RECENZE: Fancy Foxx - One

Fancy Foxx - One

Ačkoliv je Brno pro posluchače známé především pro svou specifickou alternativní scénu, v tamním podnebí se daří i konzervativnějším hudebním uskupením. Takovým příkladem jsou Fancy Foxx, mladé kvarteto se zálibou v rock’n’rollu i punku. Tato skupina využila možností přestupného roku a 29. února vydala svou debutovou desku One. Hudební náplň desky by se sice dala stěží označit za proklamovaný rock’n’roll punk, úplně špatně ale nezní.

Fancy Foxx stojí hlavně na divožence Lucce, zpěvačce a kytaristce kapely. Nejen díky jejímu vokálu je tvorba skupiny silně melodická a vlastně také chytlavá. Obzvláště potom v případech jako je (klipem opatřená) hitovka Sue Suicide nebo melancholičtější Lose Your Feelings. Přesto si myslím, že by některým písním neuškodil větší drajv.

Stejně jako řada dalších kapel na startovní čáře, také Fancy Foxx aktuálně řeší jazykové dilema a rozhodují se mezi angličtinou a češtinou. Angažovaná Doba je hladová nebo Krotitelé snů ukazují, že mateřština by nemusela být úplně špatná volba. Toto je vlastně nejspíše i rozhodnutí kapely samotné, její současný repertoár je totiž z větší části tvořený českými skladbami.

Deska One ukazuje představuje první rozkoukání mladých rockerů v hudebním světě. Zatím žádné velké překvapení, spíš hledání sebe sama. Věřím, že případné další nahrávky budou zajímavější.

http://bandzone.cz/fancyfoxx

Petr Šrajer


15.9.2016   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,9
normálka 2,9
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Fancy Foxx - One

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.