Rozhovor s Pípou:=)

Rozhovor s Pípou:=) 

Ahoj Pípo! Když sme se spolu viděli naposledy, bubnovals s Totáčema, ted máš prý nějaké Dilemma…:=) Prozraď našim čtenářům více o tomto svém Dilemmatu..

Čau kámo, myslim, že už jsme na sebe narazili i za Dilemmatickýho stavu – tušim to bylo na oslavě TN 20 v Abatonu, ale budiž ti paměť lehká – taky mám s postupem času výpadky. Ale jestli jsem viděl tvýho dvojníka, tak se jen modlim aby to taky nebyl Slávista ;-). S Dilemma je to snadný – hrát a mít kapelu je pro mě zatím životní nutnost, takže máme s Pavlosem a Sáďou Dilemma in Cinema.

Dilemma in Cinema funguje jako regulérni kapela, máte vydané CD, jaké jsou tedy plány dále? Umim si představit, že díky extrémní vytíženosti Pavla je koncertování dosti obtížné co se hlavně termínů týče…

No myslim, že regulérní kapela by měla víc hrát naživo, ale karty jsou rozdaný, takže to beru jak to je. Prostě netlačíme na pilu a necháváme koncertování volnej průběh. TN má kalendář plnej měsíce dopředu, takže se orientujem podle toho a volný termíny využijem jak to jde. Plány jsou takový, že jsme hlavně rádi že se nám Sáďa vcelku schopně adaptoval po svým úrazu na levý ruce. Chceme hlavně zkoušet, aby se ze Sádi vyklubal tříprstej Flea ;-). Takže zkoušíme a děláme nový songy, jelikož nápadů máme na rozdávání. Jo a Pavlos pořád něco básní o klipu k songu Jedu, takže aktivita a plány nám nechybí i když koncertujem málo.

Nepadla možnost být jakousi dvorní předkapelou Totáčů spolu s Deratizéry?

Ani ne. Řek bych že Totální koncertní strategie se přizpůsobuje přirozený potřebě posunout se dál, což bylo i za mýho působení, je teď a bude i zejtra. Proto jeden rok fungujou hlavně s Doktorem PP, potom si střihnou šňůru s Konfliktama, nebo doprovázej Alkehol. K tomu je ještě potřeba hrát v létě na fesťácích, taky podpořit novou desku a ukázat se jako samostatná kapela po boku spřízněných RZM, Covers for Lovers, nebo regionálních kapel na bázi výměnných pobytů. DIC se do toho modelu netlačí, ale společné koncerty tam logicky jsou, jinak by se musel Pavel naklonovat. Už sem párkrát zmínil Totální nasazení a tak se tě prostě nemůžu nezeptat ani já na to, na co se ptalo jistě spoustu lidí přede mnou, ale dost možná nikdy ne veřejně….

Proč jsi tehdy tak náhle odešel, co se doopravdy stalo? Máš možnost se vyjádřit..

Díky za možnost ;-). Nevěřim tomu, že se to veřejně neřešilo…známe současný možnosti sdílení informací, takže nějaká oficiální verze určitě byla, ne? Ta moje je, že jsme si v daný sestavě přestali vyhovovat. Každýmu na tom druhým něco vadilo a společnej zájem, tedy kapela už nebyl dost silnej na to, aby se to dalo snášet a aby to fungovalo, tak jsem to skončil. Abych tady vyklopil co mi na druhejch vadilo není fér a ani by to nebylo autentický, protože připravený interview nedává druhý straně možnost hned reagovat. „Náhle odešel“ tudíž není asi přesný. Ani Mubarak neodešel náhle ale mělo to svůj průběh ;-)

Spolu s tebou prakticky odešel tehdy i kytarista Šukec, s ním žádná spolupráce plánovana nebyla?

;-) Šukec? No, trochu jsme o tom kecali, ale nakonec to asi nedopadlo kvůli mý opatrnosti. Řek sem si, že pro začátek míň lidí bude znamenat větší jistotu porozumění. Ale společnej odchod je taky asi dost silný slovo. Nechal toho pokud si pamatuju asi měsíc po mě a jenom on ví, jak moc ho ovlivnilo moje goodbye TN…

Nechybí ti ted s odstupem času koncertování? Přece jen, osmnáct let si byl zvyklý na jiný život, podle mě je to docela změna najednou utnout ten zaběhnutej rytmus…

Právě teď když si povídáme tak ne, protože na to nemyslim. Většinou to chce nějakej spouštěcí mechanismus, jakože se ocitneš na nějakým fajn koncertě a řekneš si, ku..a, já bych si to taky dal….! Rozhodně se nehodlám utápět v žalu nad svým neštěstím (který ani neni neštěstím) a dělám to co uznám právě za vhodný. Začátek mi pomoh překlenout Pavel tím, že mi dal naději na Dilemma a za to mu děkuju.

Jak trávíš čas o víkendech ted?

Tak jak jsem ho trávil i dřív, akorát, že jsem na to teď víc vyspalej ;-). Takže moje děcka a Péťa si mě užijou víc, teda aspoň to tak vidim já :-/. A taky moje bubny si mě užijou víc – každou neděli si před obědem zvyšuju apetit ve zkušebně.

Vratme se zpátky k Dilemmě, předpokládám, žes dvorní textař, nebo se pletu?

Pleteš se částečně. Song Mike je můj jen z 1/3. Takže kompletní textovou produkci mám na svědomí z 98%, včetně novejch věcí ;-)

Použils některé materiály z minula, nebo se jedná o nové písničky? Z čeho vůbec čerpáš inspiraci?

