VHS, Marakana nikdy víc!

VHS, Marakana nikdy víc!

Punk má mnoho podob, narcisně asketickou, brutálně destrukční, nasranou a politicky bojovnou, gender bukvičně-feministickou, anarcho-komunistickou a podobně, však to znáš. No a někdy se prostě jen jedná o ohromnou prdel, zkrátka o sex, kalbu a rokenrol. Asi ti už došlo, že se chystám něco napsat o první desce kapely VHS, - - - - - jo, přesně tak, ty vole, nebo co.

Tak tato placka, kterou vydal Cecek ,  mě docela rozesmála, což v dnešním katastrofickém světě plném globálního oteplování a vleklé ekonomické krize není vůbec málo. Nejvíce se mi líbil bonusový flák "Píseň onanisty", kterou kapela určitě na koncertech zařazuje jako zlatý hřeb večera. Ale nebudu předbíhat, dostaneme se k ní v závěru recenze. Jak jsem se dočetl na jejich webu, parta řízků z Jilemnic vznikla na gymplu jako projekt třech kamarádů, jenž se s rostoucím úspěchem gangu rozrostl až do dnešní podoby. Chachá, vůbec se nedivím, že se jim daří, jejich koncert může být dobrá legrace. Cédo je slušně nahrané a zmixované takovým způsobem, že v pohodě vystopuješ všechny nástroje, navíc jde dobře rozumět zpěvu. Po technické stránce tedy nemá žádnou podstatnou chybu. No a teď si otevřu lahváče bezového a podívám se na jednotlivé songy.

Vstup do světa VHS, "Intro", basy, sudy, hovadina, harakiri, marakana, - - - - takové malé dada o ničem. "Pro tebe", jeden z několika songů typu zpověď punkera ve stylu my (punks) a oni (společnost), slušná šlapačka na úvod. "Je to únik z tohohle světa, kterej sere nejen nás, na pódiu poskakovat, užívat si jak se dá..."

"Kašpárek", melodický kytarový dvojhlas prolínající se takřka celým válem, dobrý nápad ve skladbě, jejíž text je tak trochu výjimkou na desce, - - - není moc veselý. Do refrénu s nananana halekačkou nečekaně vpadne harmonika, která se vzápětí stává jedním z dalších nástrojů vytvářejících sound VHS. Co se týče garmošky, musím zodpovědně poznamenat, že mě nikdy nerajcovala. Možná je to tím, že ji mám spojenou s filmy z mého dětství a s častušky hulákajícím sovětským osvoboditelem poskakujícím na tanku kazačok s harmonikou v rukách a tak, nebo s německou dechovkou. Je ale pravdou, že harmonika má v Čechách oproti Moravě své nezastupitelné místo v hospodských odrhovačkách, takže v Království českém se na to lidé mohou dívat poněkud odlišně :-)))

"Slavný den" slušná palba o punkové pařbě, pogu a chlastačce: "Pojď a řvi, do poga se dej! Na všechno ser a jenom se směj!" Následuje píseň "Bloody Mary" věnovaná jakési krávě Marii, ve které se autor textu svérázným způsobem vyznává ze své zklamané lásky a vůbec se tak nějak všeobecně vyjadřuje k celému ženskému pokolení: "Marie, ty kundo!......" Přichází "Lež", nebo-li poznatky z historie našeho národa, smutně pravdivý flák o tom, jak všichni lhali, lžou a budou lhát, předkové, současníci i potomci.

"Houbičky" jsou zcela určitě jedním z dalších velkých hitů VHS a zároveň jeden z několika kousků, které si můžeš poslechnout na jejich stránkách na Bandzone. Osmý song, "Svůj", dobrý text a ještě lepší palba se zpěvným refrénem, další zpověď dnešního mladého punkera: " Na všechno mrdáme a je nám hej! Jak nádhernej je ten svět punkovej! ..... Buď svůj, na všechny ser! Od nikoho nic moc nečekej!" A tak dále a tak dále v poctivém pogo rytmu přes další pecky jako "Superstar", nebo "Krev" o válce s překvapivým vícehlasem v refrénu a ska-punk o pankáčovi v práci a podobně. Velmi mne zaujala poslední věc z desky, "Proč?", kterou považuji textově i hudebně za nejvydařenější počin z Marakany nikdy víc, hned po ní jsem si oblíbil klasické pogovky "Pro tebe" "Svůj" a "Slavný den".

No a jako třešničku na dortu si můžeš vychutnat bonusový přídavek "Píseň onanisty", kterou tímto pasuji na nejprdelnější punkový song tohoto roku. Najdete ho v odkazech na YouTube. Mimo jiného se v něm dozvíš, proč je mrdání príma a také důvod, proč kluci z VHS nemají rádi bobra chlupatici. Jako, text patrně nenadchne přátele orálně análních starořeckých radovánek a militantní sdružení feministek seskupené kolem kultovního zinu Bloody Mary ho zcela jistě označí za projev vulgárního sexismu a oplzlé mužské falokracie, ale, - - - - - - - no, nekup to:-))))) Tato parta má podle mě před sebou slušnou budoucnost.

 

Hodnocení desky: 8/10

VHS na Bandzone

mrtvola


23.10.2009   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 64   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,3
PUNK 1,3

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - VHS, Marakana nikdy víc!

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-64
mrtvola ©
mrtvola © - 1.11.2009 22:56

"Chlupatici nechcem mrdat, chlupatici prostě nebrat, jazyk už vodřenej mít nechcem. - - Fuj!"

:-)))

 
krishniczka
krishniczka - 1.11.2009 12:04

"Mrdání je príma, není přitom zima, mrdání je príma, mrdám rád" - tohle mě na podparou po ránu pěkně rozřezalo ... smajlik - 10

 
punkretr
punkretr - 30.10.2009 19:39

Medvěd:Internacionalismus uznávám, protože je důležitý pro bourání bariér mezi národy.Pierre Degeyter sice původně nejspíš tuto píseň nekoncipoval přímo jako hymnu sociálních hnutí ale nakonec se jí stala.Obsahuje pasáž o velké straně dělnické nebo co a to pro anarchistu není volba svobody ani rovnosti.Samotná koncepce stran je mylná.Stát a strany které jsou koncipovány pro udržování moci a privilegií úzké elity nikoli lidu není naši volbou.Jedině hnutí skládající se z lidu samotného může dosáhnot svobodné a spravedlivé společnosti.Jinak si slušně protiřečíš.Na jednu stranu mi vyčítáš, že chci měnit svět a na druhou říkáš, že AFA je verbež co jede sama za sebe.Nechci tě poučovat ale jen tě poprosím o jedno.Než z druhých začneš dělat idealistické magory, tak si ujasni alespoň své postoje.AFA poslední asi rok konfrontuje (fyzicky) nácky pouze v rámci svých regionů a od veřejných akcí upouští kvůli čím dál silnějším totalitním tendencím státu a represivním opatřením.To není zbabělost ale zdravý rozum a strategie ty chrabrý punkový ritíři.Na počátku 90. let to byli ožralí a neorganizovaní punkeři kteří se pouze náhodně mlátili a to nikam nevede.Anifa vznikla v roce 1996 (v ČR) a od té doby představuje ůčinnou a dobře organizovanou formu boje.Fyzická konfrontace, osvěta, promítání, přednášky, diskuze, koncerty apod.Nyní oslovuje široké spektrum lidí (včetně punkerů) a to je dobře.Uvědom si, že již nejde u nás dělat rioty jako na počátku 90. let.Od té doby to umožnil počet lidí pouze na Křišťálovou noc, Měnový fond apod.Minulý rok demoška v prosinci narazila jen na policejní provokatéry po náccích ani vidu ani slechu.Před několika dny náckové odvolali demošku v Otrokovicích.Myslíš, že kvůli potřebě lidí na sbírku???Sami dobře ví, že jsou jejich členové líní jet z Moravy až do Prahy ale nečekali po delší době AFA mobilizaci a pokusy dobýt otrokovice v roce 2005 a 2007 skončily pokaždé téměř u nádraží a tvrdě narazili.Klidně AFA kritizuj, až budeš mít proč.Já také znám pouze několik lidí okolo 161 ale nebudu je tady na rozdíl od tebe rozebírat.

 
Medvěd
Medvěd - 30.10.2009 10:11

Už se na tu osvětu velmi těším.

 
punkretr
punkretr - 30.10.2009 9:56

medvěd:Komerce je popisována odborně, tudíž chápej její lidový význam jak jsem ji popsal níže.

 
punkretr
punkretr - 30.10.2009 9:53

Medvěd:Starý komentář, který jsem vytáhl z článku o squaterech.Valím do města večer ti v té tvé pomatené hlavičce udělám jasno ju?smajlik - 23

 
punkretr
punkretr - 30.10.2009 9:52

Medvěd:Vzhledem k faktu,že jsem nenašel pojem komerce v internetovém
slovníku,nebudu se příliš přít.Nicméně komerce jak jí vdím já představuje
jaýkoliv projekt ,u kterého není podstatou sdělit nějaké poselství ale puze
vidělat peníze na bezduché zábavě apod.Pokud se míníš přiřadit k arogantním
jedincům tipu Lord.Alex,kteří nemají na to, aby pochopili,že nemají patent na
pravdu, tak náš rozhovor skončil.Též jsem extrémně netolerantní ale pouze vůči aroganci a omezenosti.Jsem rád za lidi jako jsou mikesh a mrtvola,kteří mají
na to, aby pochopili,že nejsou pupkem světa.

 
Medvěd
Medvěd - 30.10.2009 9:43

punkretr: Náhodou Internacionála je pěkná.Co ti na ní nevoní ? Mimo to taky trochu sem tam zapáchá tím tvým idealismem.No trochu,no dost.Spíš si myslím,že se v ní vidíš a pohybuješ ty.Jsem lajk,takže mne omluv jestli se pletu,ale tak nějak mi to příjde,že jedinej,kterej tady neustále do někoho něco tlačí jsi ty:-) Soudruhu !

Jinak nevidím důvod se na nějaký tý změně podílet.To bych musel bejt stejnej magor jako jsi ty.neříkám,že jsem se situací která tu je spokojenej a že jsem z ní odvařenej,ale taky si umím poradit (bez nějaký anarchokomunistický ideologie) a dokážu dělat věci tak jak já chci a né jak mi to někdo nebo něco nařizuje.Zkus to.Ale ty to určitě tak přece děláš,že ? Tuhle jsi mě rozsekal tím,že nechodíš na komerční kapely a já se tě ptal,které to tedy jsou a ty jsi mi nějako neodpověděl,nebo jsem třeba tvou odpověd' nezaregistroval,takže to zkus pro DEBILA jako jsem já ještě jednou :-)

Hrdým Antifákem jsem byl,to je bezesporu pravda.Jenže se tam poslední dobou začalo vyskytovat plno blbců tvého kalibru a tak jsem si řekl,že s takovouhle podobnou tobě verbeží,která jede pouze a jen na sebe už nechci mít nic společnýho.Pokavad' mne pamět neklame,tak v začátcích to byli hlavě punks,kteří začli ty nágly a jim podobnou verbež eliminovat a neumožnovali jim to,co tu dělají dnes.A víš proč? Protože se jelo na doraz !!! A né jako dnes v celku víc jak polovina lidí co se vydává za sympatizanty AFA,tak se jde jen na to demo pobavit,zahulit a zachlastat.A to je přesně ono,oni jse jdou bavit,tak já jdu taky a po rozpuštění pokorně dom k mamince,na to tak maximálně nasrat !!! takovejch zbabělců tu bylo je a bude,prostě chvilková zábava bez hlubšího efektu.Ale to ty přece víš

AFA je víc na internetu než-li v ulicích kde by jí dnes bylo víc potřeba.Ale hoši maj asi jinou od těch mejch dob působení taktiku.Natřem jim to v článku na netu a oni se zeserou.takhle vidím v tomhle hnutí dnešní situaci já.Aloha,soudruhu.

 
punkretr
punkretr - 30.10.2009 9:23

Inteeernacionááááála!!!!!Doufám, že stojíš v pozoru.smajlik - 10

 
punkretr
punkretr - 30.10.2009 9:22

Medvěd:Ty seš takovýho kus debila!!!!!smajlik - 17Tím, že kritizuješ myslím to, že se aktivně na změně nepodílíš a jen máš plnou hubu rádoby objektivní kritiky!!!!Co tady meleš, že jsi byl hrdým antifákem a vzápětí snižuješ AFA ideologii.Jediný kdo si tu nabíhá seš ty ty přerostlé dítě:-))))Klidně AFA kritizuj oni se kvůli tobě vážně neposerou, to mi věř.Spíš to nemají lehké lidé kteří se na činnosti AFA kdy podíleli a po vystoupení začali porušovat veškerá bezpečnostní pravidla a bez jakékoliv soudnosti zde začít jmenovat, či přezdívat.Nejsou-li to tedy tebou vyfabulovaná jména, to nevím.Tak si jdi za soudruhem Ransdorfem popovídat o těch hrozných anarchistech co przí vaši ideologiismajlik - 1

 
Medvěd
Medvěd - 30.10.2009 9:07

Pét'o sorry,ale píši s chybami,co naděláš ....

 
Medvěd
Medvěd - 30.10.2009 9:01

Pro Punkovýho Pééét'u:

Tak si umej klávesnici vod těch svejch ideálů,páč to bude nejspíš to,co ti tam tak smrdí ! Anebo než na ní sáhneš,tak je dobrý si od těch hovem umejt ruce - znáš to - mejdlo a teplá voda a to néjen na ruce :-)

Proč bych měl riskovat ? však tyhle organizace jsou taky otevřené ne? Není to přeci například STB či jiná podobná verbež,ikdyž s tím udáváním si jsou hodně blízcí.Jej,pardon,to je vlastně jen pouhá informatika co oni na svém webu wedou,já hlupák zapomínám :-)

O tom kritizování by jsme se tu mohli bavit pěkně dlouho.Však,kdo tu pořád kritizuje kapitalismus a místo toho nám tu cpe anarchokomunistický neuskutečnitelní hovna,která v tomhle reálným světě nemohou fungovat - - - - no ty,soudruhu ! Sis naběhl,ale to sem tam idealisti tvého formátu dělají.

Buduj vlast,posílíš mír !!! Aloha.

 
punkretr
punkretr - 30.10.2009 8:49

mrtvola:Nevím, je to otázka vašeho přístupu, zda-li máte chuť se podílet na antifašistických aktivitách.No stále rozlišuji mezi anarchistickou politikou a autoritářskou jež užívá koncepce stran.

 
punkretr
punkretr - 30.10.2009 8:47

Medvěd:Alespoň v rámci hnutí.

 
punkretr
punkretr - 30.10.2009 8:45

Medvěd:Z mého počítače je cítit nějaký závan, jako kdyby se ucpal hajzl a vyplaval zpět veškerý jeho vábný obsah.No, kdyby ses aktuálně pohyboval v 161 kruzích, tak bys nejspíš s tím co jsi napsal riskoval, že od svých kolegů dostaneš co nevidět řádnou nakládačku a dobře ti tak.Nejsem člen ČSAF ani AFA ale lidi okolo ČSAF znám a je pravda, že je tam zcela nové osazenstvo, nicméně jsem na Protestfestu měl možnost se dvěma zakládajícími členy (tehdy ještě ČAF) hovořit a oba jsou politicky jinde než tehdy, nicméně jsou s aktuálním vývojem nanejvíš spokojeni.AFA i CSAF nyní naštěstí fungují mnohem lépe, než kdy dříve.ČSAF začíná bourat sektářské rysy a AFA stmeluje veškeré subkultury i obyčejné lidi v otázce různorodého boje s fašismem.Tvůj značně omezený přistup vůči řekněme napraveným buržoustům jako já má spíše charakter bolševických předsudků.GRATULUJI.Nejen Kropotkin je knížecího původu (studuj, než z tebe začnou padat takové voloviny ty oooooo moudrý třicátníku).Utíkej zpátky k tvé opěvovanmé KSČM a jdi agitovat.Nezapomeň více kritizovat, než dělat (takových jako ty bylo vždy hodně).Navíc tvá hovna o intoleranci AFA jsou nanejvíš k smíchu.Tato organizace si úspěšně zachovává anarchistické principy z kterých vychází.Antifašismus bez ideologického základu a politického přesahu je jak si doufám uvědomuješ pičovina.

 
Medvěd
Medvěd - 30.10.2009 7:47

Hele,mě bude ted' třicet,takže už dnes nejsem žádný ořezávátko a tak podobně.Taky jsem jsi prožil a hlavně jsem žil na squattu a v anarchii,která tam vládla (viz web www.kozy.cz) a tak dál.Ale nikdy jsem to jako ty nežral a někomu necpal ty byt' pěkný,ale zvrácený utopický ideologie,v tom jsem byl od tebe tehdá jinej a doufám,že nadále budu.Blbců jako ty se najde spousta.Kdyby bylo tolik blbců s rozumným názorem,jako je blbců s rudejma myšlenkama,tak jsme úplně někde jinde a nepachtíme se a necancáme pořád ty stejný sračky.

Punk s tebou,ty židobolševická honoračně zámožná kundo !!! :-)))

 
Medvěd
Medvěd - 30.10.2009 7:46

mrtvola: Nazdar ty kundo jedna plešatá :-))))))))))))))))) Však jo,ale znáš to jak to se mnou chodí....

punkretr: No tak já nevím no,ale proč bychom na NAŠEM webu měli AFĚ nabízet spolupráci ? To by jsme ve finále dopadli jako ti přicmrdávači z A-punku a tak podobně... Ale abych tě uklidnil,tak je tu spoustu uživatelů,kteří co chodí na tento bezesporu nejserioznější web,tak jsou i třeba členy Antify.Nebudu jmenovat,ale třeba například uvedu sebe,ikdyž dnes to taky u mne není nějak zvláš aktuální a nějak hektické.Ono mě u Antify taky dost věcí nasralo a já jako ten kretén jsem se opřel do toho jejích tvrdýho jádra ve kterém dnes už figurují pouze a jen samí cucáci,kteří mají před očima víc rudo než by bývalo bylo zdrávo (Míra Bosák - komentátor fotbalu a celkově Ligy mistrů :-)))) ..) ,ale to jsem zase odbočil... Ty lidi co dnes AFU vedou jsou úplně jinde,než tehdá my co jsme jí společně s lidmi s ČSAF zakládali.Ty lidi jedou převážně na sebe a jen viděj sebe ! Tuhle mě nasral třeba Parfa (Red Insect),též Afák jak poleno.A víš čím ? Tím,že tak strašně obhajoval ty squattery až se mi z toho osobně chtělo zvracet.On si nechtěl připustit,že někdo jinej nežli on by mohl mít pravdu a co víc netoleroval názor jiného,čili mě.No a takovejhle idiotů se za pojmen Antifa dnes skrývá tři prdele - JE MY A NIKDO JINEJ !!! To je dnešní Antifa ! Banda lidí ze zámožnejch rodin,co nemaj jiný využití svýho volnýho času a hodnoty jako jsou např.práce,svoboda a zábava a samozhřejmě potlačení těch hnědoprdelníků a taky sejmout ty vykořist'ovatelský kapitalisty to chce :-)

Já na rozdíl od těch,co těd' vedou tuhle vlajkovou lod' vím,jak to tehdá bylo a že AFA,ČSAF a tak podobně byla složená " z domobrany z ulice" a né z lidí,co maj zámožný rodiče ! A podle toho to taky mezi náma vypadalo.Zkrátka.Měli jsme hovno,ale byli jsme hrdí !!!!! To dnes mezi dnešním osazenctvem Antify málokdy vidíš,bohužel.A ty jsi pouze a jen další z těch přizdisráčů,kteří se do tohodle nasrali.Chápu,je to asi moderní že jo ? Třeba před deseti,patnácti lety to moderní nebylo a taky to tak v NAŠEM jádru vypadalo jinak a my jsme byli dost ucelený a odhodlaný tu hnědoprdelnickou lůzu nacpat do záchoda a vlastně na plno míst kam patřila,patří a vždy patřit bude !!! Jenže to ses asi ještě válel v tátovejch koulích,takže jsi o tom nemohl vědět :-)

Hele,mě bude ted' třicet,takže už dnes nejsem žádný oř

 
mrtvola ©
mrtvola © - 29.10.2009 23:39

punkretr: nevím, proč bychom měli nabízet spolupráci nějakým politickým strukturám.... To bychom rovnou mohli kontaktovat DS, ODS, ČSSD, komunisty a podobně...

 
punkretr
punkretr - 29.10.2009 22:04

Kilčo:Nevím jak to mezi váma je.Ale můžete spolupráci nabídnout klidně vy.Máte-li konkrétní představu v čem.A samozřejmě chcete-li.

 
Kilčo
Kilčo - 29.10.2009 21:52

punkretr: aNtIfA nás nepožádala o spolupráci, tak třeba proto tady nemají banner.

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-64