CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Antifa, May Day Fest: Podněcování k nenávisti vůči skupině osob

Antifa, May Day Fest: Podněcování k nenávisti vůči skupině osob

Už více než rok váhám s tím, jestli k tomuto tématu něco napíši, nebo ne. Na jedné straně se nechci postavit na stejnou stranu jako práskači z Antify (mám s tím opravdu etický problém). Na druhou stranu si říkám, že není možné, aby se toleroval a propagoval jeden typ totalitního extrémismu a zároveň všemi prostředky bojovalo proti jinému. Nakonec jsem se rozhodl, že se s vámi podělím o své poznatky.

Jeden z hlavních horních bannerů, respektive dva, které ještě do minulého týdne visely na stránkách Antify (momentálně je všude May Day Fest), odkazoval na stránky "protikapitalu.org". Odkaz na tyto stránky najdete i ve spodní rubrice "Podporujeme". Na webu "protikapitalu.org" se zase v rubrice "Odkazy" dostanete na stránky "Mouvement Communiste (Belgie, Francie)". No a nyní se konečně dobereme k tomu, proč vlastně píši dnešní článek. To tzv. Komunistické hnutí má na svých stránkách i programové prohlášení, klasický komunistický blábol jakoby vyhřezlý z Rudého práva z padesátých let. Prostě z doby, kdy u nás probíhala diktatura proletariátu a stalinistická totalita pod vedením Komunistické strany Československa. Na tom není nic překvapivého, co chcete také očekávat od komunistů, ať už jsou to ti Leninovi bolševici, nebo  menševici, pro které byl i Lenin se svým státním kapitalismem příliš napravo.

 

afa banner 

 

Překvapivá je ovšem následující skutečnost. V prohlášení je naznačen i budoucí vývoj, tedy, lépe řečeno, plán, jak onen vytoužený komunismus nastolit:

 

"Le capitalisme, stade ultime des sociétés divisées en classes, n’est plus à la hauteur de l’énorme richesse humaine potentielle contenue dans la société qu’il domine. Hier comme aujourd’hui, l’État (tous les États) est la pire expression de la dictature des classes possédantes. L’une de ses verrues les plus anachroniques et douloureuses, celui-ci ne reste pas moins l’un des instruments les plus essentiels de sa survie. L’Etat (tous les Etats) doit donc être considéré comme l’ennemi principal du mouvement ouvrier indépendant. L’Etat (tous les Etats) doit disparaître, emporté par l’océan en tempête de la lutte de classe."

(Kapitalismus jako konečný stav společnosti rozdělené na třídy není na výši obrovského potenciálního lidského bohatství, jež je obsaženo ve společnosti, kterou ovládá. Včera stejně jako dnes je stát (všechny státy) nejhorším výrazem diktatury majetných tříd. Jeden z nejanachroničtějších a bolestivých vředů, jenž však zůstává jedním z nejzákladnějších nástrojů k tomu, aby přežil. Stát (všechny státy) musí být považován za hlavního nepřítele nezávislého dělnického hnutí. Stát (všechny státy) musí zmizet odnešen bouřlivým oceánem třídního boje.)

 

V tomto odstavci autoři vysloveně nabádají k třídnímu boji a ke zničení všech států, tedy i naší republiky. Dle mého názoru se jedná o naplnění skutkové podstaty paragrafu 198a Trestního zákona:

Trestní zákon

§ 198a

Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod

(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, etnické skupině, rase, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.

(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,

a. spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo

b. účastní-li se aktivně činnosti skupin, organizací nebo sdružení, které hlásají diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou nebo náboženskou nenávist.

 

Nejhorší na tom všem je však skutečnost, že týpek z Mouvement Communiste (Komunistické hnutí), vystoupí s přednáškou o lidových revoltách v současném arabském světě na May Day Festu pořádaným Antifou. I znění přednášky si můžete najít na stránkách Komunistického hnutí. Nevím, zda-li přednášející zachová původní text, nebo ho poněkud obmění a odstraní pasáže, které opět podněcují k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezováním jejich práv, což je, jak jsem vám ukázal výše, činnost napadnutelná trestním zákonem.

 

"........C'est uniquement sur ce terrain que la lutte des classes peut résorber et résoudre, dans le feu du combat, les aspirations libertaires les plus étendues de la société civile. Ce type d'approche est le seul apte à inscrire une ligne de démarcation avec la revendication démocratique bourgeoise. Aucune formalisation des libertés individuelles et col-lectives dans le cadre de l'Etat n'est satisfaisante.........

........Une classe qui aspire au renversement non seulement des régimes autoritaires et corrompus mais aussi à la destruction de l'Etat, de tous les Etats, et, surtout, à la constitution révolu-tionnaire d'une société coopérative centralisée, sans classes, sans argent, sans exploitation et sans oppression...

......Plus que jamais, seule une politique rigoureusement antiétatique et défaitiste est à même de représenter l'intérêt immédiat et historique de la classe ouvrière.

Là-bas comme partout ailleurs.

Bratislava, Bruxelles, Londres, Paris, Prague"

(...... Pouze v na tomto poli může třídní boj v palbě boje pohltit a vyřešit nejrozsáhlejší touhy po svobodě občanské společnosti. Jedná se o jediný správný přístup, jenž dokáže vyznačit hranici s požadavky buržoazie na demokracii. Každá formalizace individuálních a kolektivních svobod v rámci státu je neuspokojující........

.........Třída, která míří ke svržení nejen autoritativních režimů, ale i k destrukcui státu, všech států, a hlavně k revolučnímu vytvoření družstevní centralizované společnosti bez společenských tříd, peněz, vykořisťování a útlaku......

...........Jedině striktně protistátní a defétistická politika je více, než kdy dříve, schopná reprezentovat aktuální i historické zájmy dělnické třídy. Tam, stejně jako všude jinde. Bratislava, Brusel, Londýn, Paříž, Praha)

 

 afa odkaz

 

 

Závěr

Myslím si, že kdyby někdo u nás pořádal rockový festival a zároveň si na něj pozval řečnit nějakého chlápka z Národního odporu, strhla by se kolem toho obrovská mela a Afáci by vyskakovali jako čertíci na pružince. Co říkáte? Také bych chtěl upozornit na to, že se vlastně jedná o to samé, jako kdybychom u nás na punk.cz nějakým bannerem propagovali třeba ten Národní odpor, nebo nějaké jiné národně socialistické stránky, které by ho měly ve svém jediném odkazu.

Co se týče mne, tak nevidím velký rozdíl mezi propagací komunismu, nebo národního socialismu (nacismu). Jedná se o dva levicově revoluční proudy směřující k totalitnímu typu společnosti bojující o stejného voliče, tedy o tzv. dělnickou třídu. Totalitu jsem si bohužel jako punker za komunismu už zažil a můžete mi věřit, že nebylo o co stát. Právě z těchto důvodů se nacházím na opačné straně barikády než revolucionáři z Antify, či Národního odporu, no a právě z těchto důvodů mě jejich bojůvky nechávají naprosto chladným. Ať se mezi sebou klidně umlátí.

 

 

AKTUALIZACE:

 

Lidé kolem Antify si patrně konečně uvědomili, s jakým svinstvem vlastně koketují, a provedli změny v programu May Day Festu. Zdá se, že s přednáškou nevystoupí ani mluvčí Komunistického hnutí (Mouvement Communiste), ani mluvčí organizace Kolektivně proti kapitálu. Považuji to za velmi rozumné rozhodnutí a o dalším vývoji událostí vás budu průběžně informovat.

mrtvola ©


28.4.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 58   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,9
normálka 2,9
 

Diskuse ke článku - Antifa, May Day Fest: Podněcování k nenávisti vůči skupině osob

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-58
OldHandFromHell
OldHandFromHell - 26.4.2011 13:59

Prejt: nemyslim si, že můžeš porovnávat Ska-P jako kapelu a komouškýho řečníka...to je jako porovnávat Orlík a Jean Marie le Pena

 
mrtvola ©
mrtvola © - 25.4.2011 22:58

Prejt: nasrat na staré a čisté marxisty smajlik - 20

 
Prejt
Prejt - 25.4.2011 22:37

No, polde toho, co jsem cetl jsou to proste takovi ti radoby stari a cisti marxisti. Ono i trockisti maj dost debilni propagandu a slovnik. Je to hnus, co si budem povidat :).

 
mrtvola ©
mrtvola © - 25.4.2011 22:28

Prejt: dík za info, pokusím se to sehnat.

Komunistické hnutí jsou podle tebe tedy co? Liberálové, či sociální demokraté? V jejich textech nejsou žádné náznaky, které by naznačovaly, že se jedná o trockisty, nebo menševiky, nebo já neví co. Jen hustá komoušská propaganda jakoby vystřižená z Rudého práva z padesátých let.

 
Prejt
Prejt - 25.4.2011 22:19

Solidní odkaz je treba rozhovor s Movement v Move Your Ass pred nekolika lety. Ted nemam cas ani chut se v tom stourat. Urcite bys neco nasel. Ostatne i maji oslavny song an Marxe a Engelse (jmenuje se Karl Marx). Ale rozhodne bych je nehazel do jednoho pytle s nackama...

Engelse za anarchistu nepovazuju, to se neboj :).
To, ze Antifa "dlouhodobe propaguje" Mouvement Communiste jsem nezaznamenal, je to jejich minus. Na druhou tranu vim, ze se vzdy staveli i proti bolsevikum. Ostatne Mouvement Communiste taky bolsevici nejsou. Ja jsem jen chtel upozornit na to, ze je nefer se tu obouvat do AFA a ne jinde, kde je to mozna vic treba. Tot vse.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 25.4.2011 19:01

Prejt: to hnutí, které dlouhodobě propaguje Antifa a jehož příslušník vystoupí s přednáškou na May Day Festu, se jmenuje Mouvement Communiste (Komunistické hnutí), v programovém prohlášení mají v úvodu nalepený citát z Engelse, který byl podle tebe určitě význačný představitel anarchismu, pokud se nepletu.

Současný režim narozdíl od tebe nepovažuji za extrémistický, i když k němu mám miliardy výhrad. Za extrémisty považuji mimo jiné národní socialisty, komouše, některé typy anarchistů a fašistů (zleva), no a potom některé typy fašistů, anarchokapitalisty a libertariány (zprava). Například.

Jak už jsem ti napsal, podívám se po tom a nějak se k tomu postavím. Zatím jsem na webu nenašel nic ani v angličtině, ani ve francouzštině, co by potvrzovalo to, s čím jsi přišel. Dánsky bohužel neumím. Máš nějaký solidní odkaz?

 
Prejt
Prejt - 25.4.2011 18:10

Mne neslo o to, abych zpusobil nejaky rozvrat :D. Jen me stve, ze do AFA se obouva a pritom zadnou komunistickou diktaturu nechteji, zatimco na "pohodovem" ska-punkovem festivalu, kde loni hrali treba Ska-P (taky v podstate bolsevici!) a letos hraji The Movement, se nikdo neopre. Tyhle kapely narozdil od AFA propaguji ideologii primo napojenou na to co tu bylo pred rokem 1989. Jinak nejaky "extremismus" je podle me proste konstrukt. Neni treba soucasny rezim "extremisticky" taky? Co vsechny skandaly, jedina mira jsou penize atd. Rozhodne si nemyslim, ze by se punk mel k alternativam stavet zady!!! A hned papouskovat po statu a mediich, ze anarchisti jsou "extremisti" a buhvi co...Tohle se mi nelibi. Kazdy prumerne vzdelany clovek by mel prece poznat rozdil mezi nacismem a anarchismem... Komunismus sem uz netaham, to je mnohem slozitejsi ;).

 
mrtvola ©
mrtvola © - 25.4.2011 17:34

Oprava: kdokoliv jiný

 
mrtvola ©
mrtvola © - 25.4.2011 17:18

Prejt: tak samozřejmě, že mám problémy s jakoukoliv kapelou, nebo přednášejícím, kteří kdekoliv podněcují k nenávisti vůči skupině osob. Bez výjimky, ať už je to komouš, nebo nácek, či kohokoliv jiný. Jedná se totiž o velmi vážnou věc a tady už končí legrace. Sám jsem si komunistickou totalitu jako punker zažil a jsem fakt rád, že už je to pryč.

Máš pravdu v tom, že je mi fakt proti mysli, že jsem klesl na úroveň práskačů z Afy. To je prostě etická stránka věci, se kterou se budu muset nějak vyrovnat, ale myslím, že to zvládnu. K tomuto kroku jsem se rozhodl, protože pohár prostě přetekl a není podle mne spravedlivé maximálně brojit proti jednomu druhu extrémismu a propagovat jiný, který je vzhledem k počtu mrtvých mnohonásobně horší.

Děkuji za informaci o Mighty Sounds, podívám se na to a určitě se k tomu nějakým způsobem postavím.

 
Prejt
Prejt - 25.4.2011 13:56

Jen by me zajimalo, proc, kdyz se takhle obouvate do Antify a May Daye, proc se nerozcilujete nad Mighty Sounds? Tam totiz hraji treba The Movement, kteri otevrene podporuji i BOLSEVIKY! Taky vyzivaji k tridnimu boji a svrzeni kapitalismu a navic jeste chteji nastolit diktaturu proletariatu...
Jinak to, co tady ctu za sracky o zakonech a "extremismu" je des. Nechapu, jak muzou byt takove blaboly zverejnovane na strankach o punku smajlik - 11.

Takze co vy fizlovsky punkaci, chcete BIS i na Mighty Sounds?

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 21.4.2011 0:07

snad pozmění zákony a bude to tvrdě trestáno stejně jako všechny porušeování zákona. On by si ten bordle pak akždje rozmyslel. Policie rulezz

 
mrtvola ©
mrtvola © - 20.4.2011 20:05

chrpa: třeba BIS (bezpečnostní informační služba), protože to už přestává být sranda....

 
chrpa
chrpa - 20.4.2011 19:40

mrtvola ©: třeba fízlovésmajlik - 1

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 20.4.2011 14:20

smajlik - 5smajlik - 5

 
mrtvola ©
mrtvola © - 19.4.2011 21:14

jarüna: nic, to nic nemění na tom, že Antifa propaguje totalitní revolucionáře z mouvement Communiste a dokonce si je zve na May Day Fest smajlik - 20

Nácky a komouše nebrat, stejné svinstvo. Antifa se tím zařadila do stejné lajny jako náckové z Vandasovy DS a doufám, že to jejich extrémistické hemžení už někdo konečně začne pořádně monitorovat....

 
jarüna
jarüna - 19.4.2011 21:06

http://www.antifa.cz/content/john-holloway-zmenit-svet-bez-uchopeni-moci

trochu jinej pohled na vec co vy na to?

 
Monty
Monty - 19.4.2011 10:50

Medvěd: s tím máš dost pravdu, sám o tom vím svý ze štatlu. místo aby s polu lidi ze scény a kolem kapel drželi, tak se navzájem tříští. Já osobně nehodnotím lidi podle toho jestli je levičák nebo pravičák ale podle toho jak se chová. Házet lidi do jednoho pytle kvůli názoru (pokud není extémistickej a nenávistnej) a vyznání (ať už se jená o náboženství nebo fotbalový klub) je podle mě svinstvo. Lidi co tohle dělají by si měli uvědomit, že punk a věci kolem spjatý dřív bojovaly proti tomuto a teď se sami vyhraňují, jako by šlo o kenzervativce (s čímž se sám nikdy nehodlám smířit) .....

 
Medvěd
Medvěd - 19.4.2011 7:58

Ale zas na druhou stranu.Nikdy to nikomu nevadilo,že se přiklánějí na levou stranu a že bojují například proti kapitalismu a chtěj rovnostářství atd.A teď poslední rok,dva na to každej poukazuje a znám i takové případy,že i letitý antifáci se dneska distancujou od jejich politiky,názoru a třeba i od tohodle May Daye.Že by se jim konečně rozsvítilo ? Asi jo.Mně to taky do jistejch časů přišlo docela zajímavý (teď myslím jejich činnost,kde do toho ještě netahali tolik tu politiku),ale poslední roky se k nim začly nabalovat různé jiné organizace typu feministek,protikapitalu atd a už je to někde jinde.Ty časy,kde tohle hnutí tvořili převážně anarchisti,punx a prostě lidé ze scény a šlo opravdu jen o ty nácky,tak to ještě bylo dobrý.Dnes,když vidím nebo čtu,co dokážou kolikrát vymyslet za bludy a hlavně kolikrát,kdo ty bludy pustil na světlo světa,tak je to opravdu k popukání.Viz třeba poslední dobou dost "oblíbené" tahání špíny na kapely například skinheadského střihu a nebo na Barbar punk,Operačku atd... Prostě mi příjde,že AFA je jediná v poslední době,kdo má patent na pravdu a vše,co "vybleje" je zákonitě pravda.

 
Bukva
Bukva - 19.4.2011 7:11

Mrtvolo diky za clanek smajlik - 5

 
Zorro
Zorro - 18.4.2011 22:44

Jinak to číslo 161 za nickem, jsem si přisvojil dřív, než sem se dozvěděl o nějaký antifě. :)

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-58