CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Nebuďte líný a jezděte na koncerty!!!

Nebuďte líný a jezděte na koncerty!!!Tímhle článkem bych se chtěl zaměřit hlavně na vzrůstající "lenost" některých z nás na návštěvnost koncertů.Připadá mi,že jak nehrajou kapely těm dotyčným(kteří mě mimochodem "donutili" k napsání tohoto článku),takříkají "u držky",tak na ně prostě a jednoduše nepůjdou,což třeba osobně mě mrzí. V dnešní době je každý víkend všude koncertů a festivalů jako máku, takže možností výběru akcí je strašně moc,takže rozhodování kam za kultůrou vyrazit není vůbec žádný problém.Myslíte si to taky? Chyba!!! Znám ze scény plno lidí,kteří na koncert nebo festival nepojedou,protože je pro ně  například třiceti kilometrová vzdálenost ten největší problém.Příjde Vám to k smíchu? Jestli jo,tak to nejste zdaleka sami :-)
 
Dávno jsou pryč ty časy,kdy tu tolik koncertů a festů zdaleka nebylo,takže kdo měl rád tenhle styl muziky tak holt musel zvednou prdel a za svou oblíbenou kapelou  nebo na svůj  očekávaný festival nějakej ten kousek dojet.Když budu vycházet z vlastní zkušenosti,tak třeba před deseti lety,tu v našem kraji žádný akce mého oblíbeného žánru a ražení nebyly.Konaly se tu sice všelijaké zábavy,ale o punkovou akci si tu ani nezavadil.Takže lidem v mém okolí,kteří měli rádi stejnej styl hudby nezbývalo, než jezdit na nejbližší akce,které byly vzálené necelých sedmdesát kilometrů,což si myslím,že není vůbec žádná mega dálka.Ale taky vím,že pro někoho z nás by to byla jeho smrt :-)) 

Jde mi o to,že tady pořád čtu nebo někde jinde slyším, například "Miluju UK SUBS,kéž by tady někdy hráli,hned bych na ně jel/a!" No a když už jsem konečně někdo tuhle legendární Anglickou kapelu "dokope" a ona zahraje a já se třeba pak toho dotyčnýho zaptám,"tak co jaký byli?" Tak mě uzemní tím,že to bylo daleko a nebo neměl/a prachy.Tak z toho mě zůstává rozum stát!Když je ta kapela "můj idol",tak přeci neváhám a jedu na ní,zvlášt' ,když účinkuje v naší zemi.Bůh ví kdy tady zase zahraje,zvlášt' když se v případě UK SUBS jedná o starý pardály a s jejich účinkováním to nevidím moc růžově na dalších např.30 let.No tak to mě z takových - to "fans" poser kozy!!
 
Uvědomte si,že to bylo odjaktě -  živa tak,že jezdili fanoušci za kapelama a né kapely za fanouškama!!!Třeba já osobně mám rád Slovenskou kapelu  Mladé Rozlety a říkal jsem si,že je chci slyšet hrát živě.A jednou mě někdo na nějaký akci řekl,že Mladé Rozlety budou vystupovat  na nějakém festivalu na Slovači.Zmínil jsem se o tom tenkrát před pár lidma tady z mého okolí a  většina mě řekla,že to není zas až takovej problém a že teda jedem.Tím se mi splnil takovej můj malej sen,pak tu byly tuším ještě v roce 2002 na Antifestu a pak to zabalili nebo ted' nevím jak to tam je.Ale to byl jen takovej příklad,že když mám nějakou kapelu rád,tak na ní pojedu třeba i za hranice,kdyby samozhřejmě účinkova u nás,tak bych na ní zašel u nás,ale já to tenkrát nemohl vědět,že po tom co jsem na ní byl,tak ona zahraje cca za pět let  právě na Antifestu.Oni neměly tolik koncertů ročně jako třeba Visací zámek,měly třeba jen dva nebo tři.
 
Nebo nedávno tady kousel od nás otevřela jedna místní banda rockovej klub(nebudu ho jmenovat) a začla tam zvát jak regionální kapely,tak i kapely z jiných krajů a i ze zahraničí.A výsledek? No museli ho po asi dvou letech zavřít!Kapely jak řemen,ale stejně na ně přišlo strašně málo lidí.Punkerům,metlošům a  podobně se prostě a jednoduše nechtělo navštěvovat tyto koncerty.Výmluvy byly klasicky stejné!! Tak to kluci zabalili a že se na podpoření a rozvoj scény v tomto kraji mohou z vysoka vysrat.Tak takhle to u nás dopadlo,bohužel...
 

Na závěr bych to chtěl nějak shrnout.Tenhle článek byl poukázáním na "lenost" některých z nás.Jsem rád,že ještě v dnešní době převládá většina příznivců téhle subkultůry,která za svými oblíbenými inteprety neváhá dorazit třeba na druhej kout republiky nebo ještě dál,za čož jim patří velikej dík a hlavně to neskutečně ocení i kapely.Vy si třeba myslíte,že kecám,ale já zase vím,že když jsme se objevili s bandou někde, kde nás ta dotyčná kapela vůbec nečekala,tak z toho byla pěkně vyjevená a hlavně příjemně překvapená.
 

A žili spolu št'astně až do smrti :-)))))))))

Medvěd


30.7.2008   Rubrika: Články   |   Komentářů: 243   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,7
jde to 1,7
 

Diskuse ke článku - Nebuďte líný a jezděte na koncerty!!!

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana
Lord.Alex
Lord.Alex - 6.8.2008 20:31

SID12:argumenty vůči čemu? ty ses na něco ptal?
A tim, že nedělám to co před 9 lety spíš ukazuje, že s emůj mozkovej vývoj nezastavil na urovni 17 letýho dítěte.

Medvěd:jaký maj mít názory punkeři? Ty vole když posloucháš muziku kurva, tak k tomu ještě musíš mít nějaký šablonovitý názory? Co takhle myslet svoji hlavou? Mě se líbí punková muzika a tim to končí a začíná. Jako u drtivý většiny lidí co já znám ze scény.
Hehe, Tak ti co z těch cos vypsal a znám je dobře, tak ti zrovna punk berou jen jako muziku a nic víc:-) neidealizuj si ty lidi z rozhovorů atd...:-)
A jak ty poznáš, kdo je a kdo neni punker? Hehe, když ti řekne, že punker neni, tak to ten člověk asi ví sám nejlíp, že neni než ty ne? Já nejsem punker. Jen chodim na ty koncerty a mám rád tu muziku.

 
Medvěd
Medvěd - 6.8.2008 20:24

To je to samé, jako kdybych já o sobě tvrdil,že jsem nikdy nebyl Afák a přitom jsem nějaký ty roky chodil v davu Antifašistický akce a veřejně se k ní hlásil.O tom proč už se k nim nehlásím jsem se tu už rozepisoval,takže se nebudu opakovat.Ale jinak je to postavený úplně stejně ,jako níže píši o tom jestli je ten dotyčný co se hlásí k punkové kultůře punker nebo není....

 
Medvěd
Medvěd - 6.8.2008 20:17

To mě taky příjde takový divný v dnešní době.Tak když přece:Poslouchám punkovou muziku,mám názory jaký mají punkeři,jdu proti proudu jako jdou punkeři,mám vyzáž jako punkeři,chovám se jako punkeři a podobně.Tak jsem punker né?? Podívejte se třeba na Rampicha,Hoška,Bakču,Boušu,Šotyho,Málka,Šantrůčka,Pixu,Konýka, a plno dalších starejch punkerů.. Ty jsou na to,že jsou punkeři hrdý a do smrti by neměnili!!Ted' to bude znít dost blbě a nevím jaký ted' použiju slovo,ale asi tohle: Když "SPLŇUJI" to o čem ten punk je,tak jsem přeci punker! Nebo se snad mýlím? Když jsem potkal třeba konkrétně tebe Side,tak jsi mi nepřišel zrovna jako diskant :-))))) Potkat tě aniž bych s tebou kdykoliv mluvil a podobně,tak už z dálky si řeknu,támhle jde nějakej punker nebo tak něco.Podle mě když se člověk hlásí k punkovému hnutí,tak je punker.Mě třeba příjde divný když někomu řeknu,že je to punker.A on mě to vyvrací,že punker není.Tak proč se k punku hlásí,když o sobě tvrdí,že teda vlastně punker není? Už delší čas mi to vrtá hlavou,nemůžu si pomoci :-))

A já se teda ptám: JAK TO VLASTNĚ JE? A DOKÁZAL BY MĚ TO NĚKDO VYSVĚTLIT?

Můj názor na to tady máte.

 
SID12
SID12 - 6.8.2008 19:45

Lord.Alex: kdo řek že sme machrovali na průvodčího...docházej ti argumenty tak mě bereš za slovo co???punkáči možná ne ještě že nejsem punkáč...a že ted už neděláš to co si dělal v 17???haha dovol mi se ti vysmát to akorát poukazuješ na to jakej si přizdichcáč a jak si sereš do huby PÓZO!!!akorát ubožáček nic jinýho kterej tu říká akorát to že má nasráno v hubě i v hlavě hahaha!!!
karel2: a čuráček promluvil...chtěl bych vidět jestli by sis to myslel furt kdyby si se na to zeptal pár lidí co mě znaj a po fotrovi firmu zdědim těžko protože žádnou nemá...a myslim že drahym autem taky moc jezdit nebudu...a znám lidi který se chovaj tak jak se chovaj už třeba 20 let...a taky panáčku to že je mi 17 neznamená že v tom lítám rok nebo dva

 
Medvěd
Medvěd - 6.8.2008 19:03

Lord.Alex: To já jsem zase na všechny záporný věci patřičně hrdej,však jsem to tu několikrát psal.Nevybavuji si jedinou věc za kteou bych se měl styděl a že by bylo určitě za co se stydět.Ale já na to seru :-)

Nejde mi o to,že by mě to pobuřovalo,to v žádným případě.Jen z toho byla zase z tvé strany cítit nadřazenost nad některými z nás.Ale mě je to tak nějak jedno .-)

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 6.8.2008 18:51

Medvěd:no pozor, dělal sem různý věci, ale nikdy mě ani nenapadlo sockovat, když sem neměl peníze, tak sem byl doma. A za některé věci se určitě stydim (nadávání učitelům atd.) za některé ne.
A pokud jsem napsal množné číslo, tak to bylo myšlený prostě globálně. Neboj, my neni nic co by tě pobuřovalo, já jsem normální člověk, jak ty říkáš "z davu" a neřadim se k ničemu:-)

 
Medvěd
Medvěd - 6.8.2008 17:38

Lord.Alex: A proč ne? Je to dnes a v tomhle věku(tvém 26) pod tvou úroveň? Někde si tu kdysi psal,že si (dám příklad) v sedmnácti dělal taky podobný věci.Příjde mi,že se za ně ted' stydíš,nebo se pletu?

Ale ještě si mi neodpověděl na otázku o tom jak si psal ,cituji: ale co nuly jako ty nepředěláme... Ptám se ,kdo jsou ti,kteří by chtěli ty "nuly" předělávat? ...děkuji.

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 6.8.2008 17:19

Medvěd:to je pravda, to se mi stát může, ale to moc neovlivníš. Ale abych v 26 jezdil vlakem jak socka bez peněz a nebo chlastal někde na zastávce mezi lidma, to fakt ne...

 
Medvěd
Medvěd - 6.8.2008 15:03

Lord.Alex: Kdo,my nepředěláme? Jinak,já taky občas jezdím vláčkem bez peněz a to hlavně na Prahu ....a dvacet už mi dávno není :-)))) To bych blil :-)))

Jinak s tím kriminálem opatrně,nikdy nevíš,kdy se může stát nějaká taková věc tobě! Třeba někoho neúmyslně zabiješ autem a jseš tam jak na koni... nikdy nevíš...

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 6.8.2008 13:42

karel2:spíš sem myslel, že i punkáči mužou bejt slušně vychovaný lidi, ale jak je vidět, tak ne.

 
karel2
karel2 - 6.8.2008 12:00

Lord.Alex: ty si taky dobrej blbec smajlik - 5 asi si spletl punk se slušně vychovanýma intelektuálníma hípíkama

 
karel2
karel2 - 6.8.2008 11:58

SID12: počkej za 5 let sem na tě zvědavej jestli budeš furt punker a jezdit na černo .. vždycky ty největší drsnáci a kecalové se na to co nejdřív vysrali..v 18 je to v pohodě bejt punk ale až se mládí vydovádí tak zdědíš tátovu firmu a budeš velkej kapitalista a budeš jezdit drahým fárem aspon mam z tebe takovej pocit

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 6.8.2008 11:49

Neee sorry, je uplně normální jezdit vlakem bez peněz, je úplně normální ve dvaceti machrovat na průvodčího, je úplně normální sockovat jasná věc.smajlik - 5

 
chrpa
chrpa - 6.8.2008 1:07

aby ses do toho krimu nepodíval sám,ty jedničko.pak by ti mohl ten odpad dělat bene každej večír.by ti byly vidět prdelí mraky...
to by bylo teprve poblitíčko při každý vzpomínce,ty šášulo...

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 6.8.2008 0:42

JJ,hrozně machruju, protože mám na vlak. Ty seš lidskej odpad a tobě nevadí, že si špína, co nemá ani na vlak, slušnej normální člověk by se hanbou propadl..ale co nuly jako ty nepředěláme, upřímně doufám, že tě brzo zavřou, nebo tka něco. Takovej odpad bych blil.

 
SID12
SID12 - 5.8.2008 22:40

aa radši pojedu bez peněz a nějak si to zařídil než abych nejel vůbec a myslimž e právě vo tom je tenhe článek

 
SID12
SID12 - 5.8.2008 22:38

1)sem sem se smál průvodčímu a ne průvodčí...
2)si tak hustej že máš peníze a machruješ svojim finančnim zabezpečením...radši budu naprosto bezpeněz a žrád jídlo ze země než abych měl tak nasráno v hlavě jako ty...a pak at mi nekdo tvrdí punks not dead!!!

 
Medvěd
Medvěd - 5.8.2008 22:08

Och ta uvědomělost....

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 5.8.2008 18:26

Spíš nejsem taková socka, abych neměl na vlak a pak se smál pruvodčí jak debil

 
SID12
SID12 - 5.8.2008 16:59

jo asi holt lorde nejsi tak krásnej aby si moh jezdit zadarmo

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana