CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

NA ANTIFEST? BOJÍM, BOJÍM.....

NA ANTIFEST? BOJÍM, BOJÍM.....

A máme to tu opět a zase! Blíží se největší punkový svátek v republice, který nese název Antifest, a už zase začínají ve velké míře kolovat  léty zajeté obavy z toho,  jak to tam bude zase probíhat. Prostě léta hrající písnička, které není né a né konce. A přitom je to tak jednoduchý,  jak ií dozpívat k vítěznému konci!!!

V té písničce se nejrůznějšími způsoby pořád a dokola omílá téma, které se jmenuje "polští náckové na festu". Mně osobně už to docela příjde dosti únavné, vždyt' je to pořád a pořád dokola a vidina konce je v nedohlednu. Přitom by stačilo jen jedno a to soudržnost, která se už nějakej ten pátek z punkové a jí podobné subkultury, o které mimochodem tento vynikající a alespoň pro mě jedinečnej fest vždycky ještě do nedávna byl a snad po tomhle ročníku zase bude, vytrácí :-( Kde jsou ty vzpomínky na ty časy, ve kterých neměli tyhle zmrdi na té to akci a i na mnoha další prakticky žádnou šanci k pořádání trestných výprav po tom, co se setmí, které,  jak oni vždy říkali, byly vedené proti "sockám" z této kultury. Nebo to jejich klasické napadání návštěvníků ve stanovém městečku, které bylo už tradičně prováděné klasicky v několikanásobné přesile a podobně. Tyhle kurvárny do jistých dob neměly v naší scéně místo a jen po sebemenším pokusu následovala tvrdá odezva!!! Jenže to už dávno odnesl čas... Nemůžu si pomoci, ale fakt jsem na cca posledních pěti, nebo šesti posledních ročnících, které jsem osobně navštívil a stály snad krom toho posledního vždycky za to, začal pozorovat, jak se ta zdravá soudržnost mezi punk's and skin's začíná vytrácet a je jim kolikrát úplně jedno, že tam tyhle mamrdi řežou někoho z naší komunity. Tak se i docela ptám, jak to bude asi za dalších pár let vypadat! Dle mě je tohle velice špatný a mělo by se to začít radikálně řešit.To, že se vytrácí na akcích tohodle typu ta mnou již několikrát proklamovaná soudržnost, má za následek, že na tyhle festy a jmenovitě právě Antifest přestávají návštěvníci jezdit, páč krom z mnoha ještě dnes převažujících pozitívních věcí se tam také, a je to pravidlem, setkávají i s věcmi negativními, které se rok od roku těm pozitivním vyrovnávají. Což je výsledek právě takového toho nezájmu něco s tímhle problémem v podobě polskejch fašos začít dělat. Vím, ono se mi to lehce tady na internetu píše, ale tohle se tam dříve nedělo!!! Na tenhle fest jezdím už nějakej ten pátek a klidně říkám, že já tam od nich dostal na tlamu taky. No a co??? To, že mě tam taky naložili asi před sedmi lety, mě jen ještě více motivuje, abych vždy, když se tam k něčemu podobnému schyluje, přiložil ruku k dílu a s ostatními, co jim to není stejně tak jedno jako mně, se i za té situace, že si taky nějakej ten šrám odnesu, to šel s nima SPOLEČNĚ řešit!!! Copak Vám by bylo snad jedno, kdyby jste viděli, jak vám tam tyhle individua "upravujou" kamaráda a nebo kamarádku? Ano zažil jsem tam i to, že kluk tam mydlil i holku!!!  Myslím že né!!!

 

anf

Předejdu tomu, co by mohlo nastat v diskuzi, a rovnou napíšu, že ty nepříjemnosti nemají na svědomí jen Poláci. Hodně se k nim přidávají i "naši hrdí Češi", kteří jsou podobného, zvráceného smýšlení a společně ještě s kamaráden zo Slovenska či Mad'arska nenechávají polské ultrapravičáky "ve štychu" :-) Jinak. Další, na co jsem docela zvědavej, je to, jak právě tenhle14.ročník festu bude probíhat po tom, co byly zveřejněny fotky Wattieho z kapely The Exploited, kterej tam má tu svojí pravou ruku trošku víc nahoře, než by bývalo bylo zdrávo :-) Zkrátka, jak se k tomu fanoušci kapely postaví a co bude hlavně následovat, až tihle veteráni z řad anglických punkáčů vylezou na pódium. To bude si myslím taky docela "zážitek" :-))) Tohle, co tak vím a čtu všude možně, ještě dost lidí ze scény nestrávilo a strávit ani nechce ! Tak uvidíme :-) Do toho by mohli dorazit "podpořit" The Exploited taky již zmiňovaní hákoši a bude asi zase v úvozovkách o zábavu postaráno :-))))

Chtěl bych tak nějak dospět k zářnému konci a dát tady tomu, co tu škrábu, nějakej závěr. Fakt by nebylo od věci co se týče nezvaných návštěv z řad neonacistů a jim podobný havěti na akcích, které jsou třeba pro nás vyvrcholením každoroční sezóny, tomu udělat přítrž!!! Vždyť přece nějací mamrdi nás nesmí odradit od toho, aby jsme jezdili na akce tohoto typu z obavy o svoje zdraví. Nebojme se a dejme jim najevo, třeba i za použití násilí, že na tyhle koncerty prostě nepatří a nemají zde co dělat!!! At' si šířej násilí a ty zvrácené ideologie někde na svých akcích (a vůbec by bylo dobrý, kdyby je nemohli šířit už nikdy a nikde!!!), a neserou se na NAŠE akce!!! Nám jde především o to se bavit u poslechu téhle parádní muziky, popít, potkat třeba kamarády a známé, které třeba celý rok nevidíme, pokecat s nimi a plno dalších mraky věcí, kvůli kterým se každý rok setkáváme právě třeba na Antifestu, či úplně někde jinde. Nedejme jim sebemenší šanci, aby se nám srali do scény a hnutí jako takového!!! Postavme se jim a ukažme jim SPOLEČNĚ, že ta soudržnost mezi námi pořád je!!!

PUNK'S NOT DEAD!!! A PUNK'S AND SKIN'S UNITED !!!!! NAZI RAUS !!!!!! MEDVĚD


6.5.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 45   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,5
jde to 1,5
 

Diskuse ke článku - NA ANTIFEST? BOJÍM, BOJÍM.....

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-45
Medvěd
Medvěd - 7.5.2009 16:22

Lord.Alex: Čtyři Alexi,čtyři + jedno tady na netu a hádej které to asi bude :-)))))

RumovaViila: Jasně !!!

 
Linkos
Linkos - 7.5.2009 15:16

Medvěd: no, poslední antifest mě dost sklamal, ale jelikoš jde o zisk a oni prodělávali, ani se nedivím že to ukončili

RumovaViila: se neboj zas tak hrozný to tam není,jednou sem zažil že polák dostal přes držku a říkal, že zabije všechny punkáče, stál sem vedle něj a nic.
Myslím že na podparou to je nebezpečný stejně(týpek kterýho pošlapaly když spal ve stanu), stejně tak rock for people, kde zase lidem řezali a vykrádali stany.
Liuk: to mi připomělo že sem zvednutou pravicí zdravil minule týpka,ale pamatoval si to jen on.smajlik - 12

Ještě bych podotknu, že kamarád se občas opije a kreslí svastiku a rozhodně to není tím, že by byl nácek

 
RumovaViila
RumovaViila - 7.5.2009 13:09

Medvěd: ty letos jedeš? já bych taky jela ale docela se bojim....

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 7.5.2009 2:11

Medvěd:a ty máš prase, že kvuli němu zůstáváš v česku a nejsi v cizině?

 
Medvěd
Medvěd - 7.5.2009 1:04

Kilčo: U něj nikdy nevíš :-)))))))))

 
Kilčo
Kilčo - 7.5.2009 0:35

Medvěd: Se psem by nešel k LÉKAŘI ale k VETERINÁŘI.

 
Medvěd
Medvěd - 6.5.2009 23:06

Lord.Alex: Ty máš psa ??? Co se mu stalo,že si ho musel odvést k lékaři ??? :-))

 
Bazarov
Bazarov - 6.5.2009 23:01

Liuk: Už jsem to tu někde kdysi dával, takže se to tu též probíralo v nějaké debatě, ale vyjádřil se k tomu asi jen Méďa, jak jsem viděl. Jak jsem tam už psal, je docela možný, že to bylo tak, jak napsal ve vyjádření Wattie, ale proč má na pracce pod lebkou vytetovanou svastiku? Nemyslím si, že je to nějakej nágl, ale rozhodně takový styl provokace pokládám za dost ujetý...
Houda: v poho

 
Liuk
Liuk - 6.5.2009 22:23

a tady je taky něco http://belzebubmedia.blogspot.com/2008/12/panielski-antifaisti-napadli-spevka.html neodsuzujte je hned, jsou to jenom fotky, nikdo u toho nebyl, nebo snad jo?Kdoví jak to všechno vlastně bylo...smajlik - 14

 
Liuk
Liuk - 6.5.2009 22:18

k článku celkem nemám co říct, jenom k těm exploited...Tady máte oficiální prohlášení přímo od nich(překlad a celé prohlášení mám z guestbooku N.V.Ú. kde to taky řešili...):

Chtěli se s náma vyfotit, ale nějací borci za náma hajlovali.

Nevím proč to dělali a my se to dozvěděli, až z fotky. všimněte si, že my to neděláme.

Fotka s borcem ze Screwdriver (Šroubovák ?) byla vyfocena po show v Austrálii. Přišli sme do šatny, kde bylo spoustu lidí, jako vždy a mezi nimi i ON (netušili sme kdo vůbec je) a odešel s Wattie fotkou.

Takový focení trvá sekundu, každém si myslí, že se nad tím něj rozhodujem a víme, co se děje. Vůbec, mám už plný zuby vysvětlovat všem, že nejsme náckové. Na netu je fotka Wattieho a UkSubs s Charliem Harprem jak hajlujou jen tak ze srandy.Lidi vidí fotku a neuvědomují si okolnosti, za kterých to bylo focený. Všichni si jen všímáte Wattieho ale na Uksubs nic nemáte. Znamená to , že jsou nebo nejsou náckové. Lidi jen věří tomu, co čtou na netu, což sou většinou jen posraný kecy.

Víc už se o tomto nebudu bavit.

Seru na Nazi, bnp, rash madrid, komouše ? podle mě sou všichni stejní. Extrémní politický sračky, kteří získávají kopance (?) (asi spíš body nebo co?) mlácením lidí a používáním násilí a zastrašováním.

Fuck them all!!!

 
23punky23
23punky23 - 6.5.2009 21:56

¨Nesmíme se bát a těm volům přes hubu dát já i TY mám Punk rád smajlik - 14

 
Houda?
Houda? - 6.5.2009 21:24

Bazarov: taky pravda promin...chybycka se vloudila:-))

 
Bazarov
Bazarov - 6.5.2009 21:06

Houda: nejen v dnešní době, lidi jsou pořád sobci. Podle Mata Ridleyho ani jiní být lidi nedokáží, ale to je vedlejší. Pokud bys správně četl, tak sem psal, že mi nejde o to nedostat na držku, ale nebudu se míchat do sporů, o nichž vím hovno!! Chápu vykopat nácka a nejen, který dělá bordel. Od čehož by tam měla být ale ochranka (a ne od šacování a blbých keců). Jinak nevidím její smysl na festu, kromě snad ještě dohledu na ty co lezou na černo. Jak psal Alex, většina se jede bavit, šetří na to a chce si to užít, ne si nechat lámat končetiny a hledat zuby v trávě.
Pokud se tam jede někdo jen porvat, ať punx či skins, tak je to hodně smutný.

 
Houda?
Houda? - 6.5.2009 18:46

tak to bude asi tim ze lidi sou v dnesni dobe sobci a mysli jenom na sebe aby se nahodou do neceho nezapletli a nedostali na drzku oni:)......viz Bazarov ...ae abych rek pravdu trosku ho i chapu:)...zase nadruhou stranu kdyby vsicky NEbyli jako Bazarov a zastali se dotecneho ci dotycnych a vedelo by se o tom ze to tak je tak myslim ze i on by se zapojil:)

Štěpán: rybu prosiiiim:-))))

 
plusminus
plusminus - 6.5.2009 17:55

heslo festaku punk proti nasili tomu se musim fakt smat stejne jako tomu smajlik - 13 na tom plakatu smajlik - 16

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 6.5.2009 13:47

Medvěd:pozdě, byl sem s miláčkem dopoledne ještě u lékaře.
K článku:víceméně neni co k tomu napsat, snad jen, že po přečtení tohohle si hafo lidí svojí účast tuplem rozmyslí:-) třeba ti, co o historii festu až zas tak moc neví. Ono vlastně píšeš, jak je to tam na hovno a nabádáš lidi k tomu aby se prali:-) nebo nebáli prát. Každej neni násilník a každej se nechce a neni ochotnej prát a chce si užívat jen tu muziku. Takže tak.
Nu a za další, pokud se tma bud ebojovat, nejen, že tenhle váš slavnej fest skončí zas, ale mužete čkat příští rok odvetu a bude se furt jen bojovat.
Nic pro mě díky, radši super kapely na Subculture a Rock for People

 
kubaa
kubaa - 6.5.2009 13:25

proc sou ty festy tam daleko kurvasmajlik - 1smajlik - 3

 
Jarovít
Jarovít - 6.5.2009 13:13

+++: jo ted sem tam koukal na mapy je to divné trutnov je blíž k polsku jak svojšice u přelouče ,ale stejně jich tam je plno bude to asi tím místem nebo nám poláci eště neodpustili jak jim václav ukradl svatého

 
Jarovít
Jarovít - 6.5.2009 13:08

+++: jako já vím byl sem tam na posledním ročníku antisociety a u tý sochy sem nebyl ani nevím kde je podle mě je to všechno jen vymyšlený aby mohli feták v trutnově zrušit.Jo a poláky jsem tam teda nikdy neviděl jen němce nějáký a že by tam někdo hajloval si taky nepamatuji

 
+++
+++ - 6.5.2009 13:01

To si snad delas z lidi prdel:-) Podivej se prosimte do mapy jak daleko od polskych hranic je Trutnov a jak daleko jsou Svojšice:-). Jinak za to, že antifest nemohl pokračovat v Trutnově si mužem sami, protože tam byl hroznej bordel a někdo tam zdevastoval sochu krakonoše:-) pokud se dobře pamatuju... Jinak i do Trutnova jezdilo poláků plno....

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-45