CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Nebuďte líný a jezděte na koncerty!!!

Nebuďte líný a jezděte na koncerty!!!Tímhle článkem bych se chtěl zaměřit hlavně na vzrůstající "lenost" některých z nás na návštěvnost koncertů.Připadá mi,že jak nehrajou kapely těm dotyčným(kteří mě mimochodem "donutili" k napsání tohoto článku),takříkají "u držky",tak na ně prostě a jednoduše nepůjdou,což třeba osobně mě mrzí. V dnešní době je každý víkend všude koncertů a festivalů jako máku, takže možností výběru akcí je strašně moc,takže rozhodování kam za kultůrou vyrazit není vůbec žádný problém.Myslíte si to taky? Chyba!!! Znám ze scény plno lidí,kteří na koncert nebo festival nepojedou,protože je pro ně  například třiceti kilometrová vzdálenost ten největší problém.Příjde Vám to k smíchu? Jestli jo,tak to nejste zdaleka sami :-)
 
Dávno jsou pryč ty časy,kdy tu tolik koncertů a festů zdaleka nebylo,takže kdo měl rád tenhle styl muziky tak holt musel zvednou prdel a za svou oblíbenou kapelou  nebo na svůj  očekávaný festival nějakej ten kousek dojet.Když budu vycházet z vlastní zkušenosti,tak třeba před deseti lety,tu v našem kraji žádný akce mého oblíbeného žánru a ražení nebyly.Konaly se tu sice všelijaké zábavy,ale o punkovou akci si tu ani nezavadil.Takže lidem v mém okolí,kteří měli rádi stejnej styl hudby nezbývalo, než jezdit na nejbližší akce,které byly vzálené necelých sedmdesát kilometrů,což si myslím,že není vůbec žádná mega dálka.Ale taky vím,že pro někoho z nás by to byla jeho smrt :-)) 

Jde mi o to,že tady pořád čtu nebo někde jinde slyším, například "Miluju UK SUBS,kéž by tady někdy hráli,hned bych na ně jel/a!" No a když už jsem konečně někdo tuhle legendární Anglickou kapelu "dokope" a ona zahraje a já se třeba pak toho dotyčnýho zaptám,"tak co jaký byli?" Tak mě uzemní tím,že to bylo daleko a nebo neměl/a prachy.Tak z toho mě zůstává rozum stát!Když je ta kapela "můj idol",tak přeci neváhám a jedu na ní,zvlášt' ,když účinkuje v naší zemi.Bůh ví kdy tady zase zahraje,zvlášt' když se v případě UK SUBS jedná o starý pardály a s jejich účinkováním to nevidím moc růžově na dalších např.30 let.No tak to mě z takových - to "fans" poser kozy!!
 
Uvědomte si,že to bylo odjaktě -  živa tak,že jezdili fanoušci za kapelama a né kapely za fanouškama!!!Třeba já osobně mám rád Slovenskou kapelu  Mladé Rozlety a říkal jsem si,že je chci slyšet hrát živě.A jednou mě někdo na nějaký akci řekl,že Mladé Rozlety budou vystupovat  na nějakém festivalu na Slovači.Zmínil jsem se o tom tenkrát před pár lidma tady z mého okolí a  většina mě řekla,že to není zas až takovej problém a že teda jedem.Tím se mi splnil takovej můj malej sen,pak tu byly tuším ještě v roce 2002 na Antifestu a pak to zabalili nebo ted' nevím jak to tam je.Ale to byl jen takovej příklad,že když mám nějakou kapelu rád,tak na ní pojedu třeba i za hranice,kdyby samozhřejmě účinkova u nás,tak bych na ní zašel u nás,ale já to tenkrát nemohl vědět,že po tom co jsem na ní byl,tak ona zahraje cca za pět let  právě na Antifestu.Oni neměly tolik koncertů ročně jako třeba Visací zámek,měly třeba jen dva nebo tři.
 
Nebo nedávno tady kousel od nás otevřela jedna místní banda rockovej klub(nebudu ho jmenovat) a začla tam zvát jak regionální kapely,tak i kapely z jiných krajů a i ze zahraničí.A výsledek? No museli ho po asi dvou letech zavřít!Kapely jak řemen,ale stejně na ně přišlo strašně málo lidí.Punkerům,metlošům a  podobně se prostě a jednoduše nechtělo navštěvovat tyto koncerty.Výmluvy byly klasicky stejné!! Tak to kluci zabalili a že se na podpoření a rozvoj scény v tomto kraji mohou z vysoka vysrat.Tak takhle to u nás dopadlo,bohužel...
 

Na závěr bych to chtěl nějak shrnout.Tenhle článek byl poukázáním na "lenost" některých z nás.Jsem rád,že ještě v dnešní době převládá většina příznivců téhle subkultůry,která za svými oblíbenými inteprety neváhá dorazit třeba na druhej kout republiky nebo ještě dál,za čož jim patří velikej dík a hlavně to neskutečně ocení i kapely.Vy si třeba myslíte,že kecám,ale já zase vím,že když jsme se objevili s bandou někde, kde nás ta dotyčná kapela vůbec nečekala,tak z toho byla pěkně vyjevená a hlavně příjemně překvapená.
 

A žili spolu št'astně až do smrti :-)))))))))

Medvěd


30.7.2008   Rubrika: Články   |   Komentářů: 243   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,7
jde to 1,7
 

Diskuse ke článku - Nebuďte líný a jezděte na koncerty!!!

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana
Medvěd
Medvěd - 2.8.2008 8:22

Lord.Alex: Je to dobrá zlodějna,ale je to tak.Ten dotyčný když viděl,že o návštěvnost nemá nouzi,tak to prostě natáhnul,což se mu taky nemusí vyplatit.Dříve tam tuším bylo na všechno co tam hrálo jednotný vstupný 100 kč.Navíc ten klub je hodně proslavenej na akce tohodle typu a je to i z okolních měst pro návštěvníky přijatelná vzdálenost,zkrátka dobrý strategický místo :-)

leeter: Tak zrovna v tomhle duchu, co píše(Velkej punkáč musí objezdit co nejvíc koncertů),tak v tom jsem to určitě nepsal,jde mi v tom článku o úplně něco jinýho,však to tam máš napsané :-)))))

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 2.8.2008 2:51

Medvěd:vstup na NVU a Houbu 250? tak to je kvalitní zlodějina. Obě kapely (ikdyž mě z nepochopitelných dúvodů ty neuznáváš Houbu) jsou v česku na tej TOP úrovni, ale aby na jejich koncert stál svtzup 250 to neee, s tim by i těžko souhlasili..hlavně Houba...NVU přece jen na ty prachy jsou...ale i to je moc.

Dariuss:sorry, ale tohle je NAPROSTO stejně trapná výmluva..tvoje NEJOBLIBENEJSI kapela a ty o ní přijdeš, kvuli dovolený??????????????????
To asi až zas tak moc nejsou oblíbení....měsíc dopředu jsi věděl, že zde budou hrát a stejně jsi nešel????????????????? nechápu

 
leeter
leeter - 2.8.2008 0:59

SID12 - 1.8.2008 9:22: No klidně si z toho prdni, když tě to tak udivuje... někdo prostě má víc zájmů než se jenom opíjet na konzertech a se svým časem si přeci můžu dělat co chci. Tato diskuze mi připadá jako : Velkej punkáč musí objezdit co nejvíc konzertů. (Teda já se cítím skoro subkulturně neutrální, tudíž nemůžu ani být ten nejobrovštější punkáč všech dob) smajlik - 5

 
Dariusss
Dariusss - 1.8.2008 23:00

Jinak Medvědě: Trefnej obrázek k tomuto článkusmajlik - 10

 
Dariusss
Dariusss - 1.8.2008 21:59

Medvěd: Hmm dobře si to Medvěde napsalsmajlik - 5Je to pravda s tou leností a výmluvama...Já chci třeba teď jet na fesťák Pod Parou a snažím se přemluvit co nejvíc lidí, aby tam jeli se mnou, protože je rozhodně lepší tam jet s co nejvíc kámošema, než třeba s nikým, ale protože si tenhle nejlepší festival v ČR nemůžu nechat ujít, tak tam klidně pojedu i bez kámošů, ikdyž mě to trošku možná bude mrzet, protože by to s nima bylo rozhodně lepší , ale prostě si nechci tenhle suprovej fesťák s výbornýma kapelama nechat ujít za žádnou cenu, ať to stojí co to stojí:-)Zrovna teď jsem si nechal ujít mojí nejoblíbenější kapelu The Offspring, když hráli na Rock for People v Hradci Králové, ale to nebylo z důvodů, co tady píšeš, ale byl jsem na dovolený:-(((, takže jsme přišel o tu krásnou chvíli vidět moje idoly už od dětství.Naposledy tu byli v Praze 2003, kdy jsem byl mladší a prostě jsem na ně nemohl jít...Bylo mi 13..:-((.No snad u nás někdy budou ještě hrát, ale klidně za nima pojedu do Německa, kde hrajou každý roksmajlik - 1

 
Medvěd
Medvěd - 1.8.2008 20:26

Lord.Alex: Nebo to bude možná taky v tom,že je akcí jako sraček a ty lidi jsou už "přesycený",dřív,když bylo akcí opravdu málo,tak ty lidi nebyli tak "zahlcený" a za tou muzikou vyrazili i pěknou štreku.Dál taky šlo na akcích nahoru strašně vlezný,dnes málo kde vidíš,že by byl na nějakou dobrou kapelu nějakej nízkej vlez,Třeba tady tuhle hráli N.V.Ú s Houbou a byl tam vlez tuším 250! Za tyhle love jsem měl před dvěma lety dvoudenní Podparou! To se pak právě pozná kdo to dělá pro lidi a komu jde jen o peníze...

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 1.8.2008 19:16

Medvěd:problém je zde prostě jen v tom, že kapely u nás jsou bud nic extra, nebo ty lepší se točej pořád a pořád dokolečka a pak, ikdyž jí mám rád, an ní nepolezu a radši budu líně sedět. Nu a pokud by mi někdo řekl, že nepojede třeba na Boys, protože je to daleko a nebo nějaký kidy s prachama, tak to je pro mě fakt sedlák, páč takový kapely ti tu prostě nehrajou.
To je pak na hlavu.
Ale já bych třeba taky fakt nešel na něco jen tak, že budu na koncertě, si zajdu do baru radši. Pokud nejdu vyloženě za muzikou, čili fakt nežeru tu kapelu, tak nepůjdu, ikdyby mi to hrálo v obejváku:-) a to dělá takto myslim většina a je to asi i normální, nevim nu.

 
Medvěd
Medvěd - 1.8.2008 16:37

Lord.Alex: Ale ten základ tam je a zní,že když mám tu kapelu rád,tam na ní jedu!A nemusí to být právě mno uvedení UK SUBS.Někomu hrajou třeba ty N.V.Ú (jak si třeba ty uvedl),který má tak děsně rád desetkrát za rok v hradeckým kraji a ten dotyčnej na ně stejně nepůjde a uvede třeba ty důvody kuli kterejm jsem tohle napsal chápeš?Vím ,odbočil jsem od toho co jsem tu uvedl v článku,ale ta myšlenka ,nebo spíš příklad tam je.

Vím,že 30 km od domova toho opravdu moc nepoznáš,ale znám i takový experty,kterejm,když řekneš název místa,kde se má ta akce konat a je dvacet kilometrů vzdálená od místa kde bydlej,tak ti sou schopný říct,že nevědí kde to je .-))))))

Jinak jasný.Taky by mě sralo třeba padesátkrát za rok slyšet N.V.Ú.Právě když jsme jezdili nebo ještě jedem na Šanov,tak se to spojí s kapelou,kterou si třeba dlouho neslyšel atd.Nebavilo by mě jako třeba někoho jezdit celou tour Tří sester a na každým jejich koncertě slyšet Doctora P.P,Vypsanou fixu,M.Z.H a podobně,ale taky je to toho dotyčnýho jeho věc že jo,tak at' klidně jezdí,však je to jen dobře..

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 1.8.2008 16:05

Medvěd:no jenže to mluvíš úplně o nečem jinym. Ty mluvíš jak jezdíš po republice kam byses vživotě nepodíval, ale tenhle článek a ta pointa byla, že lidi nejdou někam blízko, že jsou líný ne...? Takže to je úplně jiný téma. :-)
Tak jak to popisuješ ty je to super, ale 30 kiláků od místa, kde žiješ toho fakt moc novýho nepoznáš že a tak bys tam jel JEN za tou muzikou a ta jak říkáš sám, už je jen ta třešnička...no takže to sme pořád u toho, že to prostě je celkem logický, že prostě lidi ne,můžou pořád cardat na to samé dokolečka, někdy se chce, někdy ne.
A propo, Šantrůček je mimo celej:-)

 
Medvěd
Medvěd - 1.8.2008 15:33

Lord.Alex: naše banda jezdí dlouhý roky na kapelu Šanov 1 nebo spíš jezdila,dost lidí má třeba rodinu a tak už to se sjížděním akcí u nich není tak horky,ale když můžou tak jedou.Ale co tím chci říct.Na ty Šanováky se jezdilo a ještě vlastně jezdí po celé republice,párkrát jsme na nich byli i na Slovensku například.jejich muzika se mě pořád dost líbí,sice to jeden čas stálo docela za velkou píču a to bylo když vydali to poslední album,tak Šantrůček a spol hráli na koncertech právě dost z toho novýho kolečka,z čehož jsem zrovna dvakrát nadšenej nebyl :-).Dle mě se jim to album absolutně nepovedlo,navíc když se to porovná se starejma Šanovákama,tak je to nebe a dudy.Chápu,oni asi chtěli vyskoušet něco novýho,ale můj názor je ten,že šlápli vedle.To samé si třeba myslím o desce kterou vydali Plexis a nese tuším název Plexis III,ta se mě taky vůbec nezamlouvala,ale to jsem odbočil.

Prostě Šanov je další z těch kapel co má poslední roky dozadu taky docela hodně koncertů,dříve samozhřejmě taky neměla a jeden čas dokonce nehrála.Ale my když jsme jeli někam kde oni hráli,tak se to spojilo ještě třeba tím,že jsme se před akcí podívali po městě,poznali nový hospody(to hlavně) a jiný věci,ta jejich muzika to byla taková perlička nakonec.Jasný,že když účinkovali na nějakém festivalu,tak se sralo na nějakou "turistiku" a šlo se hned do areálu chlastat.

Jde o to,že jsem se třeba díky muzice kterou mám rád podíval tam ,kam kdybych tenhle styl muziky neposlouchal ,tak bych se třeba v životě nikdy nepodíval,poznal jsem a ještě stále poznávám hromadu skvělejch lidí ,který se okolo tohodle cirkusu točej a podobně. A to je taky paráda ne :-)

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 1.8.2008 14:24

Medvěd:ve veklym městě je to něco jinýho, to je snažší mnohem.
To jaks to popsal je jasný, mi to nemusíš vysvětlovat, ale jak říkám...já, kdyby mi hrála Houba :-) tady někde kousek (ikdžy v Praze je kousek všude) tam pujdu, ale nepojedu na ní třeba už do Kladna (příklad z Prahy) protože je můžu slyšet 10x za rok a neni to prostě důvod, abych se tam trmácel a pak nějak honil cestu zpět atd.

 
HippieHunter
HippieHunter - 1.8.2008 10:54

Evžen: :oD

 
Evžen
Evžen - 1.8.2008 10:23

Tak doufám, že nebudete liný a zvednete zadek!

http://zpravy.idnes.cz/at-zije-hakovy-kriz-zpival-kytarista-skupiny-ktera-miri-na-brnensko-1gw-/brno.asp?c=A080731_155808_brno_pei

smajlik - 1

 
SID12
SID12 - 1.8.2008 9:22

4mrtvola:a hašišmarjáááá
4 leeter: Lord.Alex: no nemám slov...přesně pro vás je enhle článek!!!

 
Medvěd
Medvěd - 1.8.2008 8:26

Jinak třeba na boleslavsku,tak tam už je to o něčem jiným.Tam je skvělá hospoda Na Rychtě a tam když je nějaká akce,tak je vždy narváno!Zde se na to ještě nepřestalo srát a co je vůbec nejlepší,že chodí na ty akce nový a nový lidé...

 
Medvěd
Medvěd - 1.8.2008 8:20

Lord.Alex: Mě se to právě třeba nelíbí s těma akce v klubech.Vem si ,že ten člověk se snaží udělat něco pro lidi,shání kapely které by tam mohly eventuelně zahrát,vloží prachy do propagace a podobně.A ono mu na tu akci dovalí směšný číslo lidí,to pak toho dotyčnýho nasere,ale řekne si třeba "no tak to zkusím ještě jednou" ,no a když má i na další pokus stejnej "úspěch" ,tak už se na to napotřetí vysere a řekne si "mám já vůl to to vůbec zapotřebí??" "No nemám"."chtěl jsem aby se tu něco dělo,ale jak je vidět moc lidí to zhřejmě nezajímá" ..."kašlu na to!!!"

Taky jsem si tenkrát vyskoušel jaká je to fuška něco takověho dělat,no a dopadlo to přesně tak jak jsem psal víše,tady v tom kraji u nás je to prostě na akce tohodle žánru nějaký mrtvý,ještě tak rokáč v Lomnici nad Popelkou,tam to jakš takš ještě jde,ale taky to kolikrát není žádná sláva.Drží ho to,že lidi z okolí Trutnova,Vrchlabí,Semil,Hořic nejsou právě líný a na ty akce tam jezdí...

 
KŠILTOVKÁŘ
KŠILTOVKÁŘ - 1.8.2008 7:59

Evžen: smajlik - 10smajlik - 10smajlik - 10

 
Evžen
Evžen - 1.8.2008 7:38

leeter: Jdi si zas lehnout do trávy.... smajlik - 12

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 1.8.2008 5:20

Ježišmarjá prostě a jednoduše jde o to, že jet i těch několikrát zminovanjech 30 km.na kapely co hrajou 100 koncertů za rok je zbytečnost, kdyžse mi zrovna nechce a kdžy tady bude hrát kapela co tu hraje jednou, dvakrát za karieru, tka na ně pojedu a tečka. Ale nadávat, že někdo nejede 30 km an nějaký NVU atd mi přijde zcestný

 
leeter
leeter - 1.8.2008 0:38

Jsem línej, NEEXISTUJE kapela kterou bych MUSEL vidět... I když jednou si chci poslechnout Vnitřní faktor a První hoře na živo (dál bych bral i Větrák, ale to už asi nepůjde) ale prdel jen tak nezvednu bud tu někdy budou a nebo prostě nebudou. Pořád je to jenom a jenom hudba (teda pokud neubudu někdy při penězích a do okruhu 50 km to neni problém). S těma financema... ono to je taky těžký - na Božkově (hned u prdele) hrál Šanov, kterej považuju za nejlepší kapelu celkově, chtěl jsem tam jet, ale se 30ti korunama v kapse to půjde jen těžko... občas to opravdu nejde když máte 30 korun a jenom lístek stojí 250 k tomu se připočte ještě pivo a cigarety (+- 350) a neni to tak málo na studenta se skromnýma příjmama. Koncert mě musí opravdu zaujmout abych tam jel a když už se konečně odhodlam a někam jedu, lidi a atmosféra mě většinou ubijou a mám vystaráno s ježděnim na minimálně další měsíc. Kompenzuju to našima konzertama, kde si poslechnu spoluhrající kapely a to je tak asi všechno. Radši si zajdu s někym z kapely na pivko, válim se v trávě s přítelkyní, jedu na druhej konec republiky za kamarádem a nebo dělam nějakou jinou prospěšnější věc než abych musel do prostředí, kde je čtyřicet lidí s áčkem v kroužku co řvou punks not dead, rozbíjejí lahváče o silnici s převědčením, jak nejsou veliký punx a na podiu stojí kapela co řve "politiky postřílet, máme se špatne, fízlové jsou svině, ať žije anarchie" či v lepším případě jen "píča, kurva, čůrák, mrdat". Jo sem debil, ale to je jenom moje věc. Inu, kamenujte

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana