CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Kalifornská punková legenda THE ZEROS vystoupí poprvé v Praze

Kalifornská punková legenda THE ZEROS vystoupí poprvé v Praze

Americká kapela The Zeros, která je považována za průkopníka punk rocku na západním pobřeží USA, zavítá v rámci svého evropského turné poprvé do České republiky. Kalifornská partička, často označovaná jako „mexičtí Ramones“, odehraje svůj první koncert pro české fanoušky punk rocku 10. března v klubu Chapeau Rouge v Praze.

The Zeros vznikli v roce 1976 v Kalifornii a původně vystupovali ve složení Javier Escovedo (zpěv/kytara), Robert Lopez (kytara), Hector Penalosa (baskytara) a Baba Chenelle (bubny). Svůj první velký koncert odehráli v roce 1977 v Los Angelském Orpheum Theater společně s kapelami the Germs a The Weirdos. Ve stejném roce vydali pod legendárním labelem Bomp! Records svůj první, dnes už klasický singl obsahující skladbu "Wimp" a "Don‘t Push Me Around". O rok později následoval singl se skladbami "Beat Your Heart Out“ a "Wild Weekend". „Wild Weekend“ byla hudebním časopisem  MOJO Magazine zařazena do TOP 50 punkových skladeb všech dob.

V roce 1980 the Zeros nahráli nové album obsahující skladby “They Say That (Everything’s Alright),” “Girl on the Block” a “Getting Nowhere Fast“. Následovalo období koncertů na různých místech USA, po kterém se kapela rozpadla. Na scéně se znovu objevila v roce 1995 s novým albem Knockin' Me Dead a dohromady se opět dala v roce 2007, kdy vyrazila na šňůru po Španělsku. Později následovala další kratší turné po západním a východním pobřeží USA.

V současné době the Zeros hrají ve složení Javier Escovedo, Baba Chenelle a Victor Penalosa. Pokud patříte k fanouškům amerického punk rocku, určitě si nenechte pražské vystoupení této legendární punkové party ujít.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na stránce bomberbooking.com tickets.bomberbooking.com/web/

 

Koncert The Zeros v Praze:

Datum: 10. 3. 2019 od 20:00
Kde: Chapeau Rouge Prague (Live underground); Jakubská 2, Praha
Band: THE ZEROS (US), PUNK ROCK
Fb událost: www.facebook.com/events/139419020308559
Předprodej lístků: tickets.bomberbooking.com/web/

 

 

Kilčo


5.3.2019   Rubrika: Články   |   Komentářů: 2   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,9
jde to 1,9
 

Diskuse ke článku - Kalifornská punková legenda THE ZEROS vystoupí poprvé v Praze

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
melessafreya47
melessafreya47 - 8.6.2019 13:26

Dobrý den, jak to děláš Můžeme být přátelé, jsem Melessa Freya, z Turecka. Mám něco velmi důležitého sdílet s vámi Řeknu vám více o mně, když dostanu odpověď od vás prosím napište mi do svého soukromého e-mailu (melessafreya34@gmail.com)

Hello, how are you doing Can we be friends, I am Melessa Freya, From Turkey. I have something very important to share with you I will tell you more about me when i get a reply from you please write me in my private email(melessafreya34@gmail.com)