Report - Rock na Valníku No. 13

Report - Rock na Valníku No. 13

Již třináctý ročník tradičního Slánského Rocku na Valníku se měl stát přelomovim a stal se. Bohužel však z opačného směru než bylo zamýšleno..

Tento ročník, který již tradičně byl opět třídenní obsahoval nejvíce zvučných jmen v historii festivalu. Velká jména, nový areál a zavedená značka, to vše mělo přilákat davy fanoušků a utvrdit Valník jako přední česky rockový festival.

Čtvrteční program byl vesměs pojat jako "zahřívací den" , lidičky se však trousily poměrně slušně a na večerní hlavní program, již zde byla krásná tisícovka diváků!

Hlavní čtvrteční program odstartovalo pop-punkové ZakázanÝ Ovoce. To se svojí role zhostilo více než dobře a mělo plnej pařplac diváků. Lidi tančili, zpívali a podupávali si do rytmu melodické svižné muziky. Ovoce hraje dobře a potvrdilo to i tentokrát. Následující E!E už jsou klasikou a podle toho to také vypadalo. Obrovský kotel, lidi pařící od začátku do konce na notoricky známé, ale chytlavé písničky. Závěrečný Brutus pak dodělal všechny přítomné a šlo se v klidu ještě popíjet, či na kutě a těšilo se na druhý den.

Leč už v průběhu noci začalo poměrně silně pršet a déšť bohužel neustál po celý následující den a noc.

Přišel jsem do areálu následující den v pravé poledne a viděl spoušť..Plochá dráha se prakticky změnila na močál a travnatá plocha hřiště byla velmi silně podmáčená, pod podiem už opravdu byli lázně z bahna...Což ovšem některý punkerům nevadilo...

Druhá věc, která praštila do očí byli lidé, v té době jich zde bylo snad maximálně 500...Takže tradičně výborné The Fialky si užívali jen ti skalní-naštěstí jich má kapela opravdu mnoho. Kluci zahráli opět výborně a já jsem si z chutí zazpíval nejen "Přátele" mě věnované:)

Odpoledne pátečního dne pak patřilo celé punkrocku, dky vystoupili po sobě Vision Days, NVU a SPS. Své role se z mého pohledu jednoznačně nejlépe shostili bardi z SPS, kteří jsou por mě v poslední době velkým pozitivem. Nevim, zda je to příchodem nového - nutno říci kvalitního - kytaristy, nebo tim, že si pánové prostě řekli, že na to nebudou srát, ale jejich živá produkce je nyní opravdu velmi dobrá! Dobrý výběr písniček, dobře zahrané, správný drive a náboj, zahráno bez chybek, spokojenost. Hlavně, pokud je hlavní Zdeňkův zpěv podpořen vokály, je to paráda. Nemohu říci, že by třeba NVU byli špatní. Frontman Štěpán jako vždy dělal show a kapela hrála osvědčené fláky na které lidi reagovali, ale co do celkového pojetí bych to zkrátka zařadil až za SPS.

Sto Zvířat pak rozjeli svoje klasická skáčko, Anarchuz pak svůj tvrdej hardcore, avšak lidi už spíše čekali na domácí hvězdy. Pořádající česká již skorolegenda Totální Nasazení se své role ujalo tradičně na jedničku s hvězdičkou a zahrálo pro suveréně největší dav pod podiem za celé dva dny svůj výborný set. Tahle kapela ani špatně zahrát neumí, sbory při každé písni, pogo v blátě, padající tma, všechno super. Až na všudypřítomnou zimu a déšť, který už po tom dni byl opravdu dost nepříjemný. Ačkoli pořadatelé, nedali na sobě znát zklamání a Totáči zahráli skvěle, zasloužený přídavek a hurá na hlavní hvězdu celého festivalu..

Americká legenda Pro-Pain hrála skvěle. Nic víc nejde dodat, sypali do fans jeden song za druhym, prakticky bez přestávek a jekejchkoli řečí mezi písničkama. Svižná tvrdá muzika si však bohužel nenašla příliš mnoho fanoušků (jak jsem bohužel očekával)...Z mého pohledu byli tihle New Yorští bardi nejlepší kapelou co jsem na Valníku kdy viděl, ale holt ne každý je ochoten poslechnout si i jiný rank než ten co má naučený...Je to škoda, přesto kapela byla těma, co u podia byli odměňována a při zákulisnim rozhovoru byla spokojena, takže v pořádku.

Horkýže Slíže co následovali naopak přitáhli zas úplně všechny návštěvníky..co k tomu říct...

Osobně jejich hudbu prakticky neposlouchám, až na pár písniček mi to nic moc neříká, přesto koncert byl v pohodě. Kapela hrála instrumentálně dobře, sypali známé singlové hitovky a lidi pařili a zpívali.

Závěrečný Polemic ještě roztancoval zbylé publikum a šlo se spát, všichni promoklí a takový rozpačití..

Závěrečná neděle měla přilákat ještě nějaké fanoušky, leč neestalo se..přišlo sice navíc ještě pár stovek fans na Iné Kafe, nicméně finální číslo 1736 je opravdu žalostné..

Spousta těch, co zde byli po celý festival byla již viditelně zmožená, ostatně při takové deštivé spoušti se v pivních stanech stálo více než je obvyklé...

Denní program probíhal celkem bez vážnějšího zájmu, až večer rozhejvala Zvlášňý Škola první diváky, následující Zona A už přitáhla k podiu většinu z přítomných.

Hlavní hvězdy přišli na řadu něco málo po půl desáté večer. Samozřejmě se jednalo o legendu jménem Iné Kafe. Od prvního tonu nadšené publikum křepčilo a zpívalo a užívalo si své ikony. Kafe oproti koncertům z minulosti obměnilo playlist a i drobet netradičně. Nicméně tihle pánové moc špatných písniček nemají a tak si koncert užili všichni, kdo mají rádi melodickou kytarou svižnou muziku. Ještě přídavek a bylo po. Pak už pouze Tleskač, který podtrhl kvalitní hudební vystoupení zůčastněných kapel. Ano, co do programu a vystoupení hudebníků, byl to povedený ročník. Nový areál plochodrážního stadionu, taky dobré. Zbytek už na nic. Je vidět, jak moc hraje roli náhoda a štěstí. Mohli by o tom mluvit na mnoha festivalech, zde to však po těch letech bylo markantní a smutné. Nezbývá než doufat, že tradiční, organizačně naprosto precizně zvládnutý festival se udrží a přežije tento špatný rok. Že lidé budou schopni ocenit kvlaitní kapely a přijdou a že ve Slaném - kde údajně prší pouze 3 dny v roce- si to pan Déšť pro příští rok vybere, třeba někdy v listopadu.

Lord.Alex


12.9.2012   Rubrika: Články   |   Komentářů: 235   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 3,7
nic moc 3,7
 

Diskuse ke článku - Report - Rock na Valníku No. 13

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana
chrpa
chrpa - 26.9.2012 21:22

Banjo: nebude s nim řeč-dyť už má zas ten diskoúčessmajlik - 1
Medvěd!: hele,ty vládče prahy-jedeš na derby???

 
Banjo
Banjo - 26.9.2012 15:46

Medvěd!: moje prádlo je v naprostém pořádku, v tomto ohledui budí obavy spíš Křetínský. smajlik - 14

 
Medvěd!
Medvěd! - 26.9.2012 13:38

SPARTA VLÁDNE PRAZE !!!smajlik - 5

Banjo: Aby jsi se z toho neposral.Taky sem tam "musíme" prohrát.

 
chrpa
chrpa - 25.9.2012 22:06

mrtvola ©: malované dítěsmajlik - 1

 
chrpa
chrpa - 25.9.2012 21:58

Medvěd!: proč zas vytahuješ ty kraviny ohledně židů a plynovejch komor-vždyť lidi,který to vymysleli prohráli i válku...
ty afáku...

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 25.9.2012 19:46

Medvěd:wow, pan NENÁVIDIM KONZUM A LIDI CO JEN TUPĚ SEDÍ A ŽEROU MÉDIA dokonale sežral všechno co napsali noviny:)))) jsi trubka nic víc:) konzumente:)

 
Banjo
Banjo - 25.9.2012 6:32

Medvěd!: A co říkáš na Olmík včera, ty ACS?

 
mrtvola ©
mrtvola © - 24.9.2012 23:11

chrpa:
S tím P.B.V. jste měli určitě nějakou halucinaci, nebo co smajlik - 5smajlik - 1

 
mrtvola ©
mrtvola © - 24.9.2012 23:08

chrpa:

Já? Nikdy. Čestné slovo pionýra smajlik - 10

 
Medvěd!
Medvěd! - 24.9.2012 21:35

Lord.Alex: Jste se dnes ukázali v tom metru proti dvoum Sparťanům...JDĚTE DO PÍČE ŽIDI SLÁVISTICKÝ - HANBA - PLYNOVÝ KOMORY NA VÁS !!!

TOHLE NEZŮSTANE BEZ ODEZVY !!! MRDKY SLÁVISTICKÝ.ACS FOREVER - JUDE RAUS !!!smajlik - 9

 
chrpa
chrpa - 24.9.2012 21:34

mrtvola ©: pěkný hovno,ses tu vomlouval nesčetněkrát pyčosmajlik - 10

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.9.2012 22:24

chrpa:

To je fakt. Jenom já jsem dokonalý smajlik - 10

smajlik - 1i!

 
chrpa
chrpa - 22.9.2012 22:14

každej tu vobčas mele hovna,nejsem vyjímkousmajlik - 10

proto jen houšťsmajlik - 5

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.9.2012 12:50

Lord.Alex:

Jo, no, co naděláš....

Jinak samozřejmě platí, že se kdokoliv, kdo se cítí nespokojený, se může ve svém volném čase zadarmo podílet na fungování tohoto webu.

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 22.9.2012 11:34

Mrtvola:neřeš ho, těmhle lidem prostě furt něco vadí, takový byli, jsou a budou. nejde je naštěstí brát vážně. Já ač nejsem punker (nevim co to je bejt punker) jsem rocker, mám rád punkrockovou hudbu - si myslim pomáhám scéně dost, co dělá on nevim:) hezky mluví o tom co jak by mělo bejt:) takže ho nech, at si pindá:)

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.9.2012 11:03

Konečně zase prší, zítra ráno vyrážím na hřiby.

smajlik - 10i!

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.9.2012 10:58

Sisa:
Prý druhomízák. No, to už je dávno pryč. Teď už se jen šourám ulicemi s čaganem a mlsně pokukuji po hezkých ženských. To víš, slizký punkový dědek smajlik - 10

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.9.2012 10:56

Karlos:
Nevím, co z toho tady chce Alex mít, ale všiml jsem si, že tady dává články o punkových kapelách. Na tom snad není nic podivného, ne?

 
barbie
barbie - 22.9.2012 9:17

a to je právě takový zajímavý mix šeckého. smajlik - 1

 
Karlos
Karlos - 22.9.2012 9:09

mrtvola ©: "Kritizovat někoho, kdo se snaží, je jednoduché a neproduktivní."

To jako sorry, ale to, co tady z těch stránek Alex nejspíš chce mít, rozhodně není punk, který mě (a zajisté nejen mě) před mnoha lety oslovil. Je to výsměch lidem, kteří ještě neztratili ideály jako on sám. Dobrá, jemu je 29 let, ale nesmí zapomínat, že sem stále chodí mladí a ti tu mají číst jeho rasistické, xenofobní, konzum oslavující, ve stylu "po nás potopa" znějící poznámky? A my, kterým se to nelíbí, máme zemřít, aby se zbytek mohl už jen bezstarostně bavit? To teda rozhodně ne. Mimoto, Alex tady nemá co nabádat jiné, aby neposílali třeba politické příspěvky, to at si zkouší třeba na www.bezstarostnyzivot.cz nebo na www.vsemameuzadku.cz.

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana