CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

AB-Normál - Street Kids

Přední strana alba

Především chci poděkovat Spáčovi za zaslání jejich CD. Obal na mě vybafl celkem originálním chaotickým vzhledem, hned mi došlo, že se bude jednat o rychlejší punk. Nedočkavě jsem vložil cedlo do mechaniky a pustil se do poslechu.

První skladba nazvaná Dirty Love Song (špinavě zamilovaná písnička) mě zaujala velice dobrou melodií. Text Spáča věnoval jeho dívce (mě neznámé). Asi jí má hodně rád, text je docela zajímavej, tak vám ho sem přidávám:a Ty moje problémy nikoho nezajímaj
a proč by taky měly vždyť nikomu nic neříkaj
co je komu do mě a co je mě do vás
já ti říkám Ich Liebe Dich a ty se ptáš WAS?
ref.:
Neboj se a přijď blíž.. já ti neublížim..tobě neublížim
já vím jsem ti na obtíž.. si tě nezasloužim..tebe nezasloužim

Někde uvnitř mě je malinkej panáček
a ve svých malích dlaních skrývá mou naději
naději v lásku a naději v TEBE
co opravdu cítím ukrývá v sebe

For your beautiful i give all my life
i give my all things i want you as my wife


Druhá skladba Vodník mě sice moc nezaujala, ale text je vcelku jasnej: Pankáče jen tak někdo nepochopí, jsme svobodní, jsme svý, jsme přece jen vypatlanci co umí jen chlastat ;)

Třetí skladba Odpadky, o čem asi tak může pojednávat :-) Rytmus na jedničku, text by mohl být trošku promakanější. Ale na poslech dobrý.

Ve čtvrtý skladbě Cokoliv uchoval spáča vzpomínky na vysokou, kde mu dva lidi hodně ublížili. První je jeho kamarád, kterej ho připravil o dost velkou sumu peněz. A druhá osoba byla jeho slečna, která ho zradila... Z textu tyhle okolnosti ale moc poznat nejsou.

A je tu pátej song Street Kids. Klasická tématika, nesnášíme nácky a nechcem aby je někdo spojoval se skinheads či S.H.A.R.P.s (skinheadi proti rasovým předsudkům).. Náckové, největší slaboši a zbabělci v tomhle národě. Když jich potkáte na ulici 6 tak jsou to největší hrdinové, ale jak potkáte jednoho nepodívá se vám ani do očí. Hlásit se k hitlerovy (malé písmeno schválně..) a pak křičet čechy čechům? heh, kdyby hitler vyhrál válku tak první co udělá vyhladí čechy... no nic, prostě vymletý hlavy co si dokazujou sílu na bezbranejch lidech.

Šestá skladba Pan Mrkvička - moc sem jí nepochopil, takže dál :-)

Sedmej song Vláda, jak jinak než Fuck off Fuck off vláda! Tahle písnička se mi líbí, text je vystihující a melodie perfektní. Pro zájemce ho sem vkládám:

Každej den to vidíš v novinách nebo ve zprávách
každej den slyšíš co zase posrali.
vyžraní politici jak dávaj dohromady koalici
fuck off
každej den nový částky ve státním dluhu narůstaj
a nic se neděje jen platy sviním vyrůstaj
a když se to posere tak je na čas zamrazej
svině
REF.:Fuck off, Fuck off, ústava
svině, sviním
Fuck off, fuck off, nadvláda
politicky, vidím

Fuck,off, fuck off, socani
pojeb zvanej Paroubek
Fuck,off, fuck off, vláda
strana, strádá

David Rath se s nemocnejma nechce srát
a pomalí soudy co šijou samý boudy
jak s náma vyjebat
tak to v takovým státě to nechci žít
ale je to domov i když totálně zkurvenej prolhanej
je to domov

Další skladba Hippík mě trošku sklamala. V dnešní době vidět hipíka na ulici je hodně velká rarita a nikdy se k vám nechová špatně, naopak je kamarádskej a vždycky milej. Tyhle lidi už nemaj nic společnýho s hippies v šedesátých letech, což byly feťáci. Dnešní hipíci se spíš stáhli do ústraní na farmy kde jsou autonomní... A tyhle lidi mam rád. Proto nevidím žádnej důvod k nenávisti knim. Punk nevznikl proti hippies, vznikl dřív než oni a hudba hippies byla jednou odnoží tehdejšího punku v americe.

 

Další skladby Hrnek a Lituju! mě moc nezaujaly, tak k nim nic neuvádím :-)

Myslím, že o kapele AB-Normál ještě hodně uslyšíme, ovšem maj pořád na čem pracovat, promakat hudbu a texty. Toť vše k recenzi.

 

 

Lukáš 'špína'


16.8.2006   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 99   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,8
jde to 1,8

Ke stažení:

 

Diskuse ke článku - AB-Normál - Street Kids

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-99
Anonym
Anonym - 20.8.2006 19:28

Ne, já to myslel jako že je těžký pro mě hodnotit tu recenzi i kapelu samotnou - já je neznám a z těch krátkých ukázek se moc nedozvím. Takže nemůžu posoudit jestli bych se s recenzentem shodnul. Navíc jsem uplně jinej anonym (BobyK) - taky tady nemůžu najít chlívek kam napsat nick smajlik - 1

 
špína
špína - 20.8.2006 19:20

Ukázky budu odteď dělat 30 sekundový.. co se týče punku a hippies - někdo je nesnášel a někomu nevadili.. Každej na to máme svuj vlastní názor a je blbost se kvůli tomu hádat nemyslíte?

 
Anonym
Anonym - 20.8.2006 19:19

Magor jenže já a ani recenzent nemáme pouze ukázky,ale celá ale a z toho se už dá něco hodnotitsmajlik - 1

 
Anonym
Anonym - 20.8.2006 18:44

Zdarec,
je těžký hodnotit recenzi i samotnou nahrávku když ty ukázky jsou tak strašně krátký. Než se to rozjede tak už je konec.
A hypíci sou v klidu - dyt se do nikoho neserou...

 
Anonym
Anonym - 20.8.2006 17:39

hmm nevim nevim ale v 70.letech bylo plno punkovych kapel proti hippies - nesnaseli je a chteli byt odlisni mj i sex pistols

 
Anonym
Anonym - 20.8.2006 16:47

magor: no problém je, že punkáči nevznikly z hippies ale před hippies, souhlasim s autorem recenze! Pokud někdo rád zkoumá historii tak první kdo zahrál punkový tóny nebyli Sex Pistols v británii.. ale například pretty things nebo the who, což jsou kapely o kterých se nikde nedočtete takzvaní mods - proletářská revoluční mládež v americe. Díky nim pak vznikla hudba hippies - psychedellikt. Žijete v mylných představách že punk vznik proti hipíkům, velký hovno kokoti

 
Anonym
Anonym - 20.8.2006 15:31

a ještě něco .... magore... nevidím důvod proč by si zrovna tohle měli vymýšlet....

 
Anonym
Anonym - 20.8.2006 15:31

Nic ve zlým MAGORE , ale ikdyž se to nezdá Spáča už má po vysoký... a není mu "ztěží devatenáct" ale 21 smajlik - 10 .. malej detail... asi je neznáš tak jak si myslíš ...

 
Anonym
Anonym - 20.8.2006 7:07

MAGOR(jesm já ale nevím nenašel sem místo na nick)-Základní problém v té písničce(Hippie) je ten že Pavlík(autor textu)neví kdo sou hippi.Já sem se s ním o tom bavil docela dávno a jeho představa je kapku zmílená.Myslí že Hippi jsou ti sfetlí týpci co se válí na nádrží což sice pravda může být,ale mezi nima sou i jiní jako pukáči,technaři nebo jenom někdo kdo nemá žádny takovi názory,prostě normální običejnej člověk.
Ale je blbost jak tu někdo psal že Hippi jsou odnož pukáču...to bylo púrávě naopak z Hippi se staly punkáči...jelikož Hippi jsou 60. a 70.léta a až potom koncem 70.let vznikl Punk...
A k recenzi.Je kvalitní ale mohlo by tam být něco ohedně kvalit nahrávky jako že třeba na tomhle albu je absolutně utopenej zpěv a že jediný co de dobře slyšet je kytara a občas bycí ale dost špatně...no ale to jenom tak naokraj...
Další připomínka spáča těžko mohl uchovat vzpomínky na vysokou když je mu
z těží 19smajlik - 1 ale jinak ok....

 
Anonym
Anonym - 20.8.2006 2:02

Hele, sorry, ale to s těma hippíkama je úplná sračka...to si dost přestřelil

 
Anonym
Anonym - 19.8.2006 18:48

hipís vonísmajlik - 8

 
Anonym
Anonym - 19.8.2006 14:12

Hudba hippies byla odnozi tehdejsiho punku v americe???!!!! Hahaha, to je moje nova oblibena veta smajlik - 18

 
Anonym
Anonym - 18.8.2006 17:19

To víš jak že nic nedělá? A když to napsal tak to musí vědět, ne? A psal že jsou přitahováni k pravici, ne že jsou pravičáci. Poslechněte si třeba texty k songu Hipík, komu vadí hipíci? A proč? Protože fetovali? Tak ať, může to bejt jedno. Kdo je proti drogám? A tvrdě? Ano, pánové nácíčci. Sid Vicious taky fetoval tak co?

 
špína
špína - 18.8.2006 15:33

Jo no, recenze stojí za hovno, taky je to moje první smajlik - 23
pokud si poslechnete skladbu Street Kids, uvidíte, že ab-normál pravičáci rozhodně nejsou.. Označit někoho pravičákem je hodně silný kafe nemyslíš anonyme?

 
Anonym
Anonym - 18.8.2006 15:28

heh tak ten příspěvek podemnou mě pobavil smajlik - 1 ab-normál a pravičáci - podle čeho soudíš? recenze sice nic moc, ale lepší něco napsat než sedět doma na prdeli, nic nedělat a kritizovat ostatní.

 
Anonym
Anonym - 18.8.2006 15:07

Ten kdo psal tu recenzi asi neví, že si ab jen na něco hrají. Takový sr..ky by snad vypadly i z malýho dítěte ve školce. A samotní členové jsou asi trošku přitahováni k pravici než k opravdové anarchii, ani nechápou podstatu punku.... Je to prostě out

 
Anonym
Anonym - 18.8.2006 14:16

recenze zas tak strašná neni, ale album smajlik - 10smajlik - 10

 
Anonym
Anonym - 18.8.2006 13:46

je to super skupina ze super pisnickamasmajlik - 14smajlik - 14smajlik - 3

 
Anonym
Anonym - 18.8.2006 11:49

smajlik - 6recenze!!smajlik - 6

smajlik - 5ALBUMsmajlik - 5

smajlik - 8smajlik - 17

smajlik - 21

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-99