VÍKENDOVÉ CYPOVINY: SRAČKY.....

ÚVAHA NA VÍKEND: SRAČKY.....

SRAČKY, SRAČKY A ZASE JENOM SRAČKY!!!

Původní záměr byl psát něco jiného, ale když jsem si šel dnes dopoledne pro lahvový, tak mě při cestě nasral náš komunistickej domovník. Remcal něco o tom, že jeho stará za mě už asi popátý vytírá chodbu a že ten sníh před bytovkou bych taky mohl jednou za čas vyhrnou a podobný kydy. No, měl jsem ho a stále ho mám na háku, však ono mu to neuškodí, stejně je v baráku prakticky k nepotřebě, páč když po něm někdo něco chce, tak řekne, at' si to uděláme sami a že ho to nezajímá. Tak jsem usoudil, že at' maká alespoň venku. Navíc pohyb na čerstvým  pražským vzduchu je zdravej a místo toho vysedávání u televize a čumění na stupidní seriály a reklamy (tomu to tématu se budu v tomhle článku věnovat), může udělat něco pro sebe. Fuck off, domovníku, makej nebo zakrníš !!! :-))))))

 

vkv

No, kašlu ale na toho šmejda a přejdu hned k tomu, co tím, co ted' napíšu, chci říci a co mě tak trochu i sere, že to tak je. Jako, asi jako každý z vás se občas taky koukám na televizi. A to jen převážně proto, že zrovna nemám co dělat, nebo že se mi zrovna nechce poslouchat nějaká muzika a nebo prostě proto, že je venku hnusně a nebo taky proto, že hospodu za ten týden mám okoukanou a podobný sračky, který stojej za tím, že v ten danej moment čumím na ty kundoviny co zrovna běžej :-) No a nestačím se divit, od rána do rána nám ve většině a na všech programech (a to i na Česté televizi) cpou jednu americkou sračku za druhou. A každá ta sračka má de - facto - úplně stejnej děj, no, tak je to normální ? Člověk, kterej na tyhle pořady plný zabíjení a jiného násilí čumí denodenně, musí být zákonitě za pár týdnů, či měsíců úplnej magor! I když, aby to zase nevypadalo, že jsem nějakej zaujatej proti USA, tak nesmím opomenou ty úžasný český seriály jak z lékařského prostředí, tak z naší honorace, které běží v hlavním vysílacím čase a kde nám neustále předhazují a myslím si, že i diktují, jak bysme to měli dělat a jak správně žít :-)  Do toho každou chvilku nějaká ta reklama na nějakej předraženej shit a jsme tak nějak u konce s tím, co se tam dá ještě vidět. No, vlastně ještě sem tam nějaký ty zprávy, kde převažuje samá vražda, politickej tunel a podobně. Načež na každým kanálu jsou ty informace úplně jiný, asi proto, aby si ten dotyčnej, co na to čumí, mohl vybrat, nebo já nevím :-) Ale abych to zase jenom nehanil. Dají se tam najít i světlé momenty, které i kolikrát dokáží člověka obohatit. Mám na mysli třeba různé pořady o vaření anebo pro děti, o muzice (ted' nemyslím tu Marešovu šaškárnu), o přírodě, nebo pořady o řešení nějakých sociálních problémů a v neposlední řadě sem tam nějakej ten sportovní přenos, kde je pokaždé ten děj alespoň chvilku jinej. Chtěl jsem do toho ještě zahrnou politické debaty, ale ve finále si říkám, že se na to vyseru, páč kdo nějakou někdy viděl, tak si dokáže utvořit obrázek a názor sám.

