CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

NA ANTIFEST? BOJÍM, BOJÍM.....

NA ANTIFEST? BOJÍM, BOJÍM.....

A máme to tu opět a zase! Blíží se největší punkový svátek v republice, který nese název Antifest, a už zase začínají ve velké míře kolovat  léty zajeté obavy z toho,  jak to tam bude zase probíhat. Prostě léta hrající písnička, které není né a né konce. A přitom je to tak jednoduchý,  jak ií dozpívat k vítěznému konci!!!

V té písničce se nejrůznějšími způsoby pořád a dokola omílá téma, které se jmenuje "polští náckové na festu". Mně osobně už to docela příjde dosti únavné, vždyt' je to pořád a pořád dokola a vidina konce je v nedohlednu. Přitom by stačilo jen jedno a to soudržnost, která se už nějakej ten pátek z punkové a jí podobné subkultury, o které mimochodem tento vynikající a alespoň pro mě jedinečnej fest vždycky ještě do nedávna byl a snad po tomhle ročníku zase bude, vytrácí :-( Kde jsou ty vzpomínky na ty časy, ve kterých neměli tyhle zmrdi na té to akci a i na mnoha další prakticky žádnou šanci k pořádání trestných výprav po tom, co se setmí, které,  jak oni vždy říkali, byly vedené proti "sockám" z této kultury. Nebo to jejich klasické napadání návštěvníků ve stanovém městečku, které bylo už tradičně prováděné klasicky v několikanásobné přesile a podobně. Tyhle kurvárny do jistých dob neměly v naší scéně místo a jen po sebemenším pokusu následovala tvrdá odezva!!! Jenže to už dávno odnesl čas... Nemůžu si pomoci, ale fakt jsem na cca posledních pěti, nebo šesti posledních ročnících, které jsem osobně navštívil a stály snad krom toho posledního vždycky za to, začal pozorovat, jak se ta zdravá soudržnost mezi punk's and skin's začíná vytrácet a je jim kolikrát úplně jedno, že tam tyhle mamrdi řežou někoho z naší komunity. Tak se i docela ptám, jak to bude asi za dalších pár let vypadat! Dle mě je tohle velice špatný a mělo by se to začít radikálně řešit.To, že se vytrácí na akcích tohodle typu ta mnou již několikrát proklamovaná soudržnost, má za následek, že na tyhle festy a jmenovitě právě Antifest přestávají návštěvníci jezdit, páč krom z mnoha ještě dnes převažujících pozitívních věcí se tam také, a je to pravidlem, setkávají i s věcmi negativními, které se rok od roku těm pozitivním vyrovnávají. Což je výsledek právě takového toho nezájmu něco s tímhle problémem v podobě polskejch fašos začít dělat. Vím, ono se mi to lehce tady na internetu píše, ale tohle se tam dříve nedělo!!! Na tenhle fest jezdím už nějakej ten pátek a klidně říkám, že já tam od nich dostal na tlamu taky. No a co??? To, že mě tam taky naložili asi před sedmi lety, mě jen ještě více motivuje, abych vždy, když se tam k něčemu podobnému schyluje, přiložil ruku k dílu a s ostatními, co jim to není stejně tak jedno jako mně, se i za té situace, že si taky nějakej ten šrám odnesu, to šel s nima SPOLEČNĚ řešit!!! Copak Vám by bylo snad jedno, kdyby jste viděli, jak vám tam tyhle individua "upravujou" kamaráda a nebo kamarádku? Ano zažil jsem tam i to, že kluk tam mydlil i holku!!!  Myslím že né!!!

 

anf

Předejdu tomu, co by mohlo nastat v diskuzi, a rovnou napíšu, že ty nepříjemnosti nemají na svědomí jen Poláci. Hodně se k nim přidávají i "naši hrdí Češi", kteří jsou podobného, zvráceného smýšlení a společně ještě s kamaráden zo Slovenska či Mad'arska nenechávají polské ultrapravičáky "ve štychu" :-) Jinak. Další, na co jsem docela zvědavej, je to, jak právě tenhle14.ročník festu bude probíhat po tom, co byly zveřejněny fotky Wattieho z kapely The Exploited, kterej tam má tu svojí pravou ruku trošku víc nahoře, než by bývalo bylo zdrávo :-) Zkrátka, jak se k tomu fanoušci kapely postaví a co bude hlavně následovat, až tihle veteráni z řad anglických punkáčů vylezou na pódium. To bude si myslím taky docela "zážitek" :-))) Tohle, co tak vím a čtu všude možně, ještě dost lidí ze scény nestrávilo a strávit ani nechce ! Tak uvidíme :-) Do toho by mohli dorazit "podpořit" The Exploited taky již zmiňovaní hákoši a bude asi zase v úvozovkách o zábavu postaráno :-))))

Chtěl bych tak nějak dospět k zářnému konci a dát tady tomu, co tu škrábu, nějakej závěr. Fakt by nebylo od věci co se týče nezvaných návštěv z řad neonacistů a jim podobný havěti na akcích, které jsou třeba pro nás vyvrcholením každoroční sezóny, tomu udělat přítrž!!! Vždyť přece nějací mamrdi nás nesmí odradit od toho, aby jsme jezdili na akce tohoto typu z obavy o svoje zdraví. Nebojme se a dejme jim najevo, třeba i za použití násilí, že na tyhle koncerty prostě nepatří a nemají zde co dělat!!! At' si šířej násilí a ty zvrácené ideologie někde na svých akcích (a vůbec by bylo dobrý, kdyby je nemohli šířit už nikdy a nikde!!!), a neserou se na NAŠE akce!!! Nám jde především o to se bavit u poslechu téhle parádní muziky, popít, potkat třeba kamarády a známé, které třeba celý rok nevidíme, pokecat s nimi a plno dalších mraky věcí, kvůli kterým se každý rok setkáváme právě třeba na Antifestu, či úplně někde jinde. Nedejme jim sebemenší šanci, aby se nám srali do scény a hnutí jako takového!!! Postavme se jim a ukažme jim SPOLEČNĚ, že ta soudržnost mezi námi pořád je!!!

PUNK'S NOT DEAD!!! A PUNK'S AND SKIN'S UNITED !!!!! NAZI RAUS !!!!!! MEDVĚD


6.5.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 45   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,5
jde to 1,5
 

Diskuse ke článku - NA ANTIFEST? BOJÍM, BOJÍM.....

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-45
Jarovít
Jarovít - 6.5.2009 11:35

ten fest úplně skurvili tím že ho přestěhovali z trutnova k polskejm hranicím je to škoda antisociety fest byl daleko lepší jak tahle jebka jedu na páru a antifest přenechám polákům

 
Štěpán
Štěpán - 6.5.2009 9:55

Vzhledem k tomu, že minulej ročník Antifestu byl můj první třídení fest tak letos určitě dorazim a hákoše seru, přeižl sem je v praze i tady u nás a přežiju je i na festu a nehodlám se kvůli těm sráčům zajebaným omezovat!!! Jinak pčeji příjemný den a dnešní specialita je pstruh a la creme:)

 
D'Punker
D'Punker - 6.5.2009 9:14

Tohle je od medvěda dobrej článek. Byl jsem tam loni a bitky byly a bylo to úplně bezdůvodný ale co máš dělat, když ti parta poláků rozkopává stan? Jako by se tady všichni mohli posrat z pár ran. Ráno si na to stejně nevzpomeneš a zjistíš to akorát, když ti někdo řekne. U většiny punx vidim všude přeškrtlý hákenkrojzy, antifu a tuny dalších nášivek jak jsou proti všemu a když viděj nácka a nebo problém tak utečou. Neřikám, že se má cenu rvát furt a za každou cenu, ale když už kurva jste "pankáči" co maj "svůj názor" tak si za nim prosim aspoň stojte. Jinak na letošní antifest už se pomalu šetří :) tak nebuďte tak posraný vypněte komp a dorazte!!!

 
Medvěd
Medvěd - 6.5.2009 5:49

Tak Alexi pojd' do mě at' je po mě !!! Odhadl bych tě tak na tu devátou hodinu ránní :-))))

Bazarov: Sorry,se omlouvám,jiný už to nebude no :-(

 
Bazarov
Bazarov - 6.5.2009 1:46

Tak sem to přelouskal, a že to dalo práci. Tyjo, jako tolik vycpávkových slov a krkolomných konstrukcí se jen tak nevidí. Pomíjím hrubky, ale když ti slovní spojení ve větě nedávají pomalu význam, je to fakt na kokkot. Něco s tím udělej/-te.
Jinak k festu. Nikdy se mi tam nestalo, že by mě někdo tam napadl. Ale slyšel jsem o tom, většinou prý zasahovali nějací Poláci s Čechama a Germána apod. často prý skins, kdy šlo prý několkrát i o předem domluvený fighty ve stylu hools a jindy to bylo prý čistě proti nějakým "asociálům" před vchodem. Nevím. Hlavně že je všude ochranka, která si na nás s úsměvem ukazuje a hlídá spíš, aby Gambrinus nepřišel o zisk, díky petce vína, co si tam chci donést, než nějaký pořádek kolem.
Kdybych nějakou rvačku viděl, tak stejně nepřidám, páč v tom nevidím smysl. Pokud tam nebude nějaký kamarád, tak nebudu řešit konflikt, o kterým vím hovno, a i tak bych se to snažil spíš uklidnit a vytáhnout kámoše, než poštvávat další lidi. Myslím, že násilí je všude dost.
Na účet "asociálů" u vchodu i uvnitř jen dodám, že nemám potřebu je bít, ale často sem pěnil, když sem si koupil pivko a než sem ho dopil, tak se tě pět lidí zeptá, nemáš-li ještě drobák pro něj/ni a nebo nedáš-li mu/jí napít... Je to fakt deprimující. Co se týče Antifestu, tak ten poslední mi díky průběhu nedělního pseudoprogramu zkazil natolik chuť, že se tam letos nehodlám ukázat. (Nemyslím jen odvolání slíbených kapel, ale i další přístup některých pořadatelů, kteří dovolily rioty, odvolali sanitku, která tam do té doby sloužila (přitom tam jedna holka dostala následně astmatický záchvat) a stáhli ochranku, která tak popřela vlastní smysl účasti na festu.)

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-45