VÍKENDOVÉ CYPOVINY: SRAČKY.....

ÚVAHA NA VÍKEND: SRAČKY.....

SRAČKY, SRAČKY A ZASE JENOM SRAČKY!!!

Původní záměr byl psát něco jiného, ale když jsem si šel dnes dopoledne pro lahvový, tak mě při cestě nasral náš komunistickej domovník. Remcal něco o tom, že jeho stará za mě už asi popátý vytírá chodbu a že ten sníh před bytovkou bych taky mohl jednou za čas vyhrnou a podobný kydy. No, měl jsem ho a stále ho mám na háku, však ono mu to neuškodí, stejně je v baráku prakticky k nepotřebě, páč když po něm někdo něco chce, tak řekne, at' si to uděláme sami a že ho to nezajímá. Tak jsem usoudil, že at' maká alespoň venku. Navíc pohyb na čerstvým  pražským vzduchu je zdravej a místo toho vysedávání u televize a čumění na stupidní seriály a reklamy (tomu to tématu se budu v tomhle článku věnovat), může udělat něco pro sebe. Fuck off, domovníku, makej nebo zakrníš !!! :-))))))

 

vkv

No, kašlu ale na toho šmejda a přejdu hned k tomu, co tím, co ted' napíšu, chci říci a co mě tak trochu i sere, že to tak je. Jako, asi jako každý z vás se občas taky koukám na televizi. A to jen převážně proto, že zrovna nemám co dělat, nebo že se mi zrovna nechce poslouchat nějaká muzika a nebo prostě proto, že je venku hnusně a nebo taky proto, že hospodu za ten týden mám okoukanou a podobný sračky, který stojej za tím, že v ten danej moment čumím na ty kundoviny co zrovna běžej :-) No a nestačím se divit, od rána do rána nám ve většině a na všech programech (a to i na Česté televizi) cpou jednu americkou sračku za druhou. A každá ta sračka má de - facto - úplně stejnej děj, no, tak je to normální ? Člověk, kterej na tyhle pořady plný zabíjení a jiného násilí čumí denodenně, musí být zákonitě za pár týdnů, či měsíců úplnej magor! I když, aby to zase nevypadalo, že jsem nějakej zaujatej proti USA, tak nesmím opomenou ty úžasný český seriály jak z lékařského prostředí, tak z naší honorace, které běží v hlavním vysílacím čase a kde nám neustále předhazují a myslím si, že i diktují, jak bysme to měli dělat a jak správně žít :-)  Do toho každou chvilku nějaká ta reklama na nějakej předraženej shit a jsme tak nějak u konce s tím, co se tam dá ještě vidět. No, vlastně ještě sem tam nějaký ty zprávy, kde převažuje samá vražda, politickej tunel a podobně. Načež na každým kanálu jsou ty informace úplně jiný, asi proto, aby si ten dotyčnej, co na to čumí, mohl vybrat, nebo já nevím :-) Ale abych to zase jenom nehanil. Dají se tam najít i světlé momenty, které i kolikrát dokáží člověka obohatit. Mám na mysli třeba různé pořady o vaření anebo pro děti, o muzice (ted' nemyslím tu Marešovu šaškárnu), o přírodě, nebo pořady o řešení nějakých sociálních problémů a v neposlední řadě sem tam nějakej ten sportovní přenos, kde je pokaždé ten děj alespoň chvilku jinej. Chtěl jsem do toho ještě zahrnou politické debaty, ale ve finále si říkám, že se na to vyseru, páč kdo nějakou někdy viděl, tak si dokáže utvořit obrázek a názor sám.

prasata

Tak tohle byl jen takový ve zkratce podaný průřez tím, co může divák konzumovat na naší obrazovce. Ale přejdu k jádru věci. A to k tomu, jak nás Systém touhle televizní "zábavou" a mainstreamem pomalu, ale jistě manipuluje a dostává nás tam, kde nás dávno už chtěl mít, tedy pod svá křídla a pod svou ochranou, kde nás lusknutím prstu v podobě další mediální masáže alá VKV (Velmi křehké vztahy) může kdykoliv manipulovat, tak jak se mu zlíbí!!! Dělá z nás jen obyčejné  konzumu vyhovující ovce, které se nějakou tou již výše zmíněnou sračkou nechají oblbnout a po shlédnutí ji popřípadě zakoupí (to by bylo ještě tak nějak dobrý...). Ale a co víc je horší, když ji tak vezmou za svou a v nejednom případě se jí řídí, což už je opravdu pěknej voser!!! Ted' mluvím právě o pořadu VKV. Většina těhlech pořadů, kde se honorace přetahuje o mamon, má akorád za následek to, že ty tupé ovce z řad televizních diváků tomu opět uvěří a budou se to snažit praktikovat v praxi, z čehož vyplyne následná nenávist. Do té doby normální a alespoň trochu reálně smýšlející rodina se začne chovat jako banda hyen a podobně!!! Netvrdím, že je to pravidlo! Jsou i mezi náma tací, co maj tohle všechno na háku, uvažujou podle sebe a nějaká ovlivnitelnost tímhle svinstvem je nesejme, za což  si při takové porci masáže, která se na ně hrne ze všech stran a v podstatě z každého místa, kde se vyskytují, zaslouží obdiv a uznání !

Za největší průser toho všeho považuji to, že nejvíce ovlivnitelné médii, reklamou a nebo další jinou formou neustále sílící komerce, které se nedá v dnešní době vyvarovat (a to si všichni přiznejme, že to tak je),  jsou děti! Potažmo budoucí generace, které mají po nás převzít symbolickou štafetu a pokračovat v našich stopách. Jenže, jak to asi bude za pár let vypadat, když jim Systém hned od jejich narození pere do palice všemožný sračky a hned od útlého věku si je pro budoucí společnost tvaruje k obrazu svému úplně stejným způsobem a takřka podle stejně nalajnované cesty jako jejich rodiče. Fůůůůůůůůůůj!!!!! A to je to, co se mně, a vím, že nejen mně, nelíbí. Tím, že jim bude od mala předhazováno ze všech stran, co mají dělat, co mají konzumovat a že jediná správná cesta je ta a ta a taky támhleta, to nebude dobrý. A v tomhle by měli mít hlavní slovo rodiče!!! Pokavad' ho nechají konzumovat všelijaké senzace, které nám jsou cpány horem dolem jako ty jediné a správné, a bez nichž se nedá žít, tak z něj dříve, či později udělají jednu z mnoha dalších oveček pro Systém. Mise splněna!!!

 

lb3Je to zkrátka dnešní trend a je to velice smutný, že naše a nejen naše většinová společnost se bezhlavě a troufnu si i řici, že kolikrát nevědomky, nechává manipulovat touhle sračkou. Proto si myslím, že není nad to, se nad tím zamyslet a uvědomit si, jestli to stojí za to, se bezhlavě zaprodat nějaký sračce. Anebo se jí minimálně nechávat ovlivňovat a kazit si tímto jak svůj život, tak a to hlavně, život svých potomků, kteří to tu po nás budou muset táhnout dál!!!!


Nevím, jestli tohle, co jsem napsal, patří přímo na tyto stránky, to už mi vlastně řeknete sami :-) Ale taky si myslím, že není na škodu si to přečíst a bud' mně to zkritizovat a nebo dál na toto téma rozvinout debatu.


Punk's not dead !!!


Medvěd

VÍKENDOVÉ CYPOVINY:


28.2.2009   Rubrika: Literární fabrika   |   Komentářů: 64   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,2
PUNK 1,2
 

Diskuse ke článku - VÍKENDOVÉ CYPOVINY: SRAČKY.....

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-64
Lord.Alex
Lord.Alex - 28.2.2009 7:17

hmmm, zato radikální , tzv.radikální punkový kapely ala exploite dti necpou "jak bys měl žít" a necpou ti dokola furt ty samí sračky jak ty seriály...ale to je asi v pohodě...
Rozdíl mezi televizní masáží jak jí nazývá autor a masáží z úst punkovejch zpěváků co buzerujou na všechno kelm opravdu nevidim.....
Za další, ovlivnit se dá jen ten, kdo nepřemejšlí.
Za další, všechno má původ, milipon reklam a seriály chtlavé jsou aby se lidi dívali, následně aby měla tv prachy atd.logickej vývoj a SPARVNEJ vyvoj.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 28.2.2009 1:08

Televizi jsem dlouho neměl, poslouchal jsem muziku z hifárny, zprávy z rádia, četl jsem hromady knih a propadl jsem netu.

Pak ale přišly děcka a televize se stala poznanou nutností, jak říkají marxisté o svobodě (šlohli to od Spinozy).

Však uvidíš, Medvěde, v momentě, kdy po husté spářce tvé budoucí děti v sedm ráno naskáčou k televizi a nechají tě chrápat v brlohu, tak to oceníš. ještě si na mě jednou vzpomeneš, nech čagan viset ;-)

 
NYR
NYR - 28.2.2009 0:48

Děti čumí stejně jenom na Jetix, kde cpou jak nějaký holce roste rybí vocas, chlapa, který místo normálního chození skáče salta, kluka, krerý jenom žere.... Já teda nevím, ale z tohodle si dítě asi moc nevezme a když, tak nějakou debilitu...smajlik - 11

 
mrtvola ©
mrtvola © - 28.2.2009 0:32

Horečka sobotní noci & sex, drogy a rokenrol & bezdomovci a celebrity & pindy o ničem a o všem možném & hluboké filozofické eseje, politická ekonomie & geopolitika, tedy, ty vole, víkendová příloha webu punk.cz.

Dobrodošli na zapadni Balkan ;-)))))

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-64