CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Německý punk i berlínská techno scéna na festivalu DAS FILFEST

DAS FILMFEST

Černočerná komedie z prostředí berlínské techno scény, dokument o německé punkové kapele Feine Sahne Fischfilet, která na německých vesnicích a maloměstech bojuje proti neonacizmu, či historické drama o slepé klavíristce, jíž jednu ze svých skladeb věnoval sám Mozart – festival DAS FILMFEST opět v rámci programu nabízí několik snímků zaměřených na hudbu.

To nejlepší z aktuální kinematografie Německa, Rakouska a Švýcarska bude k vidění v pražských kinech Lucerna a Atlas od 17. do 23. října a od 29. října do 2. listopadu v brněnském kině No Art a v Místodržitelském paláci. Kompletní program naleznete na www.dasfilmfest.cz. Vstupenky je možné koupit v předprodeji online či v jednotlivých kinech.

Divoké srdce je dokument o německé punkové kapele „Feine Sahne Fischfilet“, jejíž jméno si možná někteří vybaví i proto, že vystoupila na nedávném koncertu proti násilí v Chemnitzu. Film mimo jiné ukazuje, jak se hudebníci brání proti neonacistům a všudypřítomným pocitům prázdnoty a frustrace.

Magical Mystery aneb návrat Karla Schmidta je název černé komedie o bývalém umělci Karlovi, který se nervově zhroutil ve stejný den, kdy se zhroutila i Berlínská zeď. Jeho staří kamarádi se v průběhu let Berlíně proslavili jako hvězdy rave a techno scény. Teď pořádají “Magical Mystery Tour” a potřebují někoho, kdo by vydržel celou dobu střízlivý. Nabídnou tedy Karlovi pozici řidiče a tour managera…

Historické drama Světlo vypraví příběh silné a nezávislé umělkyně Marie Theresie „Resi“ Paradis, která na rozdíl od svých současníků Haydna, Glucka a Mozarta upadla do zapomnění.

Přehlídku tradičně spolupořádají Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum v Praze a Švýcarské velvyslanectví v České republice.

Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST nabídne v letošním roce pět programových sekcí. V rámci DAS FILMFEST SPEZIAL festival uvede například drama z posledních dnů války založené na skutečných událostech Kapitán, frenetický příběh jednoho večera točený podle pravidel mumblecoru Tady a teď nebo tragikomický portrét generace, která se chce bouřit, ale nemá proti čemu Staří ať zemřou.

OSOBNOST / DIE PERSÖNLICHKEIT je název programové sekce, která uvede snímky o skutečných osobnostech. Erik & Erika ukáže mimo jiné mistryni světa ve sjezdu na lyžích Eriku Schinegger, svádějící boj proti předsudkům, když se zjistí, že je vlastně Erik Schinegger, film 3 dny v Quiberonu představí ikonickou Romy Schneider, jež už dávno není tou mladou a svěží císařovnou Sissi z našich vzpomínek, a do doby před 5000 lety nás zavede skvělé drama Ötzi, muž z ledu.

Sekce SPOLU & SÁM / ZUSAMMEN & ALLEIN pozve diváky na romantickou roadmovie po Evropě se snímkem 303, nabídne svěží vztahovou komedii Kim má penis a uvede také zajímavý postapokalyptický western U mě doma.

Velice silná je v letošním roce populární sekce DIE DOKU. Kromě snímků věnovaných filmovým velikánům Life as it is: Miloš Forman on Miloš Forman a Hledání Ingmara Bergmana uvede například snímek Švýcar Chris, ve kterém se režisérka vydává po stopách svého bratrance – novináře, jenž za nejasných okolností zahynul ve válce v Jugoslávii.

Sekce krátkých filmů SHORTS ukáže, že dobrý film nemusí mít nutně 90 minut.

 


11.10.2018   Rubrika: Články   |   Komentářů: 1   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - Německý punk i berlínská techno scéna na festivalu DAS FILFEST

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
melessafreya47
melessafreya47 - 8.6.2019 13:36

Dobrý den, jak to děláš Můžeme být přátelé, jsem Melessa Freya, z Turecka. Mám něco velmi důležitého sdílet s vámi Řeknu vám více o mně, když dostanu odpověď od vás prosím napište mi do svého soukromého e-mailu (melessafreya34@gmail.com)

Hello, how are you doing Can we be friends, I am Melessa Freya, From Turkey. I have something very important to share with you I will tell you more about me when i get a reply from you please write me in my private email(melessafreya34@gmail.com)