NEZÁVISLÝ FESTIVAL XVI. BRANIŠOVICE OPEN AIR

NEZÁVISLÝ FESTIVAL XVI. BRANIŠOVICE OPEN AIRNFBcrew vás zve na v pořadí šestnáctý ročník Nezávislého festivalu, který se uskuteční 21.července v krásném přírodním areálu v Branišovicích. Brána festivalu bude otevřena od sobotní dvanácté hodiny, první kapela odstartuje festival už ve 13:00 !

Letos jsme pro fanoušky připravili čtrnáct kapel, z toho pět ze zahraničí v čele s brazilskými ANDRALLS, což je bez pochyb jedna z nejrychlejších thrash kapel na zeměkouli a svůj styl si sama kapela nazvala “Fasthrash“. Kapela čerpá ze staré školy brazilského thrash metalu a po prvních tónech vás zřejmě napadne přirovnání k Sepultuře z dob “Beneath the remains“ nebo “Arise“. Andralls představí nový materiál který jim vyšel letos v květnu u brazilského labelu Distro rock records pod názvem “Breakneck“.

Grindové fans zcela jistě potěší německý těžkotonážní grindcore mosh MINDFLAIR se šíleným MoshFredem za mikrofonem a my jsme rádi že tuhle bandu můžeme uvést na našem festivalu !

Z Německa je také další kapela s názvem BUSINESS AS USUAL, což je lahůdka pro fanoušky starého amerického hardcoru, tedy kapel jako Sick of it all, nebo Agnostic front.

Další palba od polských mosherů TERRORDOME tě posadí na zadek. Jejich crossover/thrash ovlivněn kapelami osmdesátých let, jako třeba Razor, Cryptic slaughter nebo Slayer. Terrordome ovšem hrají vše daleko rychleji ale s naprostým přehledem.Mosh or die!

Punk ´n´ Roll, super nálada, legrace a skvělé texty spolu s pogem zajistí slovenští VANDALI. Kapela již na našem festu zahraje podruhé, takže mnozí vědí jakou náladu umí tato trojice vytvořit. Ve stejném složení hrají také v kapele Čad.

Crusteři V DOBĚ MORU, zřejmě nej “crust“ u nás… Je ovšem nutno dodat že kluci nedrtí crust v rytmu tutáda-tutáda ale jejich styl je prošpikovaný také grindem a metalem. Na letošní ročník dorazte včas, protože tahle grupa to celé odstartuje!

Sranda,legranda alias MALIGNANT TUMOUR. Pecka naživo i z tranďáku! Za sebou spousty koncertů po Evropě i Americe. V červnu si borci (už podruhé!) zahráli jako předkapela Slayer v Ostravě! Neuvěřitelná show, radost ze hry a prča!

BRICANYL TURBUHALER hrající někdy od roku ´98, hrnou rychlý, uřvaný a syrový hardcore-punk, na kontě nová nahrávka nesoucí název „“Songs from Blue_china“.

Staří ostřílení thrasheři V.A.R. oslaví dvacet let od vydání jejich kultovní nahrávky “Personal destruction“, takže se těšte na “hity“ jako “Prdel Evropy“ nebo “Vratislav“.

 Jak se hraje punk po pětadvaceti letech bez přestávky nám předvedou N.V.Ú. z Hradce Králové. Kapela není na našem festu žádným nováčkem, hráli u nás snad “stokrát“ a to z jediného důvodu – jde o „true“ punk od srdce.

ŠKODA 120 aneb “Grincorebeat band“ patří mezi veterány a zároveň pořadatele festu a letos představí novou nahrávku “Samorost“, která vyjde prozatím na digipack-CD (chystá se i LP ) jen o týden dřív a to na trutnovském OEF v limitované edici 333 kusů.Takže žhavá novinka bude k sehnání i v Branišovicích.

Další páni na holení – 6 MAS, kapela která má také co do činění s naším festem, dostane do varu jak crust/punk-hardcore fans tak grindery.. Jejich stále ještě aktuální LP “Rape the Earth“, plné hitů předvedou se stejnou energií také naživo.

OLDSKULLS - brněnské trio zasloužilých vysloužilých veteránů, kteří si kdysi prošli kapelami jako Insania, Skimmed, Zeměžluč, S.R.K a kdoví čím ještě...

Zjistili, že všechno už bylo řečený - a tak pro radost sobě i ostatním zoldskullsovatěli HC/punk/thrash oldschool klasiku. Nedávno předskakovali na brněnském koncertu Mucky pup.V jejich podání uslyšíte například S.O.D., Iron maiden, Anthrax a spoustu starých punkových kapel. Tahle banda zahraje už ve 13:50, nenechte si ujít !!!

Pro fanoušky brutal-death/grindu zaburácí kapela s neuvěřitelným názvem MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY (uf J), borci už to drhnou pěknou řádku let, mají za sebou spoustu koncertů u nás i po Evropě a naživo  je to opravdová jízda, při které všichni členové lítají vzduchem. Tahle parta prostě ví jak pobavit a náš festival zakončí úderem půl druhé ranní (?).

Následuje kalba do brzkých ranních hodin … J

Na festivalu distra, prodej CD, LP, triček, vege i masité pokrmy, výběr ze tří piv, čepované nealko (i pivo!) a spousta kořalky…. J . Areál z části zastřešen.

Prosíme návštěvníky, neberte s sebou láhve ani jiné sklo, ostré předměty a jakékoliv zbraně.

Přijďte se pobavit, setkat se s přáteli, popít a vytvořit skvělou atmosféru jako každý rok !

www.branisovice.com

 

NFBcrew

PROGRAM 2012

V DOBĚ MORU 13:00 – 13:30

OLDSKULLS 13:50 – 14:25

BUSINESS AS USUAL (GER) 14:45 – 15:20

ŠKODA 120 15:40 – 16:10

6MAS 16:20 – 16:50

N.V.Ú. 17:15 – 17:55

TERRORDOME (POL) 18:15 – 18:50

BRICANYL TURBUHALER 19:10 – 19:40

ANDRALLS (BRA) 20:05 – 20:45

VANDALI (SK) 21:05 – 21:45

MINDFLAIR (GER) 22:05 – 22:40

V.A.R. 23:05 – 23:45

MALIGNANT TUMOUR 00:05 – 00:45

MINCING FURY... 01:00 – 01:30


11.7.2012   Rubrika: Letní festivaly   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 3,3
normálka 3,3
 

Diskuse ke článku - NEZÁVISLÝ FESTIVAL XVI. BRANIŠOVICE OPEN AIR

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.