RECENZE: Pirates of the Pubs - Drunken Forever

Pirates of the Pubs - Drunken Forever

Irsko táhne. A když už může být v Bruntále Irish Pub, proč by České Budějovice nemohli mít svou irish punkovou kapelu? Sedmero jihočeských pankáčů tedy vyměnilo roztrhané džíny za kilty, elektrické kytary za housle, mandolíny a akordeony a po čtyřech letech pilování vypustilo do vln hudebního showbusinessu svůj debut Drunken Forever.

Ten vypadá přesně tak, jak je patrné z názvu desky i skupiny. V (jak jinak než) zeleném digipacku schované CD po vzoru The Real McKenzies nebo Flogging Molly umně míchá vlivy irské lidové hudby a energického punk rocku. Zpěvné melodie potom doprovázejí texty pijácké a pirátské.

Až na jednu výjimku se jedná o původní skladby skupiny, v jejich kořenech se ale přesto dají najít stopy irských tradicionálů. Nad tím ale při poslechu není čas přemýšlet. Třináctka skladeb má rychlé tempo a se svou krátkou stopáží sviští jedna za druhou, takže za půlhodinku trvání nahrávky se posluchač nestačí skoro ani nadechnout.

Ani nudit. Ve své folk punkové smršti totiž skupina střídá mužský a ženský vokál (obojí samozřejmě podpořené sborovými chorály), češtinu a angličtinu nebo energické kousky s těmi klidnějšími akustickými. Ve skladbě Bohemian si potom skupina vystačí pouze a capella.

 O nadhledu skupiny zase svědčí hit Stupid Drinking Song, který dělá svému názvu čest. Jeho popis se vlastně dá vztáhnout na celou desku: příjemná oddychovka, která dokazuje, že i v Českých Budějovicích může být kousek Irska.

 

http://bandzone.cz/piratesofthepubs/album/82591-drunken-forever.html

Petr Šrajer


12.9.2016   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,3
PUNK 1,3
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Pirates of the Pubs - Drunken Forever

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.