Všechno jsou to nové nápady. Pokud z něčeho čerpám, tak mě napadá asi jedinej zdroj - moje hlava, sorry ;-). Bohužel mi nedá pokoj a pořád mi vnucuje, abych čmáral blbiny na papír a dával je Pavlovi na melodii. Hlava si sama řekne, jestli se bude psát historka o frustrovaným Erikovi, nebo o ucpaný D jedničce, nebo óda na cyklistiku, já jí k tomu pouze pomáham všemi (i) legálními prostředky, že? ;-)

V kapele spolu s Pavlem působíte vzhledem k mladému basákovi jako „profesoři“ punkrocku, alespon se to může zdát. Jak tohle spojení funguje? Dneska možná je ten punkrock pro začínající kapely někde jinde, než pro vás zkušené harcovníky. Nepřijde občas i názorový střet na muziku co a jak by se mělo hrát?

Musim říct, že já se Sáďou sdílíme na prvních místech žebříčku podobný kapely a s Pavlem už to máme dávno jasný. Taky všichni sdílíme podobnej názor, že nás baví hrát spolu. Sáďa sice je v některejch ohledech introvert, ale jsem si skoro jistej, že by nás vyfakoval, kdybychom ho nutili hrát něco v rozporu s jeho vkusem. Někdy mu Pavel radí, co by se dalo zahrát jinak, ale je to daný jeho zkušeností a Sáďa to bere. Nemáme hudební hranice omezený na jeden styl a v tom se shodujeme a to je doufám taky poznat na výsledku.

Když už sem zmínil starší dobu, jak se podle tebe změnilo klima v hudebnim světě ve Slaném a okolí? Pozoruješ nějakou změnu, vývoj? K lepšímu, k horšímu?

Jasně že k lepšímu, když DIC vznikla a funguje, ne? ;-) Slaný beru jako docela zajímavou ukázku regionálního hudebního hnízdiště. Jsou tady zavedené značky typu TN, které místní scénu táhnou, inspirují (podle některých jazyků degradují), ale taky bourají hranice lokálně úspěšné kapely. Potom jsou tady další stylově nevymezené stálice typu Kujooni, tradiční punk matadoři typu SNAD, Falešný obvinění, Vnitřní faktor a řada dalších. Mě za poslední rok nejvíc oslovili reggae junioři Rastafidli. Opravdu pohodová progresivní muzika, nejlepší důkaz toho, že hudební podhoubí na Slánsku funguje a vyvíjí se – což je fajn zpráva.

Kdybys dostal nabídku hrát s nějakou profláklou kapelou opět těch 80-100 koncertů ročně, přijal bys to?

Teda, otázky začínaj houstnout ;-). V současný době jsem i citově dost vázanej na svou práci, kterou nechci flákat. 100 show za rok zákonitě ovlivní tvou výkonnost i během týdne, pokud to má za něco stát – prostě rock´n´roll si žádá oběti. Nabídka, o který mluvíš nepadá s nebe. Většinou se se svou kapelou k těm 100 koncertům ročně propracováváš roky (a pak skončíš ;-) ) a nebo musí být nějakej extra důvod, aby tě už zavedená kapela chtěla a ty jsi chtěl tu kapelu. Takovej důvod je pro mě z kategorie sci-fi ;-) Ale i sci-fi se občas zrealizuje.

Ještě mě napadá, tim, že máš ted více času muziku „jen“ poslouchat, je nějaká kapelka co tě zaujala v poslední době? Nějaká třeba novinka, či někdo, koho jsi slyšel hrát dříve a nezaujal tě a ted už ano?

Tak novinky to ani tak nejsou. Kromě už Zmíněných „noviců“ Rastafidli si poslechnu starý dobrý SOAD, NOFX, Irie revoltés, Billy Talent, Foo Fighters, Pipes an Pints, V.T.Marvin, Horkýže, Iné Kafe, Il Niňo, Blink 182. Taky se vracim k Metallice, Machine Head  nebo Bad Religion.

Vim o tobě, že hodně cestuješ, momentálně jsi se vrátil z Japonska např, sháníš si na cestách muziku „místních domorodců: ? případně doporuč něco!

Asi tě zklamu – setkal jsem se jenom s „moderním“ Japonským pop-punkem v televizi, ani si nevzpomenu na název, takže nic co bych si měl pamatovat. Co bych chtěl vidět jsou Yamato ansamble.

A co nějaká peprná historka z dálek? Prozrad nám něco co oči běžných lidí jen tak neuvidí a tvé mohli spatřit, případně zažít. Jen žádné obscénosti ano?:=)

No jako obscénnost mi přišlo, když jsem viděl, že v Kataru si u benzinky natankuješ plnou nádrž za necelejch 10 EUR. Tam se mi taky stalo, že jsem asi na 2 hodiny zůstal vězet v příletovým terminálu. Imigrační úředníci tvrdili, že mám neplatný vízum. Musel jsem si to pěkně vyjednat po telefonu s chlápkem za kterým jsem tam přijel a kterej vízum vyřizoval. To mě bylo pěkně horko (jako by nestačilo těch 40 stupňů venku ve vzduchu).

Ok, děkuji ti moc za rozhovor a těším se, až se spolu zas uvidíme a dáme si něco dobrého!

Jasně Mišáku, taky dík.

Lord.Alex


5.3.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,1
jde to 2,1
 

Diskuse ke článku - Rozhovor s Pípou:=)

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.