Festival Mighty Sounds má první sadu zahraničních kapel

Festival Mighty Sounds má první sadu zahraničních kapelNejvětší současné hvězdy punku, hardcoru, ska, rock’n’rollu, reggae, punkrocku a příbuzných žánrů, stejně jako legendy a výběr toho nejlepšího na české scéně – to bude i příští rok v červenci znamenat festival Mighty Sounds. Devátý ročník odstartuje 19. července a skončí 21. července 2013 na Letišti Čápův dvůr v Táboře.

Na seznam pro rok 2013 přibývají kapely, naposledy britská punková klasika U.K. Subs, králové rockabilly Mad Sin z Německa nebo kanadští rock‘n’rolloví The Creepshow s novou zpěvačkou. Kromě programu, který se rychle rozrůstá, pořadatelé připravili na devátý ročník vylepšení pro návštěvníky v podobě předprodeje do hlídaného stanového městečka nebo parking campu. Ještě před příchodem léta pak organizátoři potěší všechny fanoušky ska-punku, a to koncertem španělských Ska-P, kteří vystoupí 20. dubna 2013 v hale HC Sparta v Praze.

Vstupenky na festival je do konce roku možné nakoupit za pouhých 790,- Kč včetně všech poplatků, od 1. ledna 2013 se cena zvyšuje na 890,- Kč. Předprodej probíhá jak přes stránky festivalu, tak přes sítě Ticketportal, Eventim a Ticketpro.

Více informací o festivalu i o samostatném koncertě Ska-P najdete na www.mightysounds.cz.

*MIGHTY SOUNDS 2013, vol. 9*

 to nejlepší z rock´n´rollu, punku, reggae, hc, ska a rockabilly

19. – 21. července 2013

Tábor, Letiště Čápův Dvůr

www.mightysounds.cz

Biografie vybraných kapel:

U.K. Subs (UK)

Existuje mnoho kapel, které se po delší době působení stanou vyčpělými revivaly, což ovšem v případě U.K. Subs neplatí. Tahle legenda má i po pětatřiceti letech existence punku pořád co říct. Kapelu založil v roce 1976 Charlie Harper inspirován jen o malinko staršími kolegy Damned a tehdější punkovou vlnou. Kapelu původně pojmenoval The Subs, nakonec se ale přesmyčkou slov názvu prvního kultovního singlu Sex Pistols Anarchy in the UK dostal k současnému názvu U.K. Subs.

Jenom vyjmenování názvů alb téhle kapely by vydalo na román. Těch totiž U.K. Subs za svoji bezmála čtyřicetiletou historii vydali dvaadvacet a jedou pěkně podle abecedy. Pro pořádek: první, Another Kind Of Blues, vyšlo v roce 1977 a zatím poslední, Work in Progress, se objevilo před dvěma lety. Poměrně zajímavý je fakt, že kapelou prošlo více jak sedmdesát členů. Když k tomu přičteme něco kolem třiceti singlů a na třicet různých živých nahrávek, reedicí a podobně, dostáváme se do oblasti rekordů. U.K. Subs jsou dnes již ctěnou klasikou punku “77”, tedy první britské vlny, které nechybí energie a melodičnost.

http://www.uksubs.co.uk

uk subs 2013

 

Mad Sin (DE)

Mad Sin slaví na psychobilly scéně již 25 let, tedy čtvrt století existence. Kapelu založil berlínský mazák Koefte. Kapela brzy svým psychobilly s výraznými výlety do punku, country, ale i metalu začala promlouvat k široké veřejnosti od Evropy přes USA až po Japonsko - a není se čemu divit.

Stylová kapela, perfektně zahraný rock'n'roll, cvakání kontrabasu, elvisovské sestřihy, hororové texty i vzezření jsou stručnou charakteristikou skupiny, kterou rozhodně na poli psychobilly nelze přehlédnout. Na svém kontě mají jedenáct alb, na nichž se objevila celá řada žánrových kolegů, například Lars Frederiksen z Rancid. Mad Sin naposledy vystoupili na Mighty Sounds v roce 2010 a po třech letech se tedy vrací se svojí parádní hororově ohnivou show.

http://www.madsin.de

The Creepshow (CA)

I když The Creepshow na Mighty Sounds nebudou nováčky, o premiéru se na devátém ročníku postará zbrusu nová zpěvačka Kenda „Twisted“ Legaspi. Křehká Sarah „Sin“ dala přednost sólovým projektům; již třetí zpěvačka v řadě, Kenda, se však svého postu ujala s grácií. The Creepshow pokračují v plné parádě.

Jak sami říkají, vzešli ze špinavých zapadlých ulic a barů Toronta v roce 2005. Navzdory krátké historii se však těší velké popularitě. Hudebně se dají jen velmi těžko definovat a do jednotné žánrové škatulky se vám je vměstnat nepodaří. Už jen fakt, že mají klávesy, je poměrně vymezuje oproti běžným rockabilly kapelám. Kombinují rock'n'roll, punkrock, zabrousí do psychobilly, ale jasnou nálepku jim dát zkrátka nemůžete. Na svém kontě mají alba Sell Your Soul, Run For Your Life a zatím poslední They All Fall Down. Momentálně však chystají zbrusu novou desku a představí ji na Mighty Sounds v červenci 2013.

http://www.thecreepshow.ca

 


17.12.2012   Rubrika: Letní festivaly   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,6
normálka 2,6
 

Diskuse ke článku - Festival Mighty Sounds má první sadu zahraničních kapel

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.