prasata

Tak tohle byl jen takový ve zkratce podaný průřez tím, co může divák konzumovat na naší obrazovce. Ale přejdu k jádru věci. A to k tomu, jak nás Systém touhle televizní "zábavou" a mainstreamem pomalu, ale jistě manipuluje a dostává nás tam, kde nás dávno už chtěl mít, tedy pod svá křídla a pod svou ochranou, kde nás lusknutím prstu v podobě další mediální masáže alá VKV (Velmi křehké vztahy) může kdykoliv manipulovat, tak jak se mu zlíbí!!! Dělá z nás jen obyčejné  konzumu vyhovující ovce, které se nějakou tou již výše zmíněnou sračkou nechají oblbnout a po shlédnutí ji popřípadě zakoupí (to by bylo ještě tak nějak dobrý...). Ale a co víc je horší, když ji tak vezmou za svou a v nejednom případě se jí řídí, což už je opravdu pěknej voser!!! Ted' mluvím právě o pořadu VKV. Většina těhlech pořadů, kde se honorace přetahuje o mamon, má akorád za následek to, že ty tupé ovce z řad televizních diváků tomu opět uvěří a budou se to snažit praktikovat v praxi, z čehož vyplyne následná nenávist. Do té doby normální a alespoň trochu reálně smýšlející rodina se začne chovat jako banda hyen a podobně!!! Netvrdím, že je to pravidlo! Jsou i mezi náma tací, co maj tohle všechno na háku, uvažujou podle sebe a nějaká ovlivnitelnost tímhle svinstvem je nesejme, za což  si při takové porci masáže, která se na ně hrne ze všech stran a v podstatě z každého místa, kde se vyskytují, zaslouží obdiv a uznání !

Za největší průser toho všeho považuji to, že nejvíce ovlivnitelné médii, reklamou a nebo další jinou formou neustále sílící komerce, které se nedá v dnešní době vyvarovat (a to si všichni přiznejme, že to tak je),  jsou děti! Potažmo budoucí generace, které mají po nás převzít symbolickou štafetu a pokračovat v našich stopách. Jenže, jak to asi bude za pár let vypadat, když jim Systém hned od jejich narození pere do palice všemožný sračky a hned od útlého věku si je pro budoucí společnost tvaruje k obrazu svému úplně stejným způsobem a takřka podle stejně nalajnované cesty jako jejich rodiče. Fůůůůůůůůůůj!!!!! A to je to, co se mně, a vím, že nejen mně, nelíbí. Tím, že jim bude od mala předhazováno ze všech stran, co mají dělat, co mají konzumovat a že jediná správná cesta je ta a ta a taky támhleta, to nebude dobrý. A v tomhle by měli mít hlavní slovo rodiče!!! Pokavad' ho nechají konzumovat všelijaké senzace, které nám jsou cpány horem dolem jako ty jediné a správné, a bez nichž se nedá žít, tak z něj dříve, či později udělají jednu z mnoha dalších oveček pro Systém. Mise splněna!!!

 

lb3Je to zkrátka dnešní trend a je to velice smutný, že naše a nejen naše většinová společnost se bezhlavě a troufnu si i řici, že kolikrát nevědomky, nechává manipulovat touhle sračkou. Proto si myslím, že není nad to, se nad tím zamyslet a uvědomit si, jestli to stojí za to, se bezhlavě zaprodat nějaký sračce. Anebo se jí minimálně nechávat ovlivňovat a kazit si tímto jak svůj život, tak a to hlavně, život svých potomků, kteří to tu po nás budou muset táhnout dál!!!!


Nevím, jestli tohle, co jsem napsal, patří přímo na tyto stránky, to už mi vlastně řeknete sami :-) Ale taky si myslím, že není na škodu si to přečíst a bud' mně to zkritizovat a nebo dál na toto téma rozvinout debatu.


Punk's not dead !!!


Medvěd

VÍKENDOVÉ CYPOVINY:


28.2.2009   Rubrika: Literární fabrika   |   Komentářů: 64   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,2
PUNK 1,2
 

Diskuse ke článku - VÍKENDOVÉ CYPOVINY: SRAČKY.....

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-64
Radovan
Radovan - 28.2.2009 17:10

Mr.Hyde: mam všechny 4 díly těch filmů-cajk!smajlik - 10

 
Radovan
Radovan - 28.2.2009 17:10

plusminus: bendera dabuje Stránský

 
Jarovít
Jarovít - 28.2.2009 15:44

jako je to pěknej hnus když media toli ovlivnují lidi .Je tam čím dál víc zabavy a čím dál min vzdělávacích pořadu.Je to proto že znás chtěj udělat debilní stádo ovcí co se dá lehce ovlivnit

 
Jarovít
Jarovít - 28.2.2009 15:36

Jako futurama 4 jako film už je a viděl sem ho je to super

 
Slina
Slina - 28.2.2009 14:30

bude futurama?? to je paraada:Dsmajlik - 10

 
Houda?
Houda? - 28.2.2009 13:57

Svata pravda televize ovlivnuje lidi, ty lidi co nemaj svuj vlastni nazor a nechaj sebou jen tak zametat. Clovek by se divil kolik takovejch lidi je! Ja na televizi nekoukam, leda tak mozna na Simpsny nebo kdyz obcas vysilaj Red Dwarf nebo nejakej zajimavej fotbal ci hokej kdyz se nedostanu na stadion. Jako je pravda, ze mi utikaj nejaky malickosti od ty doby co sem prestal sledovat zpravy v TV napr. sem prisel k doktorovi a cumim jako puk ze po me chce doktor 30Kc za prohlidku:-)))

 
joHyk
joHyk - 28.2.2009 11:51

nojo, pro lidi co na ně jebou je to fajn...jenže fakt někdy s otevřenou hubou čumim, jak dalece to některý (nejen) děti dokáže ovlivnit...smajlik - 9

 
plusminus
plusminus - 28.2.2009 11:48

zas ty srandovni reklamy sou fajn :) ale jinak mrdat na televizu se vubec nedivam, kdyz neco chcu tak si to stahnu a chuj s tym.
winďas: futurama ma bejt na prime,su zvedavej jak to nadabujou,hlavne na bendra smajlik - 10

 
joHyk
joHyk - 28.2.2009 11:40

jojo, ačkoliv je to tisíckrát opakovaný téma, nezbývá, než souhlasit...člověk když vidí ty sračky tak si řiká, kurva, vždyť tohle nemůže na nikoho fungovat...ale světe div se, ono jim to funguje smajlik - 20

 
23punky23
23punky23 - 28.2.2009 11:12

Más pravdu medvěde televize ovlivnuje jak svine a reklama jak by smed ale jak napsalSquat_the_world wsu je reklama jsme ovlivnení svetem .....smajlik - 1smajlik - 10

 
Squat_the_world
Squat_the_world - 28.2.2009 11:12

a taky jsem poslední dobou zjistil, že moje sny jsou často větší sada než jakejkoliv film nebo pořadsmajlik - 10

 
Radovan
Radovan - 28.2.2009 11:04

pokud už se vyskytne dlouhá chvíle kde jen tak mačkám programy-tak většinou nechávám volný klick na české televizy-když si mám vybrat tak tam se vyskytují věci které mě naproti od jiných komerčních stanic zajímají-jakožto válačné dokumenty, rychlý přehled ¨důležitých¨ zpráv, simpsni (ted snad i Futurama od jara-snad to klapne) a v pozdějších hodinách alternativní, nízkorozpočtové, méněznámé přesto oceněné triptychy až po hudební pořady-davno už nesnesu komerční stanice lde má furt někdo bouchačku u hlavy nebo nejaké trapné seriály-ale je potřeba pochopit že tohle je byznys oni musí taky z nečeho žít taxe řidíme podle západních mocností-výrobci a prodejci důležitých zbytečností přijdou s big brotherem nebo nějákou další telenovelou-a prostě ti duchoidci na to čumí tak co mají dělat že-ja těm děvkam nic nedaruju jak je reklama okamžitě přepínam nabo vypínam TV-ale ja si spíš pouštím nějáké dobré DVDčka,vždycky se vypálím jak paprika a skenuju husté filmy-ujíždím si na postapokalyptických či cyber punkových filmech až po sci-fi takže šilený max-resident evil-faunuv labyrinth-vetřelci apodobné věci u mě mají stále zelenou:)smajlik - 15 třeba ted studuju old skull filmy Hičkoka-to sou taky pekla-ale pokud se mam vratit k TV tak bych uvítal zas konečně Colomba toho mam radsmajlik - 1

 
Squat_the_world
Squat_the_world - 28.2.2009 9:54

Já televizi nemám a naprosto mi to vyhovuje:) Jo jestli jednou budu mít děcka, tak si ji třeba pořídim, to není špatněj nápad:)) Ale když se někdy dostanu domů, kde televize je, tak na tý dvojce si myslim docela dá občas něco zajímavýho vybrat:))

Lord.Alex: zkus si někdy stoupnout doprostřed průměrného českého náměstí, či ulice a spočítej, kolik reklam uvidíš:))) možná by ses divil, jaký viv má reklama na tvojí psychiku a jak se ti všechny ty sračky ukládají v podvědomí. ve městě v podstatě ani nemůžeš ani jít na žádné místo, kde by nějaká reklama nebyla:DD teď už máme i reklamy na domech, v MHD, chodí nám na mobil, dobývají se nám do schránek a do dveří, jezdí po ulicích...pořád trvdíš, že na tomhle blázinci není nic špatnýho?smajlik - 1

 
Slina
Slina - 28.2.2009 9:51

nesnasim televizi, boli me z ni hlava..

ja se jkazila dycky jenom discovery, ale ted se to seklo na nove, tk maximalne koreni, nebo nakej film dyz by byl..smajlik - 1

 
Hiro
Hiro - 28.2.2009 9:42

Naprostej souhlas furt tam dávaj samí sračky nejhorší sou ty reklamy na půjčky to by měly zakázat.smajlik - 20 Ve zprávách furt samí negativní reportáže který člověku akorát zkazej náladu. Já osobně na bednu skoro nekoukám ale když tam běží nějákej dobrej film nebo dokument tak se rád kouknusmajlik - 10

 
Medvěd
Medvěd - 28.2.2009 9:38

...a samozhřejmě muzika Die Toten Hosen,ta nemá chybu,alespoň pro mne....

 
Medvěd
Medvěd - 28.2.2009 9:35

Lord.Alex: Pokavad' ta reklama není vyloženě vlezlá a je tak nějak "normální",tím myslím,že tim tam mermomocí necpou,že dyž si to nekoupíš,tak jseš v hajzlu a podobně,však asi chápeš jak to myslím :-) Tak ještě jakš takš,ale ikdyž taky to není on :-)

Ten koncert je perfektní ! Nejlepší je jak Campino vyleze až úplně na střechu a huláká tam :-)) A taky hlavně ten kotel pod podiem.Dobrý maso,světlice,vlajky atd...

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 28.2.2009 9:25

Medvěd:ten koncert Hosen z Rock am Ring byl vynikající!!!! koukám an něj často, parádička což?
Jinak rozdíl mezi pozérem co nadává na vše a má se jak prase v žitě přitom a reklamou na výrobek co ti poslouží k nečemu nevidim a když, tka reklama je lepší:-) navíc na reklamě neni nic špatnýho přece ne?

 
Medvěd
Medvěd - 28.2.2009 9:11

mrtvola: Já na televizi prakticky nekoukám.Když už,tak třeba na Noc s Andělem a to taky jen když tam měl nějakou zajímavou kapelu a nebo hosta,občas jsem si i z toho něco nahrál,třeba celej koncert Die Toten hosen.A nebo ještě čt bigbít a Hlavně pořad Ladí neladí. Jinak hlavně rádio a to Radio 1,pamatuji si,že tuším v pondělí tam byl pořad Rockový šlahoun,kde si pozvali třeba kapely jako ZNC,Plexis,VZ a i myslím,že Našrot a samozhřejmě plno dalších,,,to bylo taky dobrý.Dnes třeba poslouchám radio Beat,tam i někdy zajímavě hrajou .-)

Když už se pak udělá hezky,tak jsem věčně někde venku.Ted' co jsem v Praze,tak to trošku flákám,ale jak říkám.Až bude trolu líp,tak se doma budu vyskytovat jen sporadicky...

Lord.Alex: když to nevidíš,tak se nad tím zkus zamyslet.Radši budu poslouchat na koncertě The Exploited Wattieho,jak vše fuckuje,než koukat na nějakou reklamu a nějakou píču v ní,co meje hajzl a podobně a cpe mi,že ten přípravek to uklidí za mně :-) Fakt se mi ten Wattie jeví jako lepší varianta :-))))

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 28.2.2009 7:18

chybi omluvte, ted jsem prisel od Sudu:-)

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-64