CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Antifa, May Day Fest: Podněcování k nenávisti vůči skupině osob

Antifa, May Day Fest: Podněcování k nenávisti vůči skupině osob

Už více než rok váhám s tím, jestli k tomuto tématu něco napíši, nebo ne. Na jedné straně se nechci postavit na stejnou stranu jako práskači z Antify (mám s tím opravdu etický problém). Na druhou stranu si říkám, že není možné, aby se toleroval a propagoval jeden typ totalitního extrémismu a zároveň všemi prostředky bojovalo proti jinému. Nakonec jsem se rozhodl, že se s vámi podělím o své poznatky.

Jeden z hlavních horních bannerů, respektive dva, které ještě do minulého týdne visely na stránkách Antify (momentálně je všude May Day Fest), odkazoval na stránky "protikapitalu.org". Odkaz na tyto stránky najdete i ve spodní rubrice "Podporujeme". Na webu "protikapitalu.org" se zase v rubrice "Odkazy" dostanete na stránky "Mouvement Communiste (Belgie, Francie)". No a nyní se konečně dobereme k tomu, proč vlastně píši dnešní článek. To tzv. Komunistické hnutí má na svých stránkách i programové prohlášení, klasický komunistický blábol jakoby vyhřezlý z Rudého práva z padesátých let. Prostě z doby, kdy u nás probíhala diktatura proletariátu a stalinistická totalita pod vedením Komunistické strany Československa. Na tom není nic překvapivého, co chcete také očekávat od komunistů, ať už jsou to ti Leninovi bolševici, nebo  menševici, pro které byl i Lenin se svým státním kapitalismem příliš napravo.

 

afa banner 

 

Překvapivá je ovšem následující skutečnost. V prohlášení je naznačen i budoucí vývoj, tedy, lépe řečeno, plán, jak onen vytoužený komunismus nastolit:

 

"Le capitalisme, stade ultime des sociétés divisées en classes, n’est plus à la hauteur de l’énorme richesse humaine potentielle contenue dans la société qu’il domine. Hier comme aujourd’hui, l’État (tous les États) est la pire expression de la dictature des classes possédantes. L’une de ses verrues les plus anachroniques et douloureuses, celui-ci ne reste pas moins l’un des instruments les plus essentiels de sa survie. L’Etat (tous les Etats) doit donc être considéré comme l’ennemi principal du mouvement ouvrier indépendant. L’Etat (tous les Etats) doit disparaître, emporté par l’océan en tempête de la lutte de classe."

(Kapitalismus jako konečný stav společnosti rozdělené na třídy není na výši obrovského potenciálního lidského bohatství, jež je obsaženo ve společnosti, kterou ovládá. Včera stejně jako dnes je stát (všechny státy) nejhorším výrazem diktatury majetných tříd. Jeden z nejanachroničtějších a bolestivých vředů, jenž však zůstává jedním z nejzákladnějších nástrojů k tomu, aby přežil. Stát (všechny státy) musí být považován za hlavního nepřítele nezávislého dělnického hnutí. Stát (všechny státy) musí zmizet odnešen bouřlivým oceánem třídního boje.)

 

V tomto odstavci autoři vysloveně nabádají k třídnímu boji a ke zničení všech států, tedy i naší republiky. Dle mého názoru se jedná o naplnění skutkové podstaty paragrafu 198a Trestního zákona:

Trestní zákon

§ 198a

Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod

(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, etnické skupině, rase, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.

(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,

a. spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo

b. účastní-li se aktivně činnosti skupin, organizací nebo sdružení, které hlásají diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou nebo náboženskou nenávist.

 

Nejhorší na tom všem je však skutečnost, že týpek z Mouvement Communiste (Komunistické hnutí), vystoupí s přednáškou o lidových revoltách v současném arabském světě na May Day Festu pořádaným Antifou. I znění přednášky si můžete najít na stránkách Komunistického hnutí. Nevím, zda-li přednášející zachová původní text, nebo ho poněkud obmění a odstraní pasáže, které opět podněcují k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezováním jejich práv, což je, jak jsem vám ukázal výše, činnost napadnutelná trestním zákonem.

 

"........C'est uniquement sur ce terrain que la lutte des classes peut résorber et résoudre, dans le feu du combat, les aspirations libertaires les plus étendues de la société civile. Ce type d'approche est le seul apte à inscrire une ligne de démarcation avec la revendication démocratique bourgeoise. Aucune formalisation des libertés individuelles et col-lectives dans le cadre de l'Etat n'est satisfaisante.........

........Une classe qui aspire au renversement non seulement des régimes autoritaires et corrompus mais aussi à la destruction de l'Etat, de tous les Etats, et, surtout, à la constitution révolu-tionnaire d'une société coopérative centralisée, sans classes, sans argent, sans exploitation et sans oppression...

......Plus que jamais, seule une politique rigoureusement antiétatique et défaitiste est à même de représenter l'intérêt immédiat et historique de la classe ouvrière.

Là-bas comme partout ailleurs.

Bratislava, Bruxelles, Londres, Paris, Prague"

(...... Pouze v na tomto poli může třídní boj v palbě boje pohltit a vyřešit nejrozsáhlejší touhy po svobodě občanské společnosti. Jedná se o jediný správný přístup, jenž dokáže vyznačit hranici s požadavky buržoazie na demokracii. Každá formalizace individuálních a kolektivních svobod v rámci státu je neuspokojující........

.........Třída, která míří ke svržení nejen autoritativních režimů, ale i k destrukcui státu, všech států, a hlavně k revolučnímu vytvoření družstevní centralizované společnosti bez společenských tříd, peněz, vykořisťování a útlaku......

...........Jedině striktně protistátní a defétistická politika je více, než kdy dříve, schopná reprezentovat aktuální i historické zájmy dělnické třídy. Tam, stejně jako všude jinde. Bratislava, Brusel, Londýn, Paříž, Praha)

 

 afa odkaz

 

 

Závěr

Myslím si, že kdyby někdo u nás pořádal rockový festival a zároveň si na něj pozval řečnit nějakého chlápka z Národního odporu, strhla by se kolem toho obrovská mela a Afáci by vyskakovali jako čertíci na pružince. Co říkáte? Také bych chtěl upozornit na to, že se vlastně jedná o to samé, jako kdybychom u nás na punk.cz nějakým bannerem propagovali třeba ten Národní odpor, nebo nějaké jiné národně socialistické stránky, které by ho měly ve svém jediném odkazu.

Co se týče mne, tak nevidím velký rozdíl mezi propagací komunismu, nebo národního socialismu (nacismu). Jedná se o dva levicově revoluční proudy směřující k totalitnímu typu společnosti bojující o stejného voliče, tedy o tzv. dělnickou třídu. Totalitu jsem si bohužel jako punker za komunismu už zažil a můžete mi věřit, že nebylo o co stát. Právě z těchto důvodů se nacházím na opačné straně barikády než revolucionáři z Antify, či Národního odporu, no a právě z těchto důvodů mě jejich bojůvky nechávají naprosto chladným. Ať se mezi sebou klidně umlátí.

 

 

AKTUALIZACE:

 

Lidé kolem Antify si patrně konečně uvědomili, s jakým svinstvem vlastně koketují, a provedli změny v programu May Day Festu. Zdá se, že s přednáškou nevystoupí ani mluvčí Komunistického hnutí (Mouvement Communiste), ani mluvčí organizace Kolektivně proti kapitálu. Považuji to za velmi rozumné rozhodnutí a o dalším vývoji událostí vás budu průběžně informovat.

mrtvola ©


28.4.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 58   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,9
normálka 2,9
 

Diskuse ke článku - Antifa, May Day Fest: Podněcování k nenávisti vůči skupině osob

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-58
Zorro
Zorro - 18.4.2011 22:43

Mix antifašismu, anarchismu a komunismu je vážně úsměvný, politologům se musí točit hlava smajlik - 14. Jinak, letos mě tam hodně lákala kapela Heaven shall burn, to je výborná německá záležitost, ale podporovat tyhle zvrácené ideje (byť jen účastí) se mi vážně nechce.

 
Karlos
Karlos - 18.4.2011 21:35

mrtvola ©: No tak to tedy upřímně nezávidímsmajlik - 2

 
mrtvola ©
mrtvola © - 18.4.2011 21:27

Karlos: to ne, hoblovali jsme cestu, na kterou se pak hodí nový koberec. No a posrala se mašina, co to všechno zamete a vyčistí. Tak jsme těch 300 metrů museli zamést a naházet do zdvihače (nebo jak se to jmenuje česky), ručně, než se jim podařilo sehnat zametačku od jiné firmy. Prostě klasický záhul :-))))

 
Karlos
Karlos - 18.4.2011 21:19

mrtvola ©: A copak v práci stavíte do tak pozdních hodin?

 
mrtvola ©
mrtvola © - 18.4.2011 21:16

Medvěd: to je divné, já souhlasím úplně se vším :-)))) Ale aspoň něco.

Tý vole, jsem úplně KO. Dohasil jsem o půl osmé večer z rachoty a asi to brzy zalomím.

 
Karlos
Karlos - 18.4.2011 20:54

Medvěd: Copak, jsi upustil od červené?smajlik - 10

 
Medvěd
Medvěd - 18.4.2011 20:47

Lord.Alex: Hm,na Andělu.Tam jsem se taky když jsem bydlel v Praze dost pohyboval..

mrtvola ©: S posledním odstavcem musím (a že se taky považuji za levicově smýšlejícího) souhlasit.Ta jejich komoušká propaganda už překročila všechny rámce...

 
Karlos
Karlos - 18.4.2011 20:35

Lord.Alex: Komu pořád ten "mekáč" předhazuješ? Každý, ať si žere, co chce...

 
mrtvola ©
mrtvola © - 18.4.2011 19:57

Sova: hmm, fakt nevím, jak bych to napsal diplomaticky, nebo co, ale právě pro takové lidi jako ty, co mají problémy s pochopením významu psaného slova, jsem zvýraznil určitá slovní spojení v překladu.

Docela by mne zajímalo, jak si představuješ bouřlivý oceán třídního boje, kterým zmizí všechny státy, tedy i ČR, nebo destrukci státu a revoluční vytvoření centralizované společnosti. Také by nebylo špatné, kdybys mi napsal, jak chápeš "třídní boj v palbě (ohni) boje".

Komunisté i anarchisté (ne všichni), samozřejmě mají za cíl během revoluční přeměny společnosti zlikvidovat společenskou třídu, která je podle nich vykořisťuje. No a přesně na to se vztahuje ten paragraf trestního zákona. Přečti si pomalu a v klidu, třeba i několikrát to, co jsem v zvýraznil v §198a, odstavci (1).

Všechno má své meze, bublalo to ve mně několik let, ale nechal jsem to být. Když ale vidím, jak komouši bez kapky studu začínají vylézat z děr a dokonce budou cpát ty své revoluční zvratky návštěvníkům rockového festivalu, který navíc pořádá organizace, jež se prý vymezuje proti všem totalitám, tak prostě pohár přetekl.

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 18.4.2011 19:47

Medvěd:naplňuje mi bříško, o to jediný mi jde. Pět hambáčů za kilo si ve stánku vedle nikde na Andělu enkoupim. Takže tak.

 
Monty
Monty - 18.4.2011 17:48

ale já tě stejně i přes to mám Alexi pořád rádsmajlik - 19smajlik - 8

 
Medvěd
Medvěd - 18.4.2011 17:47

Lord.Alex: Tak když tě to naplňuje - teď myslím ten mekáč...

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 18.4.2011 17:38

Ano Montíku hahaha, nic než směšný mi ti pánové nepřijdou. Ale klido si je podporuj vid, mě je to šumák:=) Jdu si lehnout, celej den sem budoval kapitalismus za prachy a obědval v mekáči, to dá jednomu zabrat...Jetšě, že máme ten komerční světsmajlik - 18

 
Medvěd
Medvěd - 18.4.2011 16:49

Sova: Tak především jím ležej v žaludku problémy jako kapitalismus atd....proto ty návštěvy těch maníků,co mají dorazit...Nadále,ikdyž jsem na první akci byl,tak po tom,co jsem si přečetl,kdo tam bude hovořit,tak už bych tam nešel.Proč taky ? Oni třeba ty kapitalisty nesnášej,bojujou nebo se serou do politiky,ale od knížete si penízky jako sponzorskej dar tehdá vzali... tak kde to jsme.

 
Monty
Monty - 18.4.2011 16:25

alexi? hahahasmajlik - 13

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 18.4.2011 16:15

Mrtvola výborně! Antifa hahaha

 
Sova
Sova - 18.4.2011 9:15

Mrtvola, píšeš totálne nezmysly. Myslím že vyhlásenie že treba zlikvidovať štát / štáty nepodnecuje vo svojom význame ku žiadnej nenávisti ak sa tým myslí štát ako inštitúcia. Myslíš že komunisti, alebo aj anarchisti majú vo svojom záujme likvidovať obyvatelov nejakého štátu ?

 
chrpa
chrpa - 17.4.2011 18:25

ba basmajlik - 1

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-58