Fotky za komančů

Úvodní strana / Fotky za komančů

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-42

Příbram - letní kino - 5.5.1990

Náš archiv: Éčka poznáme, S.P.S. taky, potom asi Franta Mast, Stalinovy Oběti, Domovní schůze a nejspíš Želvičky (?)

Fotky poskytnul VILDA ŘAPEK, naskenoval Kilčo

 

Rock a sport pro ekologii - Rošického stadion - Praha - rok 1988

Fotky jsou z Rošického stadionu v Praze z roku 1988 z akce Rock a sport pro ekologii. Příznačnej název na tu dobu. Pamatuju si, že tam hráli Stormwitch, Risk, Running Wild, Winter´s Regin.. vic si bohužel nevzpomenu. Český kapely tý doby, jako např. Arakain, Vitacit tenkrát nevystoupil, kvůli časovému posunu zaviněným deštěm. Pódium nebylo zkrátka kryté a s deštěm nikdo nepočítal.

Fotil jsem to já, něco brácha...zkrátka každej kdo měl tenkrát ruskej foťák Smena v ruce.

Autor fotografií: Jarda (Gordon)

Připravil: Kilčo

 

Pár fotek z klubu 007, podzim 1991

Fotografie poskytnul: BENY

 

Starý fotky co mám

Mám tu fotky z Mirotic, ze zkušebny z náměstí v Písku (pod kdysi policajtama) jak jsme zkoušeli s Radkem (Smráďou) nebo s Existencema a tak.

Autor fotografií: Karel Vlášek

 

Pár fotek z klubu 007, které jsem nafotil mezi pankáči tak někdy v roce 1989.

Autor fotografií: Jaroslav Major

 

Archivy promlouvají: P.S., SUICIDAL COMMANDO a TŘI SESTRY

Obbdrželi jsme od kámoše Zdeňka Nováka ze Slamníku (jedna hospoda v Praze) tyhle ofocený poklady, objevil to při stěhování Zdeněk Novák, kdysi zvaný Únosce letadel. Tak je zařazujeme do archivu... Zaslechli jsme také v kuloárech, že by se P.S. zase oživili, sháněj bubeníka a kytaristu ...

Připravili: Jonatán a Kilčo  

 

Přísně tajné: Krycí jméno "OTAVA"

Máme tady opět nějaké dokumenty, tentokrát jsme provětrali svazek z let 1986 - 1987. Přečtěte si o Bakčovi (zpěv E!E, kdo by náhodou nevěděl o koho se jedná)  jak se mu dobře sloužilo na vojně.

Připravil: Kilčo 

 

Dostaveníčko v hospodě U Pelikánů - Příbram - 23.10.2009

Poběhlo zde setkání starých struktur, které sem asi tak před dvaceti lety pravidelně docházeli. 

Autor fotografií: APAČ

 

Příbram - Burgrova svatba 1986

Připravil: Kilčo ,  fotky z archivu zasloužilého punkera APAČE.

 

E!Ečka, léto 1988

Koncert se konal jako předkolo celostátní soutěže kapel Rockfest.

Připravil: Kilčo ,  fotky z archivu zasloužilého punkera APAČE.

 

 

Festival Jarocin (Polsko)

Připravil: Kilčo ,  fotky z archivu zasloužilého punkera APAČE.

HON NA SKINHEADS V POLSKÉM JAROCINU

 

BON PARI - druhé pokračování

Připravil: Kilčo ,  fotky z archivu zasloužilého punkera APAČE, kterého můžete na fotkách také spatřit. Děkujeme.

 

Punkeři a metaláci na hřbitově v Putimi - 1987

Připravil: Kilčo     Fotografie vyhrabal Miky - děkujeme.

 

Silvestr v Písku - 1985

Na fotkách se vyskytují dívky z Plzně, Strakonic a taky jeden Voblouk ze Žatce, kterej tenkrát chodil s Džaminou z Písku. (Později si jí vzal Biafra z HNF).

Připravil: Kilčo     Fotografie vyhrabal Miky - děkujeme.

 

Festival na Konopišti v roce 1983

Připravil: Kilčo ,  fotky z archivu pana ŽLUTÝHO

 

Punková skupina POŽÁR MLÝNA z Plzně.

Skupina nehrála punk na čtyři akordy ve stylu Fuck Off Army, ale povětšinou rychlé, melodické vypalovačky pod taktovkou jednoho z nejlepších českých kytaristů Petra Hrabáka o tom jak se peče žemlovka, jak pejsek s kočičkou vařili dort nebo jak nadržený Klapeiron nepřející dívenku po návsi honil, doplněný saxofónem a nezaměnitelným zpěvem lídra jménem Prasopes, druhým zpěvákem Emilem, zpěvačkou Šamšulou, baskytaristou pod přezdívkou Stanley a za bicími seděl Petr Bejlek zvaný Bejdžán.

Petr Hrabák donedávna měl kapelu MORDORS CRAZY HORSES GANG, teď hraje s Karlem a jeho kojoty, Šamšula zpívá doma svýmu čtyřletýmu Jindříškovi, Stanley basu prodal a pěstuje hady a ještěrky, Emil zpívá v hostinci U Křelovců v Plzni kde mívá pravidelná vystoupení.

Připravil: Kilčo, fotky z archivu pana ŽLUTÝHO

 

Skupina A.M.B. - Anti Melody Boys

Kapela vznikla 3.4. 1988 v Praze a založili jí tři kluci co se potkali někde na nějaké HC/Punk akci. Honza Žalud se chopil baskytary a byl to taky hlavní zpěvák. Po rozpadu kapely pak spolu z bubeníkem zakládá již známější a taky moc super kapelu Gummy Pig, která hrála takový punkcore a konzertovala až do roku 1993. Po Gummy Pig pak hraje ještě v kapele SLUT, MudPies až dosud v  OTK.  Za bubnama tam seděl Honza Hladík. Po rozpadu A.M.B. zakládá s Tomášem Černým a punkerama z Písku kapelu Sociální deprese, která hrála na pololegálních akcích v okolí Písku. Po návratu Honzy Žaluda z vojny s nim zakládá již zmíněný Gummy Pig a posléze i SLUT a MudPies. A nakonec se Tomáš Černý chopil elektrické kytary a pár songů na které složil text si zazpíval (Maginotova legie, Válka). Po rozpadu A.M.B. hraje ještě s Honzou Hladíkem na baskytaru v kapele Sociální deprese. Poté hraje ještě v metalové kapele DETROM a hardcorové kapele FISHERMEN. S basákem Fishermenu Buřtipánem (ex. F.A.S.) potom zakládá Ripcord revival band, protože Ripcord byli prý jejich veliké HC vzory. Zde  si můžete poslechnout jejich demo Praha poguje (1988)

Připravil: Kilčo

 

Pár starých popsaných papírů

Mají se u mně doma jen tak povalovat nebo co? Dlouho jsem čekal že někdo nějaké pošle a nic. Tak já tedy budu první.

Sdělení VONS č. 737 (Policejní šikanování hnutí punk v Písku)

 Je všeobecně známo, že stoupenci hnutí punk jsou v Československu různými způsoby zastrašováni a pronásledováni. Veřejná i Státní bezpečnost se snaží toto hnutí omezit a jeho příznivcům znepříjemňují protiprávními metodami život. V Písku se punkové např. neodvažují do středu města, při setkání s hlídkou VB jsou často předváděni na oddělení VB, která jim v rozporu se zákonem odnímá odznaky, kování z oděvů a náušnice, většinou stříbrné. Při různých příležitostech jsou podrobováni opakovaným výslechům. Všechny akce řídí Státní bezpečnost.

Loňského roku byli dokonce tři příslušníci hnutí punk postaveni před soud: Dvacetiletý strojní mechanik Jan Kolář a třiadvacetiletý automechanik Dušan Matějček byli odsouzeni za trestný čin hanobení rasy, národa a přesvědčení podle 198 písm. b) tr. zákona, jehož se měli dopustit hanobícími výroky v restauraci. J. Kolář byl odsouzen na šest měsíců s podmíněným odkladem na dva roky, D. Matějček k nápravnému opatření (strhávání 15% platu, zákaz požívání alkoholických nápojů a zákaz restaurace Družba po dobu 10 měsíců). V odůvodnění rozsudku se při hodnocení důkazů dokonce uvádí, že "vyjadřovali svůj negativní vztah k socialistickému zřízení", takže je zřejmé, že důvodem jejich odsouzení bylo vyjadřování kritického vztahu ke společenským poměrům. Kromě nich byl později odsouzen třiadvacetiletý tesař Roman Předota, a to k šesti měsícům podmíněně odloženým na rok, za tr. čin křivé výpovědi, neboť při vyšetřování potvrdil, že J. Kolář a D. Matějček hanlivé výroky pronášeli, zatímco u soudu to potom popřel.

Okolnosti zahájení trestního řízení a jeho průběhu svědčí o jeho účelovosti: smyslem trestního postihu bylo zastrašit stoupence punk od další účasti v tomto hnutí. Šikanování punků v Písku pokračuje i v poslední době.

V Praze 17. 3. 1988

Autor: Kilčo

 

Novoromantici s punkerama hrajou banďák - v Písku asi 1985

New Romantiky vidíte a punkery ne? Jsou jen ve sportovních teplákách.

Připravil: Kilčo     Fotografie vyhrabal Miky - děkujeme.

 

 

Rockfesty, Rockpaleta, Punkce, Jihočeská pravda

Zde vám nabízíme k prohlédnutí různé tiskoviny, které nám poskytnul  Beny - Děkujeme.

Připravil: Kilčo

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-42