mezi subkultury a šíří štvavé myšlenky prostřednictvím hudby. A právě hudba je často hlásnou troubou neonacistické propagandy, kvůli které se obrací k myšlenkám nacismu mnoho mladých lidí.

Good Night White Pride!

Tolerance a benevolence k aktivitám neonacistů jsou pověstnou vodou na čím dál tím rychleji se točící hnědý mlýn. Nacismus má ve své historii na svědomí miliony obětí. Ani to ovšem nebrání novodobým Hitlerovým příznivcům propagovat tuto zvrácenou ideologii. Kampaň Good Night White Pride (GNWP) říká: "Je potřeba dát neonacistům jasně najevo, že mezi námi nemají místo. A to nejen v hudbou a na poli kultury, ale kdekoliv na veřejnosti." Myšlenka kampaně je neoddělitelně spjata s angažovanými postoji a přístupem k životu. Už od svého vzniku je o rázném odmítání určitých názorů a vyjadřování se ke společenským problémům současnosti jako je nacionalismus, rasismus, diskriminace kvůli barvě pleti, či sociálnímu postavení, fašismu, nacismu a všem snahám svázat životy lidí pod dohledem všudepřítomných kamer, či pravidel chování i myšlení. GNWP původně vznikla v prostředí hudebních subkultur jako jsou hardcore a punk. Postupem času se však vyprofilovala a dnes jí podporuje široké spektrum hudebních skupin subkultur, labelů, promotérů. Je proto zcela otevřená všem, kteří chtějí její myšlenku podpořit a uvést ji v praxi!

Jak na to ?

Kampaň GNWP není žádnou centralizovanou organizací s pevným vedením. Je to tzv.DIY (Do It Yourself - Udělej si sám) projekt, který není svázán žádnými pravidly a omezením. Kampaň je proto přístupná naprosto každému a bude vypadat tak, jak si ji my všichni uděláme. Celý projekt vychází z myšlenky, že jej vytváří každý, kdo jej podporuje. Je jedno jaký způsob si vybere. Část aktivit vzejde ze strany správců webových stránek GNWP, samotná podpora a praktické naplnění kampaně je ale na nás všech. Webové stránky kampaně by tak měly fungovat jako informační server, kde se může kdokoliv dozvědět o konkrétních aktivitách. Posílejte proto správcům stránek informace o koncertech, které pořádáte pod hlavičkou GNWP. Posílejte vaše vlastní reporty z takových akcí, nebo z akcí, na kterých vystupovaly kapely podporující GNWP. Posílejte informace o všech aktivitách, které mohou mít nějakou spojitost s kampaní. Pište články. Dělejte rozhovory s kapelami - prostě bud'te aktivní a kreativní. Dělejte to, co vás baví.

Co můžete konkrétně udělat?

Propagujte antifašismus! Distribujte antifašistické materiály, popřípadě vytvářejte vlastní. Pokud pořádáte koncert, dejte na leták a plakát logo GNWP jako podporu této kampaně a antifašistických myšlenek. Stejně tak, pokud jste nezávislý zine, label a tvoříte tiskoviny nebo LP/CD. Stáhněte si náš leták nebo samolepku, nakopírujte je a rozdávejte na svých koncertech. Vytvořte si vlastní GNWP leták. Udělejte trička, nebo jiné hadry s logem GNWP a prodávejte je ve svém distru. Výtěžek potom věnujte do tvorby jiných antifašistických materiálů. Udělejte GNWP benefit a peníze věnujte nějaké antifašistické skupině. Skládejte písničky o tématech jako rasismus, neonacismus nebo nacionalismus. Vyzývejte během vystoupení z podia publikum, aby k těmto tématům nebylo slepé. Umístěte reklamu na projekt na svých stránkách. Používejte značku GNWP ... !!!

Kampaň GNWP není jen logo! Tím by to nemělo končit. GNWP nejsou jen další a další grafické modifikace loga "s panáčkem", ale především má inspirovat k netolerování nacionalistických, rasistických a xenofobích názorů a chování v běžném životě. Všude, kde se nacionalisté pokouší získat jakýkoli prostor pro svojí činnost a kázání jejich paranoidních a zvrácených názorů, vedoucích k teroru, je nutné dát jim jasně najevo, že tady pro ně není místo. Logo samo o sobě to ovšem nevyřeší. Řešením jsou vždy jen činny. GNWP má hlavně motivovat a inspirovat. Proto, pokud chceš GNWP podpořit, dělej to také svými činy!

Netoleruj ty, kteří tolerance sami nejsou schopni. Netoleruj naci(onali)smus! Je jedno, co posloucháš, důležité je, co děláš !!! Je nutné dát neonacistům jasně najevo, že mezi námi nemají místo !!!!

Kam pro podrobnější informace a kontakty?! GNWP nabízí několik míst, kde seženeš, co potřebuješ. Internetové stránky GNWP, které obsahují podrobnější informace, loga ke stažení a formulář pro nahlášení vaší činnosti podporující myšlenku GNWP najdete na: http://www.gnwp.cz/ 

 

Profil GNWP na Bandzone.cz :  http://bandzone.cz/fan/goodnightwhitepride

Email - info@gnwp.cz 

Přepsal Medvěd

 

ds

POZNÁMKA K TEXTU (mrtvola):

Jak už asi víte, nejsem zrovna vyznavačem toho, aby se na stránkách punk.cz objevovala nějaká politická propaganda (můj pohled na věc, nevím, jak se k tomu staví zbytek redakce). Hnutí GNWP je úzce spojené s naší hc-punkovou scénou a nejedná se o žádnou politickou stranu, ani organizaci, myslím si tedy, že má smysl podporovat jejich boj za dobrou věc. Koneckonců je na punk.cz propagujeme a zařadili jsme sem jejich reklamní banner.  I já mám obavy z rostoucího vlivu národního socialismu (nacismu) v ČR a z toho, jak jeho stoupenci inteligentně využívají mezery v našem právním řádu k tomu, aby se zviditelnili a oslovili veřejnost.

 

logo S článkem se dá až na některé faktické detaily souhlasit. Jen mi není jasné, jestli si jeho autor, či autoři uvědomují, že nejde dávat rovnítko mezi fašismem a národním socialismem. Jedná se totiž o dva rozdílné systémy. No a pak je tu ta skutečnost, kterou se vám již pár let snažím vysvětlit a doložit za pomocí nejrůznějších argumentů. Národní socialismus toho má málo společného s pravicí, protože se proti ní vymezuje např. bojem proti kapitalismu, a už vůbec nemá nic společného s ultrapravicí. No a nakonec bych chtěl podotknout, že nacismus není pouze nacionální, zkratka "naci(onali)smus" použitá v textu, se mi z toho důvodu zdá zavádějící. To, že má někdo rád svou vlast, ještě neznamená, že by okamžitě musel být náckem.  Vlastenectví je podle mne normální lidská vlastnost, což se již nedá říct o vypjatém nacionalismu, tedy ultranacionalismu.

K zamyšlení vám přikládám pár fotek z oslav prvního máje v Brně, které letos pořádala Dělnická strana (masmédii označovaná za ultrapravici...), a doporučuji vám, abyste si je opravdu pozorně prohlédli.

 

ultracelo

 

 

 

 


19.5.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 207   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,7
jde to 1,7
 

Diskuse ke článku - CO JE KAMPAŇ GNWP?

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: Předchozí strana 201-205
Medvěd
Medvěd - 19.5.2009 13:01

...postavit a začali tyhle jejich nájezdy a ůtoky na lidi,kteří se jdou a hlavně chtějí bavit,eliminovat,proto Good Night White Pride !!!

To jsou jen žvásty,že punk a politika nemají nic společného.Už jen si vemte,když tady vládla čtyřicet let ta bolševická chamrad',tak do koho punk a celkě undergraund hlavně šel a proti komu vystupoval !!! Aha,co :-) Punk je podle mě a osobně pro mě politika,to mi nikdo nevymluví,punk je názor a životní postoj,který se stavý a pohrdá vším okolo !!! Přesně čekám,kdy na mě zase vylítne nějakej kretén,že tady zase něco škatulkuji a tak podobně.K tomu mu řeknu asi tak to,že mu na to seru !!!!! Zkrátka i tohle co jsem napsal je životní postoj a názor jedince,kterej si za ním stojí a jde za tím a dělá to tak,že to dělá jak ON SÁM chce a né jak mu nějakej idiot,vláda a kdovíkdo diktuje,nařizuje a nebo určuje... a klidně mě sežerte za to,že to tak vidím,že jsem svůj a že to chci a chtěl jsem napsat,tak jak jsem chtěl JÁ,že mě to ikdo nenařídil a že jsem to udělal podle svého SVOBODNÉHO pocitu a myšlení.

PUNK'S NOT DEAD !!!!!!

 
Skuhry
Skuhry - 19.5.2009 13:00

GNWP je tu už sakra dlouho, proč to sem cpete až teď?

 
Medvěd
Medvěd - 19.5.2009 12:49

....postavit a začali tyhle jejich nájezdy a ůtoky na lidi,kteří se jdou a hlavně chtějí bavit,proto Good Night White Pride !!!

 
Medvěd
Medvěd - 19.5.2009 12:48

Z pohledu jako člen redakce se k tomu stavím asi takhle.Taky nechci aby se tady objevovala nějaká politika,sic mě osobně politika zajímá a není mi zrovna dvakrát jedno,jaký hovado nám tu chce rádoby vládnout.Ale ! Myslím,že odkaz například na Antifu a nebo ČSAF by tady neměl chybět,páč lidi co chodí například na ty demonstrace,jsou převážně lidi z našeho (punk - hc atd) hnutí.Bez nich,kdyby nechodili,si tu hákoši vůbec můžou dělat co chtějí !!! Ale i díky punx a jiným subkulturám,kterým není lhostejné to,že i v dnešní době tenhle skurvenej systém a vláda a jiný podobně zkorumpovaný instituce,které jediné co umí je to,že normálně žijícího občana této země jen prachsprostě vysávají,monitorují,buzerují a nutí ho dělat věci tak jak chtějí ony a podobný další věci,který v této "rádoby demokracii" dle mě nemají obdoby a tudíž to,že mě natáčí například nějaká kamera a nebo mě perzekuje nějaký bengo za to,že jsem si dovolil právě v tomhle "rádoby demokratickým" státě vyjádřit SVŮJ VLASTNÍ NÁZOR,tak se dokáží ozvat a dát třeba formou koncertu,demonstrace,hudbou,tiskovinou a podobně najevo,že takhle teda ne !!! Nesouhlas ! Nesouhlas kuli kterému právě GNWP vznikla.Nesouhlas s tím co nám tu ti čecháčci v podobách Kalinovskejch,Vávrů,Vandasů a dalších jim podobnejch zmrdů,předvádí a myslí si,že jim ten jejich národní socialismus v této vymrdané zemi projde a že se z něj tady poserem a sedneme si hned z toho na prdel,hovno !!! Postřílet tyhle kundy !!! Kdo jim dal vůbec právo,ha !!! Nikdo !!! Jak oni mohou vědět,že si třeba jejich fotr "neuplet" toho pozdějšího "hrdýho vlastence",kterej řve v ulicích tu šaškárnu v podobě věty "Nic než národ !!!",s nějakou,jak oni to nazývají "kukačkou" !!! Fuck off !!! ..Proto také vznikla GNWP,proti takovým - to zmrdům,co uznávají holocaust a pogromy,kteří na ulicích jen tak napadají lidi,kteří mají "jen" třeba jinou barvu kůže,národnost a nebo vyznávají a jsou členy nějaké,pro ně odsuzující subkultůry.Tak s takovými se má jednou a provždy zatočit a smazat je ze světa,aby byl už od nich jednou provždy pokoj.další věc je ta,že to taky vzniklo proto,že už se některým z nás nechtělo jen nečinně přihlížet tomu,jak tahle ultrapravicová lůza dokáže napadat NAŠE koncerty a akce různého ražení a vyznání,a dokázali jsme se tomu post

 
Skunx
Skunx - 19.5.2009 12:11

Tož tedy dobrá! :-)))

 

Zvolte stranu: Předchozí strana 201-205