CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

CO JE KAMPAŇ GNWP?

CO JE KAMPAŇ GNWP?

Good Night White Pride

Co se děje ?

Ultrapravicová scéna prodělala v poslední době néjen organizační, ale i optickou proměnu. Na scénu nastupuje nejen nová taktika působení na veřejnost, ale i nová móda, symbolika a značky. Trend posledních let se nevyhnul ani České republice. Naopak, náckové jsou čím dál tím více aktivnější, organizují provokativní pochody, pronikají mezi subkultury a šíří štvavé myšlenky prostřednictvím hudby. A právě hudba je často hlásnou troubou neonacistické propagandy, kvůli které se obrací k myšlenkám nacismu mnoho mladých lidí.

Good Night White Pride!

Tolerance a benevolence k aktivitám neonacistů jsou pověstnou vodou na čím dál tím rychleji se točící hnědý mlýn. Nacismus má ve své historii na svědomí miliony obětí. Ani to ovšem nebrání novodobým Hitlerovým příznivcům propagovat tuto zvrácenou ideologii. Kampaň Good Night White Pride (GNWP) říká: "Je potřeba dát neonacistům jasně najevo, že mezi námi nemají místo. A to nejen v hudbou a na poli kultury, ale kdekoliv na veřejnosti." Myšlenka kampaně je neoddělitelně spjata s angažovanými postoji a přístupem k životu. Už od svého vzniku je o rázném odmítání určitých názorů a vyjadřování se ke společenským problémům současnosti jako je nacionalismus, rasismus, diskriminace kvůli barvě pleti, či sociálnímu postavení, fašismu, nacismu a všem snahám svázat životy lidí pod dohledem všudepřítomných kamer, či pravidel chování i myšlení. GNWP původně vznikla v prostředí hudebních subkultur jako jsou hardcore a punk. Postupem času se však vyprofilovala a dnes jí podporuje široké spektrum hudebních skupin subkultur, labelů, promotérů. Je proto zcela otevřená všem, kteří chtějí její myšlenku podpořit a uvést ji v praxi!

Jak na to ?

Kampaň GNWP není žádnou centralizovanou organizací s pevným vedením. Je to tzv.DIY (Do It Yourself - Udělej si sám) projekt, který není svázán žádnými pravidly a omezením. Kampaň je proto přístupná naprosto každému a bude vypadat tak, jak si ji my všichni uděláme. Celý projekt vychází z myšlenky, že jej vytváří každý, kdo jej podporuje. Je jedno jaký způsob si vybere. Část aktivit vzejde ze strany správců webových stránek GNWP, samotná podpora a praktické naplnění kampaně je ale na nás všech. Webové stránky kampaně by tak měly fungovat jako informační server, kde se může kdokoliv dozvědět o konkrétních aktivitách. Posílejte proto správcům stránek informace o koncertech, které pořádáte pod hlavičkou GNWP. Posílejte vaše vlastní reporty z takových akcí, nebo z akcí, na kterých vystupovaly kapely podporující GNWP. Posílejte informace o všech aktivitách, které mohou mít nějakou spojitost s kampaní. Pište články. Dělejte rozhovory s kapelami - prostě bud'te aktivní a kreativní. Dělejte to, co vás baví.

Co můžete konkrétně udělat?

Propagujte antifašismus! Distribujte antifašistické materiály, popřípadě vytvářejte vlastní. Pokud pořádáte koncert, dejte na leták a plakát logo GNWP jako podporu této kampaně a antifašistických myšlenek. Stejně tak, pokud jste nezávislý zine, label a tvoříte tiskoviny nebo LP/CD. Stáhněte si náš leták nebo samolepku, nakopírujte je a rozdávejte na svých koncertech. Vytvořte si vlastní GNWP leták. Udělejte trička, nebo jiné hadry s logem GNWP a prodávejte je ve svém distru. Výtěžek potom věnujte do tvorby jiných antifašistických materiálů. Udělejte GNWP benefit a peníze věnujte nějaké antifašistické skupině. Skládejte písničky o tématech jako rasismus, neonacismus nebo nacionalismus. Vyzývejte během vystoupení z podia publikum, aby k těmto tématům nebylo slepé. Umístěte reklamu na projekt na svých stránkách. Používejte značku GNWP ... !!!

Kampaň GNWP není jen logo! Tím by to nemělo končit. GNWP nejsou jen další a další grafické modifikace loga "s panáčkem", ale především má inspirovat k netolerování nacionalistických, rasistických a xenofobích názorů a chování v běžném životě. Všude, kde se nacionalisté pokouší získat jakýkoli prostor pro svojí činnost a kázání jejich paranoidních a zvrácených názorů, vedoucích k teroru, je nutné dát jim jasně najevo, že tady pro ně není místo. Logo samo o sobě to ovšem nevyřeší. Řešením jsou vždy jen činny. GNWP má hlavně motivovat a inspirovat. Proto, pokud chceš GNWP podpořit, dělej to také svými činy!

Netoleruj ty, kteří tolerance sami nejsou schopni. Netoleruj naci(onali)smus! Je jedno, co posloucháš, důležité je, co děláš !!! Je nutné dát neonacistům jasně najevo, že mezi námi nemají místo !!!!

Kam pro podrobnější informace a kontakty?! GNWP nabízí několik míst, kde seženeš, co potřebuješ. Internetové stránky GNWP, které obsahují podrobnější informace, loga ke stažení a formulář pro nahlášení vaší činnosti podporující myšlenku GNWP najdete na: http://www.gnwp.cz/ 

 

Profil GNWP na Bandzone.cz :  http://bandzone.cz/fan/goodnightwhitepride

Email - info@gnwp.cz 

Přepsal Medvěd

 

ds

POZNÁMKA K TEXTU (mrtvola):

Jak už asi víte, nejsem zrovna vyznavačem toho, aby se na stránkách punk.cz objevovala nějaká politická propaganda (můj pohled na věc, nevím, jak se k tomu staví zbytek redakce). Hnutí GNWP je úzce spojené s naší hc-punkovou scénou a nejedná se o žádnou politickou stranu, ani organizaci, myslím si tedy, že má smysl podporovat jejich boj za dobrou věc. Koneckonců je na punk.cz propagujeme a zařadili jsme sem jejich reklamní banner.  I já mám obavy z rostoucího vlivu národního socialismu (nacismu) v ČR a z toho, jak jeho stoupenci inteligentně využívají mezery v našem právním řádu k tomu, aby se zviditelnili a oslovili veřejnost.

 

logo S článkem se dá až na některé faktické detaily souhlasit. Jen mi není jasné, jestli si jeho autor, či autoři uvědomují, že nejde dávat rovnítko mezi fašismem a národním socialismem. Jedná se totiž o dva rozdílné systémy. No a pak je tu ta skutečnost, kterou se vám již pár let snažím vysvětlit a doložit za pomocí nejrůznějších argumentů. Národní socialismus toho má málo společného s pravicí, protože se proti ní vymezuje např. bojem proti kapitalismu, a už vůbec nemá nic společného s ultrapravicí. No a nakonec bych chtěl podotknout, že nacismus není pouze nacionální, zkratka "naci(onali)smus" použitá v textu, se mi z toho důvodu zdá zavádějící. To, že má někdo rád svou vlast, ještě neznamená, že by okamžitě musel být náckem.  Vlastenectví je podle mne normální lidská vlastnost, což se již nedá říct o vypjatém nacionalismu, tedy ultranacionalismu.

K zamyšlení vám přikládám pár fotek z oslav prvního máje v Brně, které letos pořádala Dělnická strana (masmédii označovaná za ultrapravici...), a doporučuji vám, abyste si je opravdu pozorně prohlédli.

 

ultracelo

 

 

 

 


19.5.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 207   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,7
jde to 1,7
 

Diskuse ke článku - CO JE KAMPAŇ GNWP?

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana
mrtvola ©
mrtvola © - 22.5.2009 18:13

Medvěd: tak já každý den na netu prolítnu Novinky, Blesk, pak jdu na Právě dnes, kde je přehled celého tisku a hlavních politických webů a vybírám si články, no a občas ještě i další nezávislé weby, nebo dokonce i Haló noviny a weby různých politických stran a organizací :-)))))

Tou společnou akcí jsem nemyslel nějaký hon na nácky, nebo rozbíjení Mc Donaldů a tak, ale to, že by pro jednou na volební míting DS nepřišel vůbec nikdo, kromě hromady policajtů a pár členů DS. Jak už jsem ti psal, nemám rád ani národní socialisty, ani Antifáky, ale na něčem proti DS bych se domluvil s každým, protože je považuji za ještě větší hrozbu, to jako fakt není co řešit.

 
OiPunk!
OiPunk! - 22.5.2009 17:54

A co takhle Good night all sides?

 
Medvěd
Medvěd - 22.5.2009 17:15

mrtvola: Na něčem se dohodnout ??? A už jsme zase u toho !!! Ty by si se v klidu ve svém Francouzkém koutku na něčem s někým chtěl dohadovat,to je od tebe sice pěkný a šlechtí tě to.Ale,kdyby to třeba i byla nějaká forma nenásilného protestu,u kterého by si měl být osobně,nebo tak něco,tak by si to pouze a jen zase sledoval z jiný země.Ách jo,nedohaduj nic a nebo když ano,tak se realizujij i fyzicky a né jen glosama na netu !!!

P.S:V tomhle případu nějaké družby by ti nevadilo,že by si šel bok po boku a byl v tý "srandě" s lidma,jak ty to nazýváš,s "levičákama" ????? A třeba i z webu A - punk... Tak jakou teda ? :-)

 
Medvěd
Medvěd - 22.5.2009 17:02

No jo copak denník Mladá fronta,to jsou čistě noviny,které pouze a jen dělají reklamu a propagaci ODS,tfuj !!!

To je jako když mě nedávno jedna píča napadla na Parukářce,že jsem komunista protože si kupuji Právo.No a posléze z ní vylezlo,že je to taky jedna z těch žebrot,co dělá pro Mladou frontu,takže jsem v tom od této chvíle měl už jasno :-) ...Jinak,no a co že si někdo pořád kupuju Právo.Podle mě to jsou u nás nejserioznější noviny a navíc jeto nezávislý denník,ikdyž třeba já o tom silně pochybuji,páč ta propagace ČSSD je tam silně cítit.Za to jsou tam ale například s politiky dlouhé a slušné rozhovory,je tam plno zpráv ze světa (z celého) a né jako ve Frontě převážně jen z USA,taky je tam každou sobotu obrovská křížovka :-))))) Ta píča mě docela tehdá nasrala.Tím,že si je kupuju jsem automaticky pasován na bolševika ??? To je to samé,jako bych řekl o někom,kterej kupuje ten druhej zasranej ODSáckej deník,že je Američan,nebo jiný jim podobný pako (Topolánkovec) No to mě poser kozy z takových to lidí !!! Komunisty já ze srdce a už z principu a informací z minulé doby nemám rád a pak mě někdo řekne tohle ? Ano,už jsem tu kdysi psal,že i s některýma názorama v programech KSČM souhlasím a klidně,když je možnost je jdu podpořit (viz radar),ale jinak je to prachsprostej hnus jako u ostatních stran,co si budeme povídat :-)

Od KSČM už mohl být dávno pokoj,kdyby ten humanista Havel,hned po tom co se dostal na funkci presidenta tuhle bolševickou sebranku zrušil.Bylo by po srandě a hodně lidí by mělo dávno klid.Jenže on figuroval v tom 89 jen a pouze jako loutka,které tahají jiné kapicity za provázky a ona dělá co chtějí,dobře že šel od válu,byla to pouze karikatura na presidenta.Nastupujícího V.Klause si já osobně vážím a i v některých případech po názorové stránce jsem s ním za jedno.Jinak ještě,koho by jste chtěli mít za presidenta,kdyby Klaus v dalších volbách neuspěl ???

 
punkie
punkie - 22.5.2009 16:41

mrtvola: já jsem přesvědčnej demokrat :-) já bych ani DS ani NS a dokonce ani KSČM nezakazoval... myslel jsem to tak, že předpokládám, že obyvatelstvo ve vyspělých zemích již není uplně stupidní a extrémistické strany by prostě volit nemělo... :-) už proto, že jako děcka tady měli všichni dějepis... ikdyž starší ročníky ho měli vlastně dost zkreslenej :-D

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.5.2009 16:24

oprava: občas se

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.5.2009 16:24

Evžen: docela by mě zajímalo, za koho tady vystupuješ, za Antifu, za GNWP, nebo jen za sebe? Jako, občas e tady objeví týpci z A-punku, nebo z Revíru, nebo z různých labelů a dister....

Myslím si, že bychom se mohli všichni na něčem společně dohodnout a že by to za tu srandu docela stálo.

 
Evžen
Evžen - 22.5.2009 16:16

mrtvola: A nepokouší o něco podobnýho právě kampaň GNWP? I když pravda, to neni konkretně proti DS.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.5.2009 16:09

Evžen: diskuze, osvěta, jo dobrý, o to se tak nějak snažíme všichni.

Ale možná by nebylo špatné, kdybychom se v rámci scény společně pokusili domluvit na nějakém rozumnějším postupu proti DS, než doposud. Jako, těch různých punkových a hc webů je na netu dost a myslím si, že by se toho dalo nějak využít ;-)

 
Evžen
Evžen - 22.5.2009 15:58

mrtvola: Asi nic novýho ze mě nevypadne. Momentálně je asi nejdůležitější "normálním" lidem, kteří nejvíce slyší na populistycký kecy DS , NS, (jako vystěhovat cikány do Indie apod.) poodkrýt pravou tvář těchto stran. Ať je nazveme levicovými, či pravicovými. Pro mě jsou to rasistické strany. Takže osvěta :-)

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.5.2009 15:55

Evžen: překlep, to bylo samozřejmě pro Evžena

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.5.2009 15:54

mrtvola: to, co dnes najednou Antifa píše jako velké pravdy o DS (odkazy na DAF, v Německu zkázanou FAP a podobně), jsem tady už v diskuzích psal přet dvěma roky...... nic nového.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.5.2009 15:43

Evžen: mně to vadí taky, právě proto, že se ideově stavím napravo někde ke klasickému liberalismu.

A co s tím, jako, máš nějaký návrh na rozumný postup v rámci hc-punkové scény proti těm nacistickým zmetkům?

 
Evžen
Evžen - 22.5.2009 15:29

mrtvola: Mě je absolutně ukradený, jak si to kdo nazve. Mě jediný co vadí, o to však víc, je jakákoli selekce lidí podle něčeho, co sami nemůžou ovlivnit (např. barva pleti apod.)

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.5.2009 15:21

Evžen: hmmm, nic, asi je ti jako Antifákovi bližší národní socialismus, než pravice. No jo, jsem si to myslel, nebo co :-)

 
Radovan
Radovan - 22.5.2009 14:42

jn do piči

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.5.2009 14:31

Evžen: tak, co s tím, myslím si, že začíná přituhovat a lidi, kteří nechcou žít v nějaké formě totality by měli držet při sobě, - - - - - - - ne?

 
Evžen
Evžen - 22.5.2009 14:21

mikesh: ty vole, napadla mě dobrá věc. Si představ, kdyby Antifa změnila taktiku. Dělnická strana by někde pořádala volební míting, sjela by se obrovská armáda policajtů s těžkou technikou a tak, - - - - - - - a nic.

Nikdo jiný by tam nepřišel kromě pár nácků a hromady policajtů :-)))))

Anifa takovou taktiku má už nějakej ten pátek. Opakuji, že ty (spontálně) protestující nejsou pod hlavičkou Antifa.

 
Evžen
Evžen - 22.5.2009 14:15

mrtvola: Máš samozřejmě pravdu, ale za neinformovanost (chce se mi říct blbost) Pepíku nemůžu já ani ty a dokonce ani Antifa. :-)

Skunx: Mám odobný informace,i když z druhý ruky. Co já znám lidi z afa, ti se prezentujou trošku jiným způsobem. :-)

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.5.2009 14:15

mikesh: ty vole, napadla mě dobrá věc. Si představ, kdyby Antifa změnila taktiku. Dělnická strana by někde pořádala volební míting, sjela by se obrovská armáda policajtů s těžkou technikou a tak, - - - - - - -- a nic.

Nikdo jiný by tam nepřišel kromě pár nácků a hromady policajtů :-)))))

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana