CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Nebuďte líný a jezděte na koncerty!!!

Nebuďte líný a jezděte na koncerty!!!Tímhle článkem bych se chtěl zaměřit hlavně na vzrůstající "lenost" některých z nás na návštěvnost koncertů.Připadá mi,že jak nehrajou kapely těm dotyčným(kteří mě mimochodem "donutili" k napsání tohoto článku),takříkají "u držky",tak na ně prostě a jednoduše nepůjdou,což třeba osobně mě mrzí. V dnešní době je každý víkend všude koncertů a festivalů jako máku, takže možností výběru akcí je strašně moc,takže rozhodování kam za kultůrou vyrazit není vůbec žádný problém.Myslíte si to taky? Chyba!!! Znám ze scény plno lidí,kteří na koncert nebo festival nepojedou,protože je pro ně  například třiceti kilometrová vzdálenost ten největší problém.Příjde Vám to k smíchu? Jestli jo,tak to nejste zdaleka sami :-)
 
Dávno jsou pryč ty časy,kdy tu tolik koncertů a festů zdaleka nebylo,takže kdo měl rád tenhle styl muziky tak holt musel zvednou prdel a za svou oblíbenou kapelou  nebo na svůj  očekávaný festival nějakej ten kousek dojet.Když budu vycházet z vlastní zkušenosti,tak třeba před deseti lety,tu v našem kraji žádný akce mého oblíbeného žánru a ražení nebyly.Konaly se tu sice všelijaké zábavy,ale o punkovou akci si tu ani nezavadil.Takže lidem v mém okolí,kteří měli rádi stejnej styl hudby nezbývalo, než jezdit na nejbližší akce,které byly vzálené necelých sedmdesát kilometrů,což si myslím,že není vůbec žádná mega dálka.Ale taky vím,že pro někoho z nás by to byla jeho smrt :-)) 

Jde mi o to,že tady pořád čtu nebo někde jinde slyším, například "Miluju UK SUBS,kéž by tady někdy hráli,hned bych na ně jel/a!" No a když už jsem konečně někdo tuhle legendární Anglickou kapelu "dokope" a ona zahraje a já se třeba pak toho dotyčnýho zaptám,"tak co jaký byli?" Tak mě uzemní tím,že to bylo daleko a nebo neměl/a prachy.Tak z toho mě zůstává rozum stát!Když je ta kapela "můj idol",tak přeci neváhám a jedu na ní,zvlášt' ,když účinkuje v naší zemi.Bůh ví kdy tady zase zahraje,zvlášt' když se v případě UK SUBS jedná o starý pardály a s jejich účinkováním to nevidím moc růžově na dalších např.30 let.No tak to mě z takových - to "fans" poser kozy!!
 
Uvědomte si,že to bylo odjaktě -  živa tak,že jezdili fanoušci za kapelama a né kapely za fanouškama!!!Třeba já osobně mám rád Slovenskou kapelu  Mladé Rozlety a říkal jsem si,že je chci slyšet hrát živě.A jednou mě někdo na nějaký akci řekl,že Mladé Rozlety budou vystupovat  na nějakém festivalu na Slovači.Zmínil jsem se o tom tenkrát před pár lidma tady z mého okolí a  většina mě řekla,že to není zas až takovej problém a že teda jedem.Tím se mi splnil takovej můj malej sen,pak tu byly tuším ještě v roce 2002 na Antifestu a pak to zabalili nebo ted' nevím jak to tam je.Ale to byl jen takovej příklad,že když mám nějakou kapelu rád,tak na ní pojedu třeba i za hranice,kdyby samozhřejmě účinkova u nás,tak bych na ní zašel u nás,ale já to tenkrát nemohl vědět,že po tom co jsem na ní byl,tak ona zahraje cca za pět let  právě na Antifestu.Oni neměly tolik koncertů ročně jako třeba Visací zámek,měly třeba jen dva nebo tři.
 
Nebo nedávno tady kousel od nás otevřela jedna místní banda rockovej klub(nebudu ho jmenovat) a začla tam zvát jak regionální kapely,tak i kapely z jiných krajů a i ze zahraničí.A výsledek? No museli ho po asi dvou letech zavřít!Kapely jak řemen,ale stejně na ně přišlo strašně málo lidí.Punkerům,metlošům a  podobně se prostě a jednoduše nechtělo navštěvovat tyto koncerty.Výmluvy byly klasicky stejné!! Tak to kluci zabalili a že se na podpoření a rozvoj scény v tomto kraji mohou z vysoka vysrat.Tak takhle to u nás dopadlo,bohužel...
 

Na závěr bych to chtěl nějak shrnout.Tenhle článek byl poukázáním na "lenost" některých z nás.Jsem rád,že ještě v dnešní době převládá většina příznivců téhle subkultůry,která za svými oblíbenými inteprety neváhá dorazit třeba na druhej kout republiky nebo ještě dál,za čož jim patří velikej dík a hlavně to neskutečně ocení i kapely.Vy si třeba myslíte,že kecám,ale já zase vím,že když jsme se objevili s bandou někde, kde nás ta dotyčná kapela vůbec nečekala,tak z toho byla pěkně vyjevená a hlavně příjemně překvapená.
 

A žili spolu št'astně až do smrti :-)))))))))

Medvěd


30.7.2008   Rubrika: Články   |   Komentářů: 243   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,7
jde to 1,7
 

Diskuse ke článku - Nebuďte líný a jezděte na koncerty!!!

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana
Medvěd
Medvěd - 5.8.2008 14:46

Lord.Alex: Každý máme jiný hodnoty že :))

 
SID12
SID12 - 5.8.2008 13:02

proč jedině jeden magor???

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 5.8.2008 12:18

PRIMITIV SID:na vlakáči v budějcích asi 20 nebo 30 punkerů i když to neni 300 ale i to bylo pěkný šel průvočí lístky...tak sme mu řekli že je nemáme a že nemáme ani prachy...že si prej na příští zastávce vystoupíme....samozřejmě už nepřišel a byl to právbě ten totální pocit svobody
Tohle může napsat jen totální MAGOR.

 
SID12
SID12 - 5.8.2008 11:06

Lord.Alex: drž hubu ty čuráku že nemám prachy je pravda no...ale řekni mi kdo mě kdy viděl machrovat ve skupině na jednotlivce???hm???to sem nikdy nedělal a dělat nebudu protože to dělaj jedině spolky jako je antifa a podobně nebo hustý punx jako je jich tu 95% haha

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 5.8.2008 2:09

To je fkat totální svoboda, jezdit bez peněz někam a machrovat ve skupině na jednotlivce..

 
SID12
SID12 - 4.8.2008 23:06

přesně tak medvěde a tohle mě bavilo když sme jeli do těcfh vodnan jak sem ti říkal abys přijel...na vlakáči v budějcích asi 20 nebo 30 punkerů i když to neni 300 ale i to bylo pěkný šel průvočí lístky...tak sme mu řekli že je nemáme a že nemáme ani prachy...že si prej na příští zastávce vystoupíme....samozřejmě už nepřišel a byl to právbě ten totální pocit svobody vo kterym si mluvil a ještě k těm akcem na vesnicích jako že už jich tam je hodně pomálu ale tak když si to tak vemeš tam sice neni nonstop ale skoro v každý vsi (naší nevyjímaje) mají JZD (jednotné zemědělské družstvo-pro měšťáky který neví co je to JZD) a v každým JZD nebo někde poblíž mají seníky ve kterých je vopravdu teplo to mi věř a když je ještě nějaký buchta k tomu tak ti zima vopravdu neni :-)

 
Medvěd
Medvěd - 4.8.2008 16:51

drobekpunk: Jinak co se týče toho,že ti někdo řekne,že nemá kde přespat,tak to je samozhřejmě pravda,v létě to nevadí,ale když je třeba - 15,tak je to samozhřejmě docela pešek.Ale taky se to dá velice dobře v dnešní době nonstop barů a heren velice dobře ošéfovat,v každym větším městě máš těhlech podníků jako nasráno,takže není problém.Na vesnici už je to samozhřejmě něco jinýho,mrtě krát se mě stalo,že nebylo prostě kde,takže ti nezbývalo nic jinýho,než se jít ohřát na nádraží,ale taky se stalo,že to nádraží bylo v určitých hodinách zavřené,takže si chodil po vesnici jako kokot,páč jak jsi si sednul,tak se do tebe během chvilky nacpala zima a to pak bylo v prdeli,ale přežil jsem to,jsem tady a žiju :-)))

V létě když jedu na více denní fest,tak si ještě s pěnězma(když nějaký mám) beru spacák.Přijdu do areálu,vyhlídnu si jeden stánek,kam budu po celou dobu chodit pro pivo.Domluvím se s výčepákem,že si hodím spacák pod pípu,k věcem ostatních,kteří to dělají úplně stejně jako já a je to! Jednoduchý.No a když se mi chce chrápat,tak si ho tam vyzvednu a to je celá sranda.Ale málo kdy se mi stalo,že bych si ho někdy vyzvednul,stejně jsem usnul někde úplně na plech ožralej v areálu a nebo jsem se nakvedloval k nějaký mařce se stanem a bylo po prdeli :-)))))

 
Medvěd
Medvěd - 4.8.2008 16:32

drobekpunk: Přesně! Přitom třeba ty cesty vlakem jsou kolikrát záživnější než samotnej koncert!! Není nad to,když si třeba při cestě na Antifest nalez do vlaku plnýho punkerů,vlakvedoucí nikde,páč byla posraná strachy a podobně :-)) Ve vlaku chlast všeho druhu,ne nějakej zákaz kouření se totálně sere!! Na hajzlu šuká punker s punkerkou a podobně ....tohle nemá chybu!!!

Nebo na každým větším nádraží fuckování policajtu,kteří čekaj,že bude nějakej bordel a ono velký hovno,svím způsobem je to taková anarchie a hlavně pocit totální svobody,kterej já osobně miluju!!!

Potom se vlak na cílové stanici zastavý a zvlaku se vyvalí společně třeba 300 punk's nebo skin's a jim podobnejch exotů a společně táhnou směr akce! Ta soudržnost co v tu chvíli totálně zavládla je to nejlepší,úžasnej pocit :-))

Akce skončí a zase se všichní úplně zmordovaný potácej zpátky na vlakáč a podobně,krása!!! No a po cestě zpět se opakuje to samé co se opakovalo,při cestě tam.Šukaj,chlastaj,hulej atd... :-))))))))

 
OldHandFromHell
OldHandFromHell - 4.8.2008 15:31

drobekpunk: nejsi náhodou z písku zrobku?

 
drobekpunk
drobekpunk - 4.8.2008 9:21

Medvěd: jo hele a když mě tak napadá proč si nepřijel na ten náš koncert v žandově? smajlik - 1smajlik - 1

 
drobekpunk
drobekpunk - 4.8.2008 9:20

Medvěd: a je to tak!!! já osobně sem taky zlenivěl jak svině...pryč sou ty doby kdy sem se sebral,i třeba sám a jel sem na nějakou kapelku do jinýho kraje . a bylo jedno že sem neměl ani korunu. když už lidi nadávaj že sme socky špinavý tak at¨ maj pravdu. :-) . co sem taky slyšel od hodně lidí..¨když tam neni kde přespat¨ ..hodněkrát sem přechrápával na nádražní lavičce i v zimě jak svině..a byl to takovej problém??ne! sice už byc si to asi taky nedal,lehnout si v nějakejch mínus deseti na lavičku,taky bych se pokusil sehnat nejaký to pohodlnější přespání ale když neni tak si stačí říct ¨já na to mám¨ .

 
Dariusss
Dariusss - 3.8.2008 11:48

BoDDa:Tak a teď se na tebe spustí velká vlna kritiky....smajlik - 16 .Žádnej nadhled se tady nebere, tohle slovo tady nebereme a neznámesmajlik - 1

Lord.Alex: Já jsem se snažil hned v okamžiku, kdy jsem se dozvěděl, že mi Offspringové hrajou na Rock for People v Hradci v termín dovolený, ale už to bohužel nešlo změnit..:-(((.S tím navrácením peněz....Kdyby jsme to zrušili, tak by nám vrátili možná tak půlku:-(

 
Medvěd
Medvěd - 2.8.2008 23:05

leeter: Jasný...nic se něděje a ani by se nic nedělo!!! Prdel vole :-)))))))))))))))))))

 
leeter
leeter - 2.8.2008 19:24

Medvěd - 2.8.2008 8:22: Nemluvil jsem o článku, ale o diskuzi a narážel jsem na sida...

 
BoDDa
BoDDa - 2.8.2008 15:09

problem je treba u nas takovy ze tu hraji stale stejne kapele.,..,.,sem z moravy a kapel tu moc za rok nedojede takze si musime vystacit s tema nasima(pokud nepocitam brno city)a ty se za nejaky cas ohraji bo se uz nechcou davat prachy stale za to same...ale tak vetsinou je to do 2kil max tak se to da a du tam ikdyz je to grupa z vedlejsiho mesta....problem je asi u vsech stejny vlez se da nejak udelat ale ta cesta se vetsinou kurevsky prodrazi bo se ani nechce jet "jen" kvuli jedne kapele nekam Xxxkilometru daleko..do prahy to mam nak 280km...hold prazakum je hey smajlik - 1smajlik - 1smajlik - 1 berte to s nadhledemsmajlik - 16 dekuji...smajlik - 11

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 2.8.2008 13:54

Patriott:sedí!
Dariuss:Jo, psal sem to vožralej po koncertě, takže možnost zaplacené dovolené mi jaksi vypadla. To beru, jinej argument bych ovšem nevzal. Ikdyž já bych se snažil to prostě peřložit, nebo včas zrušit-by měli vrátit peníze. Kdyby mi tady v ten termín hráli Adicts.

 
Dariusss
Dariusss - 2.8.2008 13:29

Lord.Alex: Co na tom nechápeš?To je jasný, že jsem o tom věděl měsíc dopředu, ale dovolenou jsme měli zaplacenou asi 3 měsíce dopředu a proto mě to nasralo, že je to zrovna v ten termín.Byla to 14ti denní dovolená a kdyby se to zrušilo, tak bysme přišli o 21000,-, co za to táta zaplatil a ještě by byl na mě nasranej.Dovolená byla dobrá, na to si určitě nestěžuju, ale bude mě to hodně dlouho mrzet, že jsem nemohl jít na moje Offspringy....Tohle nebyl důvod, jaký tady psal Medvěd, že bych za ně nechtěl dát prachy a že bych byl línej jet z Kladna do Hradce nějakých 130km, nebo kolik to je.....Prostě na ně musím jít, až budou někdy hrát v Němceku...To si pohlídám na jejich oficiálních stránkách..TeĎ mají hrát hodně koncertů v Japonsku.

 
Patriott
Patriott - 2.8.2008 11:28

muj názor na tohle je takoví,že když mě zaujme nějaká akce,která stojí za to,tak na ní klidně jedu klidně i nějakou tu dálku ale beru taky na vědomí jestli mi ta cesta za to stojí..jak už tu někdo psal,přece nepojedu štreku na kapelu,která hraje každej víkend někde jinde,radči si počkám až bude hrát někde poblíž a mam to(i když na takoví tuctoví kapely už nechodim)většinou je to o tom samim,atmosféra uplně nahovno,lidi se kterejma se už nedá ani normálně bavit no a co z toho,z hudby máte kuloví protože už celkovej dojem vás znechutí.radči ty peníze investuju do ničeho jiného z čeho budu mít větší radost.....dneska se zučasnim jen ojedinělích akcí...

 
karel2
karel2 - 2.8.2008 10:29

lenost je punková cnost

 
Medvěd
Medvěd - 2.8.2008 8:23

Dariusss: Ten obrázek dodal mistr Hajkrossmajlik - 10

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana