Music Fest Habeš II. Volyně

Music Fest Habeš II. Volyně Termin: 1.7.5011
Místo: Volyně, na koupališti

kapely:

Kapely, které jsou špičkou ve svém žánru v ČR dorazí společné se zahraničními hosty a domácími kapelami na koupaliště do Volyně u Strakonic.
2 dny 2 pódia 23 kapel.
Páteční program startuje už od 17:30 a vystoupí celkem 7 kapel, headlinerem prvního dne je kapela Krucipüsk, což je dnes značka rockové kvality. V sobotu se začíná již od 14:30 a hlavním kapelou budou punk rockový Pipes and Pints v čele s americkým zpěvákem.  Hra kapely je kromě strhujících koncertů, výjimečná tím, že je doplněna o skotské dudy.
Na festivalu vystoupí řada špičkových domácích kapel z celé ČR od rocku, punku po crossover, hardcore a metal, navíc doplněná o zkušené i začínající kapely ze strakonické scény a zahraniční hosty punk ska rockové argentince The Argies, kteří se stylem dají přirovnat (ač bez trumpet) ke SKA-P a anglické intrumentalně post harcorové duo – Khuda[/b] Vystoupí např. punkové legendy S.P.S., Prague Conspiracy,uskupení které je přímým pokračováním ansámblu Prague Ska Conspiracy, macho metalový matadoři Status Praesents, crossoverový showmani Atarri Terror a Hentai Corporation (obě kapely hrají ve stejný den) a plno dalších skvělých kapel jako Shogun Tokugawa, Dirty Blondes atd. Informace o kapelách a odkazy k poslechu doleji.
Předprodej se chystá od 20.5. za 250,- více o předprodejních místech na www.habesclub.estranky.cz

Krucipüsk je dnes značka rockové hudební kvality. Solidní hutná kytarová jízda, s níž se vezou někdy tvrdší, někdy měkčí ale v obou případech zajímavé texty Tomáše Hájíčka.
www.krucipusk.cz/
Česko-američtí Pipes And Pints jsou pověstní živelnými koncerty, do it yourself přístupem a maximálním nasazením. Určitě jde o jeden z největších objevů poslední let na punk rockové scéně, a proto je můžeme čím dál tím častěji spatřit na pódiích mimo území Česka.
www.bandzone.cz/pipesandpints
Atari Terror asi nejlépe vystihuje slovní spojení „nespoutaná energie“. Na koncertních pódií předvádějí neuvěřitelnou show. Ne, nadarmo s nimi navázali spolupráci právě podobní showmani Hentai Corporatin, a spojení tak dalo vzniknout společnému songu No more Love. AT jsou zkušení muzikanti, kteří svůj nadhled získali mimo jiné i koncertováním mimo ČR, konkrétně ve Spojených státech, Polsku, Slovensku, Německu nebo na Ukrajině. V roce2009 předskakovali také kapele Korn.
www.bandzone.cz/atariterror
Hentai Corporationjsou pověstní pro své šílené koncerty, připomínající nasazením např. The Mars Volta. Mají za sebou vítězství v soutěži Skutečná liga, kdy jejich cestu za vítězstvím shlédlo několik set tisíc diváků na Stream.cz. V roce 2010 kapela potvrdila pozici jednoho z největších českých objevů. Hentai se představili několika tisícům divákům jako předkapela legendárního Slashe (Guns’n’Roses) v pražské Tesla areně , odehráli skvělá vystoupení na největších českých festivalech vč. Rock for people či Mighty Sounds a získávali masově na přízni českých klubových návštěvníků.
www.bandzone.cz/hentaicorp
Prague Conspiracy je přímým pokračováním ansámblu Prague Ska Conspiracy. Po půlroční pauze se kapela vrací v pozměněné sestavě s částečně novým repertoárem. Opustila od dechové sekce, aby dala větší prostor zpěvačce Marianě, ostřejší kytaře a klávesám. Ačkoliv kapela ska bezvýhradně nezamítá, více punku, disca a rocku konečně posouvá kapelu tam, kam směřovaly fragmenty její poslední desky Lies For Everyone. Pro všechny, kdo mají ve své sbírce nejen Rancid a Hives, ale i Michaela Jacksona, Kiss nebo Blondie, bude nová tvář Conspiracy příjemným překvapením.
www.bandzone.cz/pragueconspiracy
S.P.S. - legendární česká punková kapela SPS (Snížená pracovní schopnost), která koncertuje již od roku 1988.
www.bandzone.cz/sps
The Argies - Nezbední rebelové s latinsko-americkou krví v žilách, neúnavní harcovníci, co tráví větší část roku na turné, než doma, to jsou ARGIES! Kapela s dlouholetou tradicí, která si získala srdce a respekt statisíců fanoušků na celém světě. Znáte Ska-P? ARGIES vám nakopou zadky i bez trumpetek!
www.myspace.com/1argies
Khuda (UK) Mladá, nadějná dvojice z Leedsu a představí svůj instrumentalní post hardcore. www.myspace.com/khudamusic
Dirty Blondes
svůj styl označují jako dirty r“n“r a hudebně oscilují mezi The Hives a The Subways, k čemuž jim napomáhá bůh a křehká zpěvačka Beego. www.bandzone.cz/dirtyblondes
Status Praesents si za svých téměř 15 let existence vybudovali pověst jedné z nejlepších hard-corových kapel u nás .
www.bandzone.cz/statuspraesents
Shogun Tokugawa
Emo – HC – Elektronica. V klubu Habeš ve Strakonicích hráli Shoguni během jednoho roku už třikrát, vždy perfektní koncert, slavnější Sunshine si je dokonce na svůj koncert vybrali jako svou předkapelu. No, a byla by veliká škoda neukázat jejich strhující vystoupení širšímu publiku na festivalu.
www.bandzone.cz/shoguntokugawa
Z Ničeho Nic (Punk / Rock Strakonice )
www.bandzone.cz/znicehonic
Delusion (Metal / Hardcore Strakonice)
www.bandzone.cz/delusion
Pilsner Oiquell (Punk Rock / Plzeň)
www.bandzone.cz/pilsneroiquell
Bajadéra Joy (Punk / Rock Strakonice)
www.bandzone.cz/bajaderajoy
Oversight (Metal /Strakonice)
www.bandzone.cz/oversight
The Rivers(Power-rock Strakonice)
www.bandzone.cz/therivers
Hand Grenade (Metal / Rock Mirotice)
www.bandzone.cz/handgrenade
Krwawý Koleno (Punk / Rock Strakonice)
www.bandzone.cz/krwawykoleno
Farewell Divination ( punk rock / Strakonice)
www.bandzone.cz/farewelldivination
Rage of Revange (psychedelic industrial/ Strakonice)
www.bandzone.cz/rageofrevenge


16.5.2011   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2
jde to 2
 

Diskuse ke článku - Music Fest Habeš II. Volyně

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.