S.N.A.D., LOVE´S NOT DEAD!

S.N.A.D.,  LOVE´S NOT DEAD!

".... Vylízej jí peckovici dosucha, ať už jsi v břiše, romantice odzvonilo, dneska se prcá."


No, zdá se, že to nebude nic pro bojovnice proti sexismu, či asketické vyznavače velkého "X"  a tak, ale kdo chce kam, pomozme mu tam :-)))))  Takže, není co řešit, cédo mě zaujalo na první poslech. Svižná hc/punk palba, chlápci ze S.N.A.D. se do toho opřeli bez zbytečného sraní a Cecek neváhal a hned jim to vydal. Na desce je naskládaných dvanáct válů, z nichž třetí je vysloveně hitový "Teleshocking" a dvanáctý "Hurá za sluncem" je překvapivě jiný než všechno ostatní. Co se týče textů, tak jsem zaznamenal, že se točí hlavně kolem sexuální výchovy mladých mužů, i když můžeme najít i poněkud tradičnější punková témata. Mám dojem, že fanatický feminismus, jenž silně poznamenal minulé století, začíná přinášet své plody. Chci tím říct, že láskyplné milostné předehry plné něžné romantiky jako za časů, kdy klečící Romeo zpíval na kolenou pod balkónem operní kantáty dívce svého srdce, nebo jakoby vyhřezlé z filmů typu Sněhurka a sedm trpaslíků, kdy princ pěje sladký lovesong jsa radostně obletován bílými hrdličkami, zatímco Sněhurka se stydlivě schovává za oknem zámeckého pokoje, jsou nenávratně za námi. Dnes týpek patrně neztrácí čas s podobnými cypovinami a jde hned natvrdo na věc styl: "Nešla by sis zamrdat?"


Vypadá to, že jsem se dožil jedné z dalších hlubokých společenských změn. Asi jo, - - - - - nebo co :-)))) V době gendru, pozitivní diskriminace a zběsilého boje politicky korektní většiny za speciální práva a výjimky kdejaké prapodivné menšiny se nedivím, že to všechno dospělo až do podobného stádia. Nedá se nic dělat, v dnešním světě musí být člověk flexibilní a bez umění adaptace na kdejakou prekérní situaci je navždy ztracen a odsouzen k bydlení ve spacáku pod mostem a k chlastání levné vinné kejdy z kartónových krabic. Ufff. Tak tady to máš, ty vole, fakt nekecám.


Orální


Nešeptej jí sladký kecy do ucha, to nechce slyšet,

stejně na to nikdy nejseš a nebudeš sám.

Vylízej jí peckovici dosucha, ať už jsi v břiše,

romantice odzvonilo, dneska se prcá.


Zájem o orál ne a ne upadá, to se nestane,

vyhovte si, vylízej jí, jazykem ji suď.

A že máš někdy chloupek mezi zubama, i to se stane,

vždyť to se dá překousnout, tak přeju dobrou chuť.


Ref:


Lízej jí .........

Ona ti to taky ráda oplatí,

udělá tě do pusy a do dlaní,

a ty si potom můžeš plácat na záda,

ona tě bude mít o to víc ráda.


Nejvíce mě oslovily melodická pecky "Lovesong" a hlavně super vypalovačka "Teleshocking" se zpěvným a snadno zapamatovatelným refrénem, zaujala mě i smršť "A co teď?", ve které do toho bubeník mlátí jako o život. Vůbec, je to docela neobvyklé, ale jako první z hudebníků mě tentokrát zaujal bubeník. Nehraje nic zbytečně složitého, ale je to vysloveně strhující mašina. Myslím si, že kdybych slyšel několik různých kapel, bubeníka ze S.N.A.D. bych mezi nimi okamžitě odhalil, - - - - to určitě. Na albu je mimo dalších songů, které stojí za poslech, i docela podařená cover verze "Blitzkrieg Bop" alias "Ženský pop" od Rammones, kde slavné "Hey! Ho! Let´s Go!" je nahraženo povedeným nápadem "Hey hou, ženskou." No a přes další hc rachot "Bezmoc" o tom, jací jsou lidi svině a svět zlej se dostaneme k závěrečnému fláku, tedy "Hurá za sluncem", nebo-li k tzv. pasti na mrtvolu. Hned po desce od S.N.A.D. mám na přehrávači Yat-Kha, jurodivý sibiřský rock někde z pohraniční oblasti plné šamanů mezi Ruskem a Mongolskem. No a skoro dva týdny jsem to přeskakoval, páč jsem si myslel, že se to tam objevilo nějakým nedopatřením, natolik je to veselé ska odlišné od ostatní tvorby kapely. Jak tomu doopravdy je, mi došlo až při psaní recenze, když jsem se pozorněji podíval na zadní stranu cd a na seznam skladeb. Rázem mě osvítilo poznání o tom, jaký jsem kokot :-)))))))))))) Tak to je tedy gól, 1:0 pro S.N.A.D.


Co dodat? Deska je slušně nahraná, zpěv je přesný, kytara s basou je v poho a hudebně mě to oslovuje, takže, jak už jsem uvedl v úvodu, není co řešit. Dobrá práce.


Hodnocení: 8/10

 

S.N.A.D. na Bandzone

mrtvola


4.12.2009   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 31   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,8
jde to 1,8
 

Diskuse ke článku - S.N.A.D., LOVE´S NOT DEAD!

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-31
mobutu
mobutu - 8.12.2009 11:20

mrtvola:k tomu aby ti nic nerikala takovahle vidlodemence (pripomina mi to alkehol ) nemusis bejt katolik ani sXe. takovyhle kapely fakt nemaj co rict.kdyby to aspon bylo vtipny.achjo

 
mrtvola ©
mrtvola © - 7.12.2009 19:11

oprava: že u nás v ČR.....

 
mrtvola ©
mrtvola © - 7.12.2009 19:08

HippieHunter: no, zhruba to samé jako u tebe v socialstanu, nebo se ti snad zdá, že je u nás v ČR existuje nějaká pravice ;-)

To si už myslí jen levicoví extrémisti jako Medvěd a punkretr :-))))))))

 
mrtvola ©
mrtvola © - 7.12.2009 18:58

Clockie-bOi!: ale no tak, myslím, že jsme na punk.cz a ne na nějakém webu konzervativní katolické mládeže, nebo Straight edge a tak, - - ne :-))))

 
Clockie-bOi!
Clockie-bOi! - 7.12.2009 16:00

No jen me zajimalo jestli to mam brat jako satiru nebo sou to fakt takovy burani :D

 
HippieHunter
HippieHunter - 7.12.2009 10:56

Clockie-bOi!: copak, nelibi, nebo se nelibi kamoskam z bloody mary? xD

 
HippieHunter
HippieHunter - 7.12.2009 10:55

mrtvola: malo casu, blizi se uzaverka a zacinam uz delat na dalsi sezone, takze nic moc nestiham :( ale jinak super, za mesic, uz ze me bude velkej kluk, tak se na to psychicky pripravuju xDDD a co u vas v socialstanu? :)

 
mrtvola ©
mrtvola © - 4.12.2009 19:09

HippieHunter: jak žiješ, chlape? Ses už tady dlouho neobjevil.

 
Clockie-bOi!
Clockie-bOi! - 4.12.2009 12:56

uhm.. ten song je ironie doufam..

 
HippieHunter
HippieHunter - 4.12.2009 12:20

Kladynko jede smajlik - 18

 
HippieHunter
HippieHunter - 4.12.2009 10:43

Uz ho mam doma smajlik - 10

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